Tranzyt Plutona przez domy w horoskopie tranzytowym

Kiedy Pluton tranzytuje domy, zwraca uwagę na te obszary życia, które podlegają radykalnej przemianie. Aby poprawnie rozpatrzeć naturę plutonowych wydarzeń, warto wziąć pod uwagę dom, w jakim aktualnie znajduje się Pluton.

Tranzyt Plutona przez Dom 1 w horoskopie tranzytowym

Oznacza to transformację – wiele aspektów twojej osobowości ulegnie przeobrażeniu. Pora na spotkanie z samym sobą wewnętrzny dialog. To czas samopoznania, który może zaowocować lepszym zrozumieniem twojego zachowania oraz kontrolą nad popędami. Jesteś na drodze do celu, będziesz miał możliwość działania na rzecz innych i zrobienia czegoś dobrego. Wyzwolisz w sobie energię, która może niekiedy przejawiać się w pragnieniu sterowania innymi, co może rodzić niesnaski i konflikty z otoczeniem. To może być również przygnębiający okres, bowiem pewne zwyczaje ulegną zmianie, podobnie jak relacje, w których dotychczas trwałeś, a które tylko hamowały twój rozwój.

Tranzyt Plutona przez Dom 2 w horoskopie tranzytowym

To czas, który jest początkiem zmiany twojego systemu wartości oraz życiowych priorytetów. Będzie to miało wpływ zarówno na twoją sytuację finansową, jak i na kondycje psychiczną i duchowość. Niestety okres ten często rozpoczyna się załamaniem, jakąś trudną sytuacją. Jest to jednak faza przejściowa, służy wzmocnieniu twojego ducha. Zdasz sobie sprawę z wielu twoich błędów, również z faktu, że dotąd nie darzyłeś swojej osoby szacunkiem. Nie trzymaj się jednak kurczowo pozycji czy źródeł finansowania, bowiem opóźnisz tylko nadejście zmiany i sprawisz, że nie będzie ona tak korzystna, jak być powinna.

Tranzyt Plutona przez Dom 3 w horoskopie tranzytowym

To czas na zmiany w relacjach osobistych – z rodziną i przyjaciółmi. Kontakty mogą stać się nawet trudniejsze, bowiem przechodzisz okres prawdziwej metamorfozy, a także psychicznego oczyszczenia i regeneracji. Jesteś coraz bardziej świadomy, zaczynasz zadawać pytania o kluczowym znaczeniu dla przyszłości oraz jakości twojego życia. To czas walki o zrozumienie sensu życia, pogłębienie swojej świadomości.

Tranzyt Plutona przez Dom 4 w horoskopie tranzytowym

Pod wpływem tego tranzytu znajdą się najbardziej osobiste obszary życia – ty sam, twój dom i twoja rodzina. Na poziomie psychicznym mogą powrócić problemy z przeszłości, niektóre jeszcze z czasów dzieciństwa. Czas na ich przepracowanie i ostateczne rozwiązanie bądź zaakceptowanie pewnych faktów. W tym okresie zmienić się mogą również relacje rodzinne, a także sytuacja domowa. Możliwa przeprowadzka, rozstanie z partnerem, bądź zmiany z charakterze i jakości relacji pomiędzy członkami rodziny.

Tranzyt Plutona przez Dom 5 w horoskopie tranzytowym

Działanie tego tranzytu ma wiele konsekwencji, bowiem dom 5 rządzi m.in. rozrywkami, przyjemnościami, twórczością, a także miłością. Jeśli posiadasz dzieci, to dobry czas na pogłębienie relacji z nimi i nawiązanie prawdziwie głębokiego kontaktu, zdobycie zaufania. W tym tranzycie ważne są sprawy miłosne, angażować one będą cię całkowicie. Wystrzegaj się jednak toksycznych miłości i całkowitego podporządkowania partnerowi szczególnie, jeśli jest on dla ciebie nieodpowiedni.

