Podejście do seksualności a horoskop urodzeniowy

Zastanawiasz się, co gwiazdy mają do powiedzenia na temat swojej seksualności? Czy wiesz, jak przyciągnąć do siebie miłość? Kiedy w końcu ją znajdziesz?

Kwadratura, opozycja Marsa do Wenus lub Jowisza w horoskopie urodzeniowym

Mