Znaki zodiaku i dieta – Woda, Ziemia

Z konkretnymi żywiołami zawiązane są najczęściej występujące niedomagania, a także przeciwdziałające im wskazania żywieniowe. Na co zatem powinny zwrócić w swojej diecie poszczególne znaki?

Znaki zodiaku żywiołu Woda: Rak – Skorpion – Ryby

Słońce w tych znakach wpływa na układ rozrodczy oraz limfatyczny. Znaki te są podatne również na schorzenia grzybiczne, bakteryjne i wirusowe. Ze względu na swoją zwiększoną skłonność do używek i zatruć powinny unikać alkoholu, przyjmowania zbyt dużych ilości leków, palenia papierosów. Znaki te najszybciej ze wszystkich znaków zodiaku wpadają w uzależnienia. Dotyczy to zwłaszcza Ryb.

Urodzeni pod znakiem Ryb mogą borykać się nie tylko z uzależnieniami, ale i z chorobami dotykającymi stopy (od zwykłych odcisków po płaskostopie), z żylakami i nieprawidłowym krążeniem. W Ryb często stwierdza się również zaburzenia gospodarki płynami i termoregulacji. Nękają ich często przeziębienia i reumatyzm, siedliskiem chorób stają się stawy i ścięgna. Często niepokojące objawy dotyczą węzłów chłonnych i żołądka.

Dieta Ryb jest zróżnicowana i nie brak w niej egzotycznych potraw, podobnie jak i Raki preferują zupy i inne pokarmy płynne.

Raki są hipochondrykami i troskliwie się sobą opiekują. Ta nadwrażliwość często objawia się chorobami żołądka. W jego menu często znajdują się mleko, sery, jajka, jogurty. Na obiad często jada ryby, a od czasu do czasu owoce morza. Na deser funduje sobie słodkie bezy, ciasta z owocami, bitą śmietaną, lubi również czekoladę i kruche ciasteczka z miodem.

Skorpion czuje się bezbronny wyłącznie wobec problemów psychicznych, najlżejszy przejaw słabości wytrąca go z równowagi. Zazwyczaj pociesz się smacznym posiłkiem i ulubionymi potrawami = papryka, pieprz, musztarda, ostry gulasz, pyszna dorówna, a do tego egzotyczne danie. Na deser aromantyczna kawa – oto jego sposób odżywiania.

Znaki żywiołu Wody powinny zwiększyć ilość owoców w diecie – szczególnie dotyczy to Skorpionów –  a także wprowadzić więcej warzyw (szczególnie strączkowych) i ryb. Powinny również unikać tłuszczy zwierzęcych nasyconych, węglowodanów (które sprzyjają infekcjom grzybicznym), produktów mącznych, tj. chleb i makarony oraz soli, która zatrzymuje wodę w organizmie. Raki powinny ograniczyć ilość pochłanianych słodyczy.

Znaki zodiaku żywiołu Ziemia: Byk – Panna – Koziorożec

Słońce w tych znakach wpływa na układ kostny, dlatego też osoby urodzone w żywiole Ziemi powinny uważać w późniejszym wieku na osteoporozę, która sprzyja trudnym do wyleczenia złamaniom i pęknięciom kości. Te znaki zodiaku są szczególnie podatne na problemy z wagą i w konsekwencji – z otyłością, czego przyczyną jest spowolniony metabolizm.

Panna powinna również zwracać uwagę na wszelkie dolegliwości w obrębie jamy brzusznej. Śledziona, wątroba i trzustka mogą przysporzyć jej problemów, podobnie jak układ nerwowy. Z powodu swoich problemów z układem pokarmowym Panna  doskonale wie, że na przykład zboża obfitują w żelazo, niełuskany ryż jest zdrowszy, a warzywa powinny być gotowane na parze.

Natura i Koziorożca obdarowała skłonnością do zaburzeń metabolizmu i trawienia. Jego organizm zatrzymuje dużo soli, a ponadto często choruje na reumatyzm. Może mieć również problemy ze słuchem i problemy natury dermatologicznej. Ma predyspozycje do egzem i alergii, jego organizm nie radzi sobie z pozbywaniem się toksyn. Niemal wszystkie choroby Koziorożca wiążą się jednak z niehigienicznym trybem życia i brakiem elementarnej troski o zdrowie. Wielu z nich odżywia się nieprawidłowo, jednostajnie, przez co nie dostarczają organizmowi wystarczającej liczby składników odżywczych. Ascetyczne i nadmierne aktywne Koziorożce często też … zapominają o pożywieniu. Nie należą do łakomczuchów i raczej jedzą, żeby żyć, a nie odwrotnie. Lubią ziemniaki pieczone w popiele, pełnoziarniste pieczywo, suszone owoce i miód. Zdrowie Koziorożca wymaga urozmaiconej diety, w której niewiele jest mięs, a dużo owoców.

Osoba urodzona pod znakiem Byka powinny zwracać szczególną uwagę na jamę ustną, gardło, zmysł smaku i przewód pokarmowy. Mają skłonność do tycia, a nadwagi pozbywają się z trudem. Bywa, ze cierpią na cukrzycę, choroby wątroby i jelit, miażdżycę i ropnie. Powinny trzymać się rozsądnej diety – ich organizm potrzebuje kasz, pełnoziarnistego pieczywa, fasolki i szparagów. Powinny włączyć do swojej diety zarówno warzywa, jak i owoce. Schudnie dzięki eliminacji tłuszczu zwierzęcego i cukru.

Pożywienie preferowane przez organizmy osób ze znaków Byka, Panny i Koziorożca, to owoce, warzywa gotowane na parze, ryby, produkty mleczne takie jak kefir, maślanka i chudy twaróg.

Znaki te powinny unikać tłuszczy zwierzęcych nasyconych, węglowodanów oraz soli. Muszą również zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe ponieważ w ich przypadku, prawdopodobieństwo przybrania na wadze jest duże, nawet przy małej kaloryczności produktów. Zagrożone są również efektem jojo, kiedy tylko po zakończonej diecie wracają do dawnych nawyków żywieniowych.