Znaki zodiaku i dieta

Warto, aby sposób odżywiania i dieta były dostosowane do określonego znaku zodiaku. Każdy znak rządzi się innymi prawami i potrzebami. W astrologię można wierzyć lub nie, na pewno jednak nie zaszkodzi spróbować!

Znaki zodiaku żywiołu Ogień: Baran – Lew – Strzelec

Słońce w tych znakach wpływa przede wszystkim na procesy trawienne oraz na spalanie tłuszczy. Znaki te są wrażliwe na różnego rodzaju toksyny w otoczeniu, a więc na przykład pleśnie. Osoby powinny spożywać głównie posiłki ciepłe, jeśli nie ugotowane, to chociaż podgrzane.

Pożywienie preferowane to wszelkiego rodzaju zboża oraz warzywa korzeniowe. Idealna wydaje się dieta makrobiotyczna.

Znaki te powinny unikać nasyconych tłuszczy zwierzęcych oraz czerwonego mięsa, które zapycha tętnice i żyły.

Znaki zodiaku żywiołu Powietrze: Bliźnięta – Waga – Wodnik

Słońce w tych znakach wpływa przede wszystkim na układ nerwowy oraz układ krążenia.

Pożywienie preferowane to ryby (które dostarczają kwasów omega-3, a w konsekwencji poprawiają pracę układu nerwowego), warzywa i orzechy. Orzechy mają dwie bardzo ważne zalety: obniżają poziom LDL (złego cholesterolu) oraz poprawiają sprawność mózgu. Zalecane są przede wszystkim osobom poddanym zwiększonemu wysiłkowi intelektualnemu, czyli na przykład studentom.

Znaki te powinny unikać pokarmów zawierających drożdże oraz węglowodany. Cukry bardzo szybko są u nich magazynowane w postaci tkanki tłuszczowej, której potem trudno się pozbyć.

Znaki zodiaku żywiołu Woda: Rak – Skorpion – Ryby

Słońce w tych znakach wpływa na układ rozrodczy oraz limfatyczny.

Znaki te są podatne na schorzenia grzybiczne, bakteryjne i wirusowe. Również ze względu na swoją zwiększoną skłonność do używek i zatruć powinny unikać alkoholu, przyjmowania zbyt dużych ilości leków, palenia papierosów. Znaki te najłatwiej, z całego zodiaku, wpadają w uzależnienia. Dotyczy to zwłaszcza Ryb.

Pożywienie preferowane to owoce, warzywa – szczególnie strączkowe – oraz ryby.

Znaki te powinny unikać tłuszczy zwierzęcych nasyconych, węglowodanów (które sprzyjają infekcjom grzybicznym), produktów mącznych typu chleb i makarony oraz soli, która zatrzymuje wodę w organizmie.

Znaki zodiaku żywiołu Ziemia: Byk – Panna – Koziorożec

Słońce w tych znakach wpływa na układ kostny, stąd osoby urodzone w żywiole Ziemi powinny uważać w późniejszym wieku na osteoporozę, która sprzyja trudnym do wyleczenia złamaniom i pęknięciom kości.
Te znaki zodiaku są szczególnie podatne na problemy z wagą i w konsekwencji – z otyłością, co wynika z faktu, że mają spowolniony metabolizm.

Pożywienie preferowane to owoce, warzywa gotowane na parze, ryby, produkty mleczne takie jak kefir, maślanka, chudy twaróg.

Znaki te powinny unikać tłuszczy zwierzęcych nasyconych, węglowodanów oraz soli. Muszą również zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe ponieważ w ich przypadku, nawet jeśli przyjmują mało kalorii, jest zwiększone prawdopodobieństwo przybrania na wadze. Zagrożone są efektem jojo, który ma miejsce gdy osoba po zakończonej diecie wraca do dawnych nawyków żywieniowych.