Położenie Saturna w domach horoskopu urodzeniowego

To, w którym miejscu naszego horoskopu urodzeniowego znajduje się Saturn dużo mówi o naszym charakterze, wysiłkach, które podejmujemy w celu zbudowania naszej pozycji jak również o przeciwnościach jakie możemy napotkać na naszej drodze.

Przeczytaj krótką charakterystykę położenia Saturna w domach i przypasuj ją do swojego kosmogramu urodzeniowego. Pamiętaj również o tym, że tam gdzie był Saturn w momencie urodzenia już go nie ma. Planeta ta wędruje po naszym kosmogramie, sprawiając, że w danym etapie naszego życia inne rzeczy stają się dla nas ważne lub kłopotliwe.

Położenie urodzeniowe zawsze jednak ma decydujący wpływ na nasze wnętrze i na to co dzieje się dookoła nas.

Oto kilka podstawowych reguł o których warto pamiętać.

Saturn w domach horoskopu urodzeniowego – skrócona charakterystyka

Saturn w domu 1 horoskopu:

Saturn w tym domu daje dużo wewnętrznej i zewnętrznej siły. Jesteś poważny, skromny, charakteryzuje Cię dostojność. Do swoich obowiązków podchodzisz niezwykle skrupulatnie, masz zdolności matematyczne, fizyczne, informatyczne lub przyrodnicze.

Na zewnątrz jesteś często mylnie odbierany jako chłodna osoba, stąd przemijające wrażenia, że nie jesteś lubiany i kochany przez innych. Więcej wiary w miłość!

Saturn w domu 2 horoskopu:

Bardzo odpowiedzialnie podchodzisz do kwestii materialnych. Wysoko stawiasz sobie poprzeczkę odnośnie wydawania pieniędzy. Jesteś zapobiegliwy i oszczędny, czasami nawet może przeradzać się to w skąpstwo.

Boisz się, że stracisz pieniądze, że Ci ich zabraknie. Nie bój się, pieniędzy Ci nie zabraknie, uczciwie na nie zapracowałeś.

Saturn w domu 3 horoskopu:

Charakteryzuje Cię ogromna zdolność do koncentrowania się na wybranym temacie. Dzięki temu potrafisz w praktyczny sposób rozwiązywać swoje problemy. Ponadto jesteś doskonałym, rozsądnym doradcą.

Czasami ogarnia Cię pesymizm, który może przechodzić w depresje. Popracuj nad optymistycznym myśleniem, naprawdę nie ma się czym martwić.

Wykorzystaj swój potencjał aby pomagać sobie i innym, nie trać go na zamartwianie się nad wymyślonymi przeszkodami.

Saturn w domu 4 horoskopu:

Kup sobie dom lub zamieszkaj na wsi. Masz silną, wewnętrzną potrzebę kontaktu z ziemią i wszystkim jej przejawami.

Postrzegany jesteś raczej jako osoba konserwatywna o ugruntowanych poglądach na dużo kwestii. Wyluzuj trochę.

Druga część Twojego życia powinna być zdecydowanie przyjemniejsza i lżejsza niż pierwsza.

Saturn w domu 5 horoskopu:

W bardzo poważny sposób podchodzisz do siebie i innych. Często czujesz się niedoceniany, a nawet niekochany. Masz potrzebę bycia zauważonym, a nawet podziwianym. W tym celu ciężko budujesz swój prestiż życiowy. Zarówno Twoje zainteresowania jak i hobby mają służyć budowaniu wizerunku.

Troszkę łagodniej podejdź do siebie i innych. Odnajdując miłość dla siebie odnajdziesz ją wśród innych.

Saturn w domu 6 horoskopu:

Ta pozycja Saturna dotyczy zwykle zdrowia. Może oznaczać szczególne zainteresowanie tą tematyką, dbałość o zdrowie. Studia medyczne, pielęgniarskie, dietetyka lub fitness byłyby dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Ponadto lubisz ciężko pracować, co może nawet przechodzić w pracoholizm. Jesteś sumienny, odpowiedzialny i poważnie podchodzisz do swoich obowiązków. Nie przepracowuj się, może się to wiązać dla Ciebie z problemami zdrowotnymi. Powinieneś o nie dbać.

Saturn w domu 7 horoskopu:

Saturn z tą pozycją uczy współpracy z innymi i to zarówno na polu osobistym jak i zawodowym. Ponadto dość ostrożnie podchodzisz do związków.

W miłości zaznacza się tutaj ogromna potrzeba bezpieczeństwa, stąd wchodzi w grę małżeństwo bardziej z rozsądku niż miłości. Saturn w tym domu obdarza również uczciwością w stosunku do partnera, przyjaźnią i wiernością.

Saturn w domu 8 horoskopu:

Jesteś pracowity, wytrwały i wytrzymały. Potrafisz odpowiednio gospodarować swoimi dobrami, stąd pieniądze powinny się Ciebie trzymać.

Czasami masz poczucie krzywdy, które wiąże się z Twoim dzieciństwem, albo przeszłymi wcieleniami. Warto to oczyścić, tak aby iść dalej bez dodatkowych, niepotrzebnych obciążeń. Jesteś dobrym, szlachetnym człowiek, choć często nie zdajesz sobie z tego sprawy.

Saturn w domu 9 horoskopu:

Cenisz tradycję, dość często przechodzi to nawet w przesadę co wiąże się z tym, że nie najłatwiej udaje się Ciebie przekonać do nowości.

Możesz mieć głębokie poczucie wiary, które starasz się przekazać innym. Działasz w dobrej wierze, ale musisz pozwolić aby inni szli swoją drogą. Każdy dostępuje zbawienia na swój własny, wybrany sposób.

Wiara pozwala Cię odnaleźć wewnętrzny spokój.

Saturn w domu 10 horoskopu:

Masz ogromne zdolności biznesowe i menadżerskie. Świetnie sprawdzasz się w roli szefa lub osoby prowadzącej swój własny biznes.

Ta pozycja Saturna bardzo ułatwia kontakty zawodowe i budowanie dobrej pozycji zawodowej.

Jedyne niebezpieczeństwo to nadmiar ambicji, czasami warto się zatrzymać i spojrzeć za siebie, bo sukces zawodowy nie jest jedynym jaki może przynieść w życiu szczęście.

Saturn w domu 11 horoskopu:

Zazwyczaj masz dużo przyjaciół, często starszych od siebie, na których zawsze możesz liczyć. Przyjaźń i zaufanie budujesz przez lata. Lubisz pracować w grupie, wtedy czujesz się najlepiej.

Masz wysoko postawione cele do których zmierzasz ciężką, wytrwałą pracą. Późniejsze lata Ci to wynagrodzą.

Saturn w domu 12 horoskopu:

Dość często doświadczasz uczucia zwątpienia i wątpliwości. Cały czas się martwisz, przewidując katastrofy, które mogłyby wystąpić w Twoim życiu. Robisz to zupełnie niepotrzebnie ponieważ zazwyczaj z wszystkich problemów wychodzisz obronną ręką.

Miewasz prorocze sny i przebłyski intuicyjne. Lubisz pracować w samotności i ta praca daje Ci dużo satysfakcji.

Uważaj na ukrytych wrogów, nie opowiadaj za dużo o sobie. Twoja osoba często budzi zazdrość, zwłaszcza wśród kobiet.