Przesłanie Anielskie

Przesłanie Anielskie czyli kontakt z Aniołem Stróżem

Każdy człowiek, niezależnie od wieku, wykształcenia czy wyznania, posiada przypisane mu istoty, które prowadzą go przez życie i opiekują się nim. W wierze chrześcijańskiej, istoty te najczęściej utożsamia się z aniołami, ale o ich istnieniu są przekonani również Żydzi, wyznawcy Koranu, a także Hindusi, którzy nazywają je Dewami.

Tłumaczenie słowa „anioł” wskazuje na posłańca. Ci z nich, którzy stoją po stronie ludzi, opiekują się nimi i chronią od złego, nazywani są aniołami stróżami. Wypełniają oni wolę Boga, pośrednicząc w kontaktach pomiędzy Stwórcą a człowiekiem. Pomagają odkryć swoje powołanie, pomagają pogodzić się ze stratą, a także podnieść po upadku. Wywodzą się oni z chórów Aniołów i Archaniołów i są uznawani nie tylko za opiekunów ludzi, ale również tego wszystkiego, co przybiera materialną postać.

Aniołami stróżami nie są jednak – wbrew powszechni panującej opinii  – nasi zmarli bliscy. Ci, nie mogą być Opiekunami, ponieważ zazwyczaj sami nie zakończyli jeszcze swojego cyklu reinkarnacyjnego. Należy jednak podkreślić, że z uwagi na fakt bliskości z Bogiem, mogą oni w różny sposób wspomagać nasze działania i roztaczać nad nami parasol ochronny. Doskonałym tego przykładem są sny, w których się ukazują, podpowiadając wybór określonej drogi, przestrzegając przed niebezpieczeństwem, bądź zwracając naszą uwagę na istotne kwestie. Jednak ryzykowne jest przywoływanie ich zbyt często i uciekanie się do ich pomocy, bowiem mają oni w zaświatach inne zadania do wykonania. Emocjonalny stosunek do nich, nieustanne odwoływanie się do ich obecności i upatrywanie w nich drogi awaryjnej sprawia, że energetyczne kajdany łączące zmarłych z naszą osobą stają się coraz mocniejsze. W konsekwencji – nie tylko my nie potrafimy wziąć w pełni odpowiedzialności za swoje życie, ale i oni nie mogą ewoluować.

Dlatego też, w przypadku problemów, lęków czy niepewności, co do słuszności podjętych decyzji, znacznie lepiej jest zwrócić się z prośbą o pomoc bezpośrednio do swojego Anioła Stróża, który kroczy u naszego boku od narodzin, aż po naszą śmierć w jej fizycznym rozumieniu.

Bez względu, jakie błędy popełniamy i jak krętymi ścieżkami wędrujemy, Anioł Stróż nas nie opuszcza. Jest on ochroniarzem, przewodnikiem, opiekunem, latarnią w ciemności, sprawiając, że możemy wieść życie bezpieczne, szczęśliwe i spełnione, jeśli tylko oddamy się w jego opiekę.

Zazwyczaj Anioł Stróż nie działa w pojedynkę i dlatego możemy liczyć na to, że nad naszym losem czuwa co najmniej dwoje posłańców. Jeden z nich jest zazwyczaj głośny i przebojowy – to on jest odpowiedzialny za naszą życiową drogę oraz za motywowanie do pracy nad celem życia, zgodnym z boskim planem. Drugi z nich jest delikatny, skromny i cichy, a jego zadaniem jest kojenie naszego bólu i cierpienia, ocieranie łez oraz uspokojenie naszych rozedrganych emocji.

Niestety, obecne tempo życia, koncentracja na posiadaniu, niechęć do samotności i ciszy sprawiają, że tracimy kontakt z własnym ciałem i duszą. Tym samym tracimy kontakt z Aniołami Stróżami, nie jesteśmy w stanie usłyszeć ich podpowiedzi, nie potrafimy niekiedy zwrócić się do nich o pomoc.

Istnieje również możliwość, by boska pomoc, nie kończyła się tylko na przydzieleniu dwóch opiekunów. Możemy ich mieć o wiele więcej, a obecność dodatkowych posłańców niesie ze sobą nieocenione korzyści. Działają oni bowiem niczym bariera ochronna, przechwytując negatywne emocje oraz ograniczając ryzyko porażki.

Im więcej mamy Aniołów przy sobie, tym wyraźniej odczuwamy obecność Boga i jego moc oraz nieograniczoną i bezwarunkową miłość, a także akceptację. Wyraźniej także słyszymy ich podszepty, a głosy nie jest już pojedynczym, ale przypomina śpiewy anielskiego chóru. Co więcej, zawsze możemy przywołać kolejnych Aniołów, prosząc Boga o ich towarzystwo bądź też oddając się wizualizacji. Istotne jest to, że nie musimy się w swoich prośbach ograniczać – warto zatem zwracać się z prośbą o pomoc do tylu Aniołów, ilu jest nam potrzebne.

Niektórzy ludzie mają dodatkowe Anioły u swojego boku, a ich obecność zawdzięczają swoim bliskim – krewnym bądź przyjaciołom, którzy modlili się za nich i prosili o wsparcie. Również te osoby, które znalazły się w przeszłości na granicy pomiędzy życiem a śmiercią, mają dodatkowych stróżów, aby Anioły pomogły dostosować się im znów do ziemskiego życia, po doświadczeniach pobytu po drugiej stronie.

Poznanie Anioła Stróża

Od czasu do czasu, Anioł Stróż może pojawić się na naszej drodze w ludzkiej postaci. Niekiedy jest to bowiem jedyny sposób, by otworzyć się na ich pomoc i na to, co chcą przekazać. Jeśli zatem w nerwach, w stresie, w depresji nie jesteśmy w stanie usłyszeć ich podszeptów i zauważyć wysyłanych nam sygnałów, to Anioł zrobi wszystko, by dotrzeć do nas i pomóc. Może na przykład przywdziać cielesną powłokę, by upewnić się, że dotarły do nas boskie wiadomości. Niezależnie od tego, czy wcieli się on w postać policjanta, który zapobiegnie kradzieży naszej torebki, kierowcy, który pomoże wydobyć z zaspy nasz samochód czy doskonałego lekarza, który szybko zdiagnozuje nasze dolegliwości i zaleci działania prewencyjne, to będzie obok nas. Anioły działają zawsze na naszą korzyść i nieustannie nad nami czuwają!

Zazwyczaj niebiańscy posłańcy wyglądają tak, jak zwykli ludzie, zatem możemy nawet nie uświadamiać sobie, że właśnie spotkaliśmy jednego z nich. Jest jednak coś, co odróżnia ich cielesną powłokę od zwykłych śmiertelników. Do cech charakterystycznych należy zaliczyć:

  • aurę spokoju odznaczającą Anioła, która ma uspokajający wpływ na osoby w jego otoczeniu;
  • umiejętność nagłego pojawiania się, przybywania znikąd, by nieść pomoc;
  • znikanie, zanim mamy możliwość podziękować Aniołowi za interwencję.

Anioły nie są łase na pochlebstwa, nie wymagają wylewnych podziękowań czy wdzięczności. Ich zadaniem jest pomagać i chronić i są dumne z siebie wówczas, kiedy uda im się wypełniać dobrze swoje zadania.