Zasady atrakcyjności

Dlaczego niektóre kobiety przyciągają mężczyzn jak magnes, nawet jeśli nie wyglądają jak ponętne modelki czy aktorki? Jak sprawić, aby twój partner Cię szanował, liczył się z Twoim zdaniem i traktował Cię jak księżniczkę?

Podstawowa zasada brzmi: nie możesz oczekiwać od innych szacunku, jeśli sama się nie szanujesz. Jeśli o siebie nie dbasz, nie oczekuj, że otoczenie zatroszczy się o Ciebie.
To Ty wysyłasz sygnały i tylko od Ciebie zależy, jaką otrzymasz informację zwrotną.

Dlatego dokonaj rachunku sumienia i odpowiedz, sama przed sobą, czy jesteś kobietą świadomą swojej wartości i atrakcyjności. Czy czujesz to wewnątrz siebie? A może tylko udajesz i stąd, w pewnych obszarach, Twoje braki i potknięcia?

Oto kilka podstawowych, powszechnie wiadomych, a jednak często niewykorzystywanych, faktów.

Bądź pogodna

Szczęśliwi ludzie przyciągają do siebie szczęśliwe zdarzenia i innych ludzi. Ujawnia się tutaj siła myśli – Joseph Murphy opisał to wszystko w swojej „Potędze podświadomości”. Warto polecić tę książkę każdemu, kto chce nabyć pewność siebie. Człowiek przyciąga to, o czym myśli i czego pragnie.
Uśmiechaj się do innych. Uśmiech jest jak magnes.

Nie narzekaj
Każdy ma problemy, ale czy warto obarczać nimi nowo nowo poznane osoby? Czy to nie męczące, gdy koleżanka cały dzień mówi o swoich kłótniach z partnerem i dziećmi?
Jeśli życie serwuje Ci cytryny – przyrządź z nich lemoniadę!

Dbaj o swój wygląd
To, że mężczyźni są wzrokowcami, jest powszechnie znanym faktem. Podobno zdarzają się od tej reguły wyjątki, łatwo można je jednak odłożyć na półkę obok jednorożców, smoków i dzielnych rycerzy. Coco Chanel powiedziała kiedyś, że nie ma kobiet brzydkich, są kobiety tylko zaniedbane. Jest w tym cała prawda.
Kosmetyczki czy fryzjera nie traktuj jako wyróżnienia, nagrody dla siebie. Spraw, aby stały się Twoją codziennością. To inwestycja w przyszłość, w związek, w Twoje życie.
Nie warto zasypywać się wymówkami o braku pieniędzy czy czasu – to Ci się należy!

Fascynuj go
Mężczyźni lubią kobiety tajemnicze i niedostępne.
Pozostań taka. Nie ujawniaj wszystkiego; zostaw w sobie zagadkę, tajemnicę do rozwiązania. Nie warto wykładać na stół wszystkich swoich kart. Nie każde spotkanie jest spowiedzią.
Pamiętaj; nieprzewidywalność nie jest nudna.

Zachowuj swoją niezależność
Bądź niezależna i samowystarczalna. Miej własne pieniądze, zainteresowania, pasje oraz grupę przyjaciół, z którymi się spotykasz. Często osoby w związkach nagle przestają spotykać się ze znajomymi. Dlaczego? Nie rób tego. To Twoja lina bezpieczeństwa.

I rzecz najważniejsza: szanuj siebie i swój czas!

To Ty jesteś reżyserem swojego życia. Jeśli któryś z aktorów się nie sprawdza, po prostu go zwolnij. Zawsze znajdzie się ktoś następny – lepszy, gorszy, okaże się z czasem.