Zgodność i seksualne dopasowanie według astrologii

Najczęściej dobieramy się w pary wówczas, gdy zadziała tzw. chemia. Zgodność planet Marsa i Wenus gwarantuje udane życie seksualne, jednak poznając drugą osobę i decydując się na związek z nią, rzadko odwołujemy się do horoskopów. Jeśli już pomyślimy o potwierdzeniu słuszności swoich wyborów, najczęściej sprawdzamy swoje układy na podstawie wiedzy o zgodności znaków Zodiaku.

Gwiazdy mówią o miłości

Nie zawsze układ wzajemnych znaków jest zgodny, co nie znaczy, że związek taki nie ma szans. Zyskujemy bowiem wiedzę jak pokonać przeszkody i co należy robić, by związek rozwijał się harmonijnie. Zazwyczaj można, odpowiednim postępowaniem, skorygować niekorzystne wpływy planet pod warunkiem oczywiście, że strony chcą podjąć takie wyzwanie.

W gwiazdach można poszukać odpowiedzi, na takie pytania, jak:

Jakie są Twoje potrzeby?

Jakie są potrzeby partnera?

Jak można stwierdzić, kogo do siebie przyciągasz?

Warto pamiętać, że zachowania seksualne są wpisane w horoskop urodzeniowy w takim samym stopniu, jak i inne podstawowe funkcje naszego organizmu. Tylko pełen horoskop może dać odpowiedź, jaki typ związków będzie tworzyła dana osoba, jakie przyjemności będą ją  pociągać i zadowalać oraz jaki typ seksualnych kontaktów będzie preferowała.

Wenus i Mars

Naturalnym wyznacznikami profilu seksualnego w horoskopie są dwie planety: Wenus, czyli planeta przyjemności, miłości, związków, zabawy, energii żeńskiej oraz Mars, tj. planeta energii seksualnej, inicjowania i działania.

Pewne znaki zodiaku wykazują podwyższoną seksualność w horoskopie, tj. mają podwyższoną energię erotyczną, Mars lub Wenus są w nich silne. Do znaków tych należy zaliczyć: Barana, Byka, Koziorożca, Ryby, Wagę oraz Skorpiona. Warto jeszcze wspomnieć o znaku Lwa, który mówi o silnym skupieniu się na sobie, cieszeniu się życiem i erotycznych doznaniach.

Jeśli w horoskopie, wyżej wymienione znaki zodiaku są silnie zaznaczone i znajdują się w nich wyznaczniki seksu, to taka osoba będzie miała zdecydowanie większy apetyt na cielesne uciechy. Co więcej, będzie nie tylko aktywna przez całe swoje życie w tej sferze, ale także seks determinuje wiele jej wyborów.

Poziom seksualny znaków

Dopiero ocena siły planet w horoskopie, pozwala określić, jaki będzie się przejawiała energia seksualna jednostki – czy będzie w równowadze z innymi sferami życia czy będzie źródłem problemów, np. konieczne będzie ukrywanie swoich upodobań.

W celu ustalenia, czy wybranek/wybranka, jest seksualną bratnią duszą, warto wiedzieć, jaki poziom seksualny mają poszczególne znaki:

Znak zodiaku Baran, któremu patronuje Mars, łatwo ulega miłosnym uniesieniom, kocha od pierwszego wejrzenia. Jest inicjatorem, podbój uważa za swój obowiązek. Nie boi się okazać upojenia miłością, pożądania, otwarcie komunikuje swoje marzenia.

Znak zodiaku Byk, któremu patronuje Wenus, jest znakiem miłości, czułości i wrażliwości. To najbardziej zmysłowy znak zodiaku, lubi być przytulany i pieszczony, w sypialni odznacza się niespożytą energią. Uczucie i pożądanie wzajemnie się u niego uzupełniają, dając w rezultacie gorącą miłość.

Znak zodiaku Bliźnięta, to najbardziej uniwersalny znak zodiaku, dający szereg możliwości dopasowania. Wenus w znaku Bliźniąt patronuje wyrafinowanej rozkoszy, ale i niestałości oraz niewierności. Osoby spod tego znaku uwielbiają improwizować, a miłosne gry bardzo je bawią.

Znak zodiaku Rak jest z natury sentymentalny i nie angażuje się w przelotne miłostki. Kiedy czuje się bezpiecznie, odznacza się niezrównaną intuicją, jeśli chodzi o odczytywanie sygnałów wysyłanych przez partnera. Dobrze jest mu jednak szeptać czułe słówka i dodawać otuchy, bo właśnie tego pragnie.

Znak zodiaku Lew jest królem i chce być po królewsku adorowany i szanowany. Pełen ognia Lew olśniewa i rzuca nieodparty urok. Bardzo wymagający, spontaniczny, nie potrafi żyć bez miłości.

Znak zodiaku Panna jest perfekcjonistką. Kto prawdziwie ją pokocha, będzie musiał nie lada się natrudzić, by wywabić ją z kryjówki. Mając na uwadze jej nieufność, należy zachowywać się przy niej spontanicznie i otwierać przed nią serce. Tak naprawdę Panna po prostu się boi. Jest nieśmiała i zawsze trzyma się na uboczu, bowiem czuje lęk przed uwiedzeniem.

Znak zodiaku Waga jest romantyczna. W jej życiu, pod patronatem Wenus, miłość zajmuje szczególną pozycję, a wręcz stanowi istotę życia.

Znak zodiaku Skorpion jest kojarzony z intensywnością uczuć – jego namiętność przypomina wzburzone morze. Ten znak będzie chciał i lubił się kochać, z osobą która go pociąga może spędzać całe dnie w sypialni. Poddając miłość nieustannej próbie, igra z partnerem, raz przybierając maskę zimnego kochanka, kiedy indziej zaś – stając się wulkanem miłości i demonem seksu.

Znak zodiaku Strzelec jest ryzykownym kochankiem. Ten ognisty znak umie mocno kochać, ale nie potrafi zrezygnować z wolności.

Znak zodiaku Koziorożec jest ambitnym kochankiem. Miłość uważa za sprawę bardzo skomplikowaną i dlatego bardzo trudno jest mu znaleźć wymarzonego partnera. Trudno jest kochać osobę spod tego znaku, bowiem dla niej miłość to niedopowiedzenia, milczenie i spojrzenia. Koziorożec jest nieufny w miłości i nieustannie przeżywa frustracje.

Znak zodiaku Wodnik jest eksperymentatorem i pragnie cieszyć się relacjami bez utraty swojej wolności. Jest niezależny, unika manifestowania uczuć, choć w łóżku może być perwersyjny. Marzy o związku otwartym, nie podlegającym zasadom narzucanym przez społeczeństwo.

Znak zodiaku Ryby są czułymi kochankami, potrzebują miłości, by żyć. Bywają niestałe, ale jedynie wówczas, kiedy dokonają błędnego wyboru życiowego partnera. Są sentymentalne, potrzebują uścisków, pocałunków oraz pieszczot, nieustannych dowodów miłości i czułości.