Saturn w 7 domu i horoskop urodzeniowy

Siódmy dom horoskopu symbolizuje partnerstwo, zdolność i gotowość związania się z drugim człowiekiem, trwałe relacje, małżeństwo. Mówi także o naszych realnych (bądź  wymyślonych) deficytach psychicznych, wpływających na nasze wybory matrymonialne. W astrologii humanistycznej siódmy dom jest często opisywany jako  sfera naszego doskonalenia się i wzrastania, dzięki zjednoczeniu się z obiektem uczuć.

Osoby mające Saturna w 7 domu są obdarzone saturnicznymi cnotami, takimi jak: czystość, dyskrecja, takt, wnikliwość oraz oszczędność, które są podwalinami małżeńskiego szczęścia, obejmującego również szczęście finansowe. Dążeniem tych osób jest stworzenie poważnego i stabilnego związku, jednak aby było to możliwe muszą rozwinąć w sobie zaufanie i przezwyciężyć mieszkające w ich duszy lęki przed zranieniem oraz odrzuceniem.

Zbyt często pojawia się u osób z Saturnem w 7 domu poczucie niekompletności, próby podwyższenia własnej wartości, przez szukanie partnera, który ma wyrównać braki i niedoskonałości. Powoduje to uzależnienie się od innych, sprzyja również zakochiwaniu się w osobach niedostępnych.

Mechanizm poszukiwania w partnerze dopełnienia, pociąga ze sobą bezgraniczną gotowość dostosowania się do drugiej osoby, owijania się wokół niej niczym bluszcz. Naraża to na zranienie, które tylko potęguje nieufność wobec ludzi, strach przed odrzuceniem oraz lęk przed zależnością, zamieniając się w niekończącą spiralę przyczyn i skutków.

Partnerstwo jest jednak ważnym elementem życia osoby z Saturnem w 7 domu horoskopu urodzeniowego, szkoda tylko, że wciąż przyciągają one do siebie sytuacje, które związane są z bólem, rozczarowaniem i izolacją. Taki układ manifestuje się przede wszystkim trudnościami ze znalezieniem poszukiwanych cech w partnerze, opóźnieniami w zawarciu związku, a także ze skłonnością do starszych partnerów, którzy wzbudzają zaufanie i stwarzają poczucie bezpieczeństwa, ale z racji braku pełnego zrozumienia, nigdy nie będą w pełni akceptowani.

Osoby mające Saturn w 7 domu w horoskopie urodzeniowym często boją się też rzekomego obciążenia, którym jest dla nich partner oraz zaangażowania wszystkich swoich emocji w ten związek. Czują się niekiedy złapane w pułapkę, duszą się nie mogąc znaleźć przestrzeni dla siebie, co jest tym bardziej paradoksalne, że to one dążą do takiej bliskości i uzależnienia się od drugiej osoby.

Związki, w które wchodzą osoby z Saturnem w 7 domu horoskopu urodzeniowego nie są łatwe, ale otwierają przed nimi możliwości – pod warunkiem, że osoby te będą nad sobą pracowały. Przede wszystkim muszą zwalczyć w sobie uczucie, że nie zasługują na wspaniałą miłość i że nie znajdą się partner, który pokocha je takimi, jakie są. Muszą dać sobie trochę czasu, by poznać partnera i w pełni mu zaufać. Muszą dążyć do rozwijania swoich pasji, siebie samego tak, aby stały się pełnowartościowa osobą, bez tego deficytu uczucia, który obecnie przeszkadza im pokochać prawdziwie.

Nie można wszak kochać drugiej osoby, nie kochając siebie; trzeba umieć być ze sobą w zgodzie i w harmonii, by taki związek stworzyć z partnerem.