Znak zodiaku i miłość – Rak

Prawie każdy zna swój słoneczny znak zodiaku, zwany też niekiedy gwiezdnym znakiem. Niewiele osób wie, że niesie on ze sobą szereg informacji, w tym informacje o najlepszym dopasowaniu w miłości, o harmonii dusz.

Znak zodiaku Rak i miłość

Emocjonalna natura Raka nakazuje mu zachować ostrożność w lokowaniu swoich uczuć. Osoby spod tego znaku obawiają się zranienia i muszą poczuć się pewnie, żeby się przed kimś otworzyć. Urodzeni pod znakiem Raka potrzebują stałego związku i kiedy taki nawiążą, trzymają się go z całej siły.

Raki obawiają się uczynić pierwszy krok i zazwyczaj czekają, aż mają pewność, że podobają się komuś. Dlatego też w każdym romansie są strona pasywną. Kiedy jednak prawdziwie się zakochają, wprawia w zdumienie siła ich miłości. Dla osób spod tego znaku seks jest bardzo ważny i  są kochankami o wielkiej wyobraźni i wrażliwości na potrzeby partnera. Zabiegają o drugą połowę i robią wszystko, aby czuła się kochana.

Raki są domatorami. Niechętnie uczestniczą w życiu towarzyskim, szczególnie wśród głośnych i energicznych ludzi. Czują silną potrzebę założenia rodziny, dlatego i panowie i panie Raki są dobrymi małżonkami. Rodzina jest dla nich rzeczą najważniejszą, dlatego dbają i zabiegają o jej szczęście.

Rak – zgodność z innymi znakami zodiaku

Urodzeni pod znakiem Raka dobrze funkcjonują w związkach z innymi ludźmi spod znaków Wody. Doskonale rozumieją wzajemnie swoje pragnienia i potrzeby, co zapewnia im szczęście. Partnerzy spod znaków Ziemi dają Rakom poczucie stabilizacji oraz dobrze radzą sobie z ich emocjonalną wrażliwością.

Ze znakami Ognia zazwyczaj łączy Raka wielkie uczucie, ale brak czułości z ich strony może rodzić problemy. Ludzie Ognia są tak ekspansywni, że nieśmiałe Raki nie mogą znaleźć z nimi nici porozumienia. Urodzeni pod znakami Powietrza są zwykle zbyt obojętni i analityczni dla żyjącego w świecie uczuć Raka.