Znak zodiaku i miłość – Wodnik

Prawie każdy zna swój słoneczny znak zodiaku, zwany też niekiedy gwiezdnym znakiem. Niewiele osób wie, że niesie on ze sobą szereg informacji, w tym informacje o najlepszym dopasowaniu w miłości, o harmonii dusz.

Znak zodiaku Wodnik i miłość

Wodnika pociągają i zarazem odpychają stosunki intymne. W głębi duszy pragnie on bliskiego związku, a jednocześnie ma głęboko zakorzenioną potrzebę samotności. Musi pokonać w sobie tę sprzeczność tkwiącą w jego naturze, bowiem tylko gromadząc doświadczenia może się nauczyć godzić niezależność z zaangażowaniem.

Urodzeni w tym znaku obdarzeni są magnetycznym urokiem, który przyciąga indywidualistów. Sami poszukują intelektualnej wspólnoty i cenią sobie związki na tym poziomie. Nawiązując romans zazwyczaj ukrywa swoje uczucia i stara się tak grać, aby wygrana była po jego stronie.

Wodnik jest skrytym kochankiem i ma trudności z okazywaniem uczuć. Czuje się w nim chłodne pożądanie, co jest bardzo podniecające. Kiedy nawiąże wspólnotę myśli, staje się wyzwolonym i pełnym inwencji kochankiem, jednak kiedy związek staje się zbyt emocjonalny, potrafi się z niego wyłączyć.

Kiedy Wodnik wreszcie zdecyduje się na zawarcie związku, staje się wiernym i rozsądnym małżonkiem. Potrzebuje jednak pewnej sfery wolności, a wówczas bez presji jego miłość może kwitnąć.

Wodnik – zgodność z innymi znakami zodiaku

Wodnik będzie funkcjonował dobrze w związku z osobą urodzoną pod innym znakiem Powietrza. Porozumie się z nią dobrze, bowiem obojgu odpowiadają niezobowiązujące układy.

Ludzie urodzeni pod znakiem Ognia to partnerzy wnoszący do związku pasję i pożądanie. Dzięki nim Wodnik zyskuje nowe horyzonty, inspiracje i kierunki, co dobrze wróży związkom. Wyjątkiem są tylko osoby spod znaku Lwa.

Urodzeni pod znakami Wody są dla Wodnika zbyt emocjonalnymi partnerami, a ich długotrwały związek wymaga nieustannych kompromisów. Nie będzie również dobrego związku z pragmatykami spod znaków Ziemi.