Tranzyt Saturna do planety Pluton w horoskopie tranzytowym

Tranzyty Plutona reprezentują najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Zazwyczaj ich daty są identyfikowane jako momenty istotnych zmian oraz prawdziwych przełomów, które nierzadko kierują nasze losy na inne tory.

Tranzyt Saturn w koniunkcji do Plutona w horoskopie tranzytowym

Ten tranzyt zapowiada zbliżający się czas wytężonej pracy, wzmożonego wysiłku oraz sporej dozy samodyscypliny. Konieczne będzie zachowanie powagi, bowiem zbliża się kres czegoś, co dotychczas było obecne w naszym życiu, nadchodzą zmiany.

W zależności od tego, gdzie znajduje się urodzeniowy Pluton, zmiany te mogą dotyczyć albo środowiska zewnętrznego, naszego otoczenia, bądź też oznaczać przemianę wewnętrzną, duchową. Gdy tranzyt ten nadchodzi oznacza to, że jesteś gotowy na wprowadzenie pewnych modyfikacji w stosunku do dotychczasowych zachowań czy działań. Będą one niezbędne, byś mógł osiągnąć założone cele w tym czasie.

Ten tranzyt stanowi symbol zakończenia twojego dotychczasowego sposobu życia oraz nastanie nowego – nowej drogi życiowej. Wszystkie zdarzenia, które będą miały miejsce w twoim życiu będą nieodzowne i nie unikniesz ich. Są konieczne, by dokonał się przełom.

Zmiany będą oznaczały między innymi pozbycie się istniejących nawyków, przyzwyczajeń, ale także niektórych osób obecnych w twoim otoczeniu, tj. tego wszystkiego, co nie pozwala ci ruszyć do przodu. Straty jakie poniesiesz będą bolesne, ale nie możesz ich uniknąć. Są ceną, jaką będziesz musiał zapłacić, by się rozwinąć. Nawet, jeśli twoje zachowania w tym czasie będą się wydawały aspołeczne, nawet jeśli będziesz musiał bezwzględnie odciąć się od wielu osób i rzeczy, to dzięki temu rozwiniesz się wewnętrznie, zyskasz samodzielność i siłę do działania. To zaś, są niezbędne warunki do tego, by odnieść życiowy sukces.

Tranzyt Saturn sekstyl lub trygon Pluton w horoskopie tranzytowym

W trakcie tego cyklu wzmocni się twoje oddanie pracy i zaangażowanie w wykonywane zadania. Staniesz się pewny tego, co robisz i zyskasz wiarygodność w oczach otoczenia.  Twoje działania staną się spójne i konsekwentne, co zostanie dostrzeżone. Te wysiłki mogą zostać nagrodzone przez przełożonych w formie podwyżki, a nawet awansu. Poprawią się twoje zdolności komunikacyjne, zyskasz wgląd w oczekiwania i zachowania partnerów, dzięki czemu bez trudu się z nimi porozumiesz, zaś współpraca będzie układała się bezproblemowo. To dla ciebie idealny czas na wielkie dokonania, zatem wykorzystaj go maksymalnie, czerpiąc korzyści ze swoich umiejętności i nowych znajomości.

Ten tranzyt oznacza jednak nie tylko rozwój zawodowy, ale także osobisty. To okazja, by zmienić swoje przyzwyczajenia i dotychczasowy styl życia, przy czym będzie to zmiana na lepsze. Przełoży się to również na jakość związku, a także na satysfakcję z życia seksualnego.

Tranzyt Saturn kwadratura lub opozycja Pluton w horoskopie tranzytowym

Podczas tego cyklu nadejdzie kres wszelkich tajemnic, wszystko co zostało wyparte bądź jest głęboko skrywane, da o sobie znać, dopominając się o uwagę, rozwiązanie problemów i przepracowanie danej sytuacji. Przeszłość powróci, wszelkie zobowiązania, niezałatwione sprawy, niezakończone konflikty będą domagały się działania i ostatecznego rozliczenia się z minionym czasem. Nie będzie to łatwe, ale trzeba stawić czoła kłopotom, niekiedy przyznać się do winy, czasami pożegnać kogoś, kto jest obecny w otoczeniu po to, by uporządkować życie.

To najlepszy czas na porządki – nie tylko w szafie, ale również w sercu, myślach i sumieniu. To również moment, kiedy powinny ulec zmianie zachowania, przyzwyczajenia oraz zgubne praktyki, które powstrzymują cię przed rozwojem i osiągnięciem założonych celów. Niekiedy czas ten może okazać się czasem samotności, refleksji, ale przyszłość jest warta tego, aby zamknąć za sobą przeszłość i pozbyć się upiorów. To pomoże ci lepiej funkcjonować w życiu, wyzwoli cię od gry pozorów i masek, które dotąd zakładałeś. Staniesz się autentyczny we wszystkim, czego się podejmiesz. Jednocześnie uodpornisz się na ciosy oraz upadki, staniesz się silny i gotowy podjąć wszelkie wyzwania, zmierzyć się z tym, co niepewny los ci przyniesie. To czas odpuszczania – nie tylko win, ale i odpuszczania sobie pewnych ludzi, działań i wchodzenia w sytuacje, które powodują wewnętrzne napięcia.