Tranzyt Plutona przez Dom 6 w horoskopie tranzytowym

Dom 6 dotyczy twojego zdrowia oraz pracy. Bądź bardzo ostrożny, bowiem czekają cie wielkie wyzwania, które mogą osłabić twój układ odpornościowy. Twoja kondycja fizyczna jest słaba, wyjdą lata zaniedbań swojego zdrowia. Nadeszła pora, by zadbać o siebie, bowiem może cię czekać nawet poważny kryzys zdrowotny, jeśli nie podejmiesz działań zapobiegawczych. Jeśli jednak weźmiesz sobie do serca ostrzeżenie i zaczniesz prowadzić higieniczny tryb życia, to tranzyt ten może oznaczać całkowitą regenerację fizyczną.

Również w pracy konieczne będzie podjęcie odpowiednich działań. Być może zmiany w tym zakresie będą daleko posunięte i zakończą się nawet zmianą miejsca pracy bądź zawodu. W obecnej pracy to będzie trudny i pełen napięcia czas, relacje zarówno ze współpracownikami, jak i z szefem będą utrudnione.

Tranzyt Plutona przez Dom 7 w horoskopie tranzytowym

To czas, kiedy relacje w których dotąd byłeś, przejdą głęboką transformację, bądź zmianie ulegnie twoje życie na skutek spotkania z drugą osobą. Tranzyt ten wpływa na wszystkie związki, nie tylko na małżeństwo, ale i na związki z partnerem, rodziną, czy nawet wspólnikami. Tranzyt ten wymusi zmiany, nie tylko zmiany w świadomości, ale również w strukturze. Może to nawet oznaczać zakończenie współpracy bądź aktualnej relacji.

Tranzyt Plutona przez Dom 8 w horoskopie tranzytowym

Dom 8 jest związany ze śmiercią i zmartwychwstaniem, dlatego w czasie tego tranzytu, znaczące staną się problemy związane ze śmiercią i ponownymi narodzinami. Choć twoje życie nie jest bezpośrednio zagrożone, to śmierć może być koło ciebie, radykalnie zmieniając twoje życie bądź zmuszając się do zatrzymania i dokonania analizy sposobu życia bądź dokonywanych wyborów.

Tranzyt Plutona przez Dom 9 w horoskopie tranzytowym

Ten tranzyt zwiastuje zmianę twojego poglądu na wiele spraw. Może być to spowodowane różnymi czynnikami, w tym niestety kryzysami. Twoje doświadczenie i twoja świadomość będą się pogłębiać, będziesz miał szansę stać się o wiele lepszym człowiekiem niż dotychczas. Nie masz powodu bać się tego tranzytu.

Tranzyt Plutona przez Dom 10 w horoskopie tranzytowym

To najważniejszy okres w twoim życiu, bowiem rozpoczyna dążenie do wielkości. Chcesz wyróżnić się w tłumie, nie chcesz pozostawać dłużej anonimowy. To doskonały czas ku temu, ale pod warunkiem, że naprawdę wiesz, czego pragniesz. Prawdopodobny jest zarówno rozwój kariery, jak i bogactwo, które za sobą pociągnie. To jednak równocześnie czas ciężkiej pracy oraz wytrwałości. Pamiętaj również, że tranzyt ten może oznaczać utratę władzy, jeśli kiedykolwiek w przeszłości zachowałeś się nieetycznie.

Tranzyt Plutona przez Dom 11 w horoskopie tranzytowym

To okres wielkich i długofalowych zmian w celach i oczekiwaniach dotyczących przyszłości. Zmianie ulegnie również typ ludzi wokół ciebie. To, co cię kiedyś cieszyło, dziś już nie jest dla ciebie odpowiednie, podobnie, jak ludzie których spotkałeś dotychczas na swej drodze. Jesteś gotowy do przyjaźni głębokiej, nieograniczającej się – tak jak wcześniej – tylko do spotkań i pogaduszek. Nawet, jeśli przez pewien czas nie będzie wokół ciebie nikogo, to warto na takiego przyjaciela poczekać.

Tranzyt Plutona przez Dom 12 w horoskopie tranzytowym

Ten tranzyt ma wiele znaczeń, bowiem na wiele sposobów przygotowuje cie do tranzytu Plutona przez dom 1. Efekty tego tranzytu są podobne do tranzytu przez dom 4, w którym Pluton zmusza cię do konfrontacji z pewnymi aspektami twojej psychiki. W tym czasie możesz pragnąć samotności, stronić od ludzi, ale sprzyjać to będzie nawiązaniu kontaktu ze swoim wewnętrznym ja.