Znaki zodiaku i zdrowie

Każdym znakiem zodiaku rządzą różne organy, które są narażone na choroby. Oczywiście są to tylko predyspozycje do ich występowania.

Oprócz podstawowego położenia, czyli sprawdzenia w jakim znaku zodiaku znajduje się planeta Słońce ważne jest położenie Ascendentu oraz znak zodiaku, który znajduje się w szóstym domu, bowiem szósty dom to miejsce pracy, zdrowia oraz dietetyki i żywienia. Również nagromadzenie licznych planet w jednym znaku zodiaku może wskazywać, że będzie on bardziej narażony na choroby.

Znak zodiaku Baran rządzi głową i Słońce w tym znaku wskazuje na potencjalne problemy z głową, typu bóle głowy, migreny jak również zapalenie zatok, infekcje zębów, problemy skórne: łysienie, wypryski, łuszczyca i trądzik.

Byk odpowiada za gardło, szyję, uszy, tarczycę, gardło, krtań, migdałki, Osoby urodzone pod znakiem Byka powinny również uważać na gardło i uszy.

Osoby ze Słońcem w Bliźniętach mają zwiększone ryzyko wystąpienia astmy, niedokrwistości oraz innych problemów z oddychaniem. Powinny również uważać na
płuca, obojczyk, łopatki i kości. Bliźnięta są również podatne na urazy kończyn, szczególnie dłoni.

Znak zodiaku Rak rządzi żołądkiem, narządami trawiennymi, wątrobą, trzustką i sprawami kobiecymi/męskimi. Raczki mogą cierpieć na niestrawność, wrzody żołądka jak również anemię. Ponieważ lubią zajadać smutki mogą mieć problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała.

W horoskopie Lew odpowiada za serce, wątrobę, śledzioną oraz tętnice i żyły. Osoby urodzone w znaku zodiaku Lwa są narażone na zakrzepy krwi i skoki ciśnienie. Nierzadkie są tutaj również napięcia nerwowe oraz bóle kręgosłupa i pleców.

Z kolei Panna rządzi brzuchem, jelitami, wątrobą i trzustką. Osoby urodzone pod tym znakiem zodiaku mogą cierpieć na zaparcia, zapalenia jelita grubego, biegunki, cukrzycę oraz alergie pokarmowe.

Znak zodiaku Waga to przede wszystkim nerki i skóra. Horoskop tych osób może wskazywać na  choroby nerek, wielomocz, kamienie nerkowe i o to powinny szczególnie zadbać.

Skorpion jest odpowiedzialny za miejsca intymne, genitalia. Mogą pojawiać się problemy z tarczycą, wątrobą i gruczołami potowymi.
U Skorpionów zdarzają się również bóle głowy, nieregularne miesiączkowanie, problemy z pęcherzem, otyłość, cukrzyca oraz infekcje narządów płciowych.

Znak zodiaku Strzelec odpowiada za biodra, uda, tętnice biodrowych oraz żyły. Może również wpływać na wątrobę, płuca oraz ogólnie na stan mięśni. Osoby urodzone pod znakiem Strzelca mogą mieć problemy reumatyczne oraz cierpieć na choroby kręgosłupa i bóle pleców.

Koziorożec to przede wszystkim problemy zdrowotne ze stawami, zębami i skórą. Ponieważ osoby urodzone pod znakiem zodiaku Koziorożca podlegają nieprawidłowej przemianie materii zwiększa się u nich ryzyko zaparć, problemów z jelitami oraz ogólnie otyłością. Częściej również cierpią na schorzenia związane ze wzrokiem oraz na przeziębienia.

W znaku zodiaku Wodnik rządzą kończyny, krew i limfa oraz serce. Osoby urodzone pod znakiem Wodnika są bardziej podatne na żylaki, nadciśnienie tętnicze, obrzęki stóp i kostek, zastoje limfatyczne i zaburzenia żylne.

Ponieważ Ryby mają większe predyspozycje do popadania w nałogi powinny unikać alkoholu, leków i substancji pobudzających. W związku ze swoją nadwrażliwością mogą cierpieć na problemy z bezsennością, reakcje alergiczne. Powinny również zwrócić uwagę na hormony i cały układ gruczołow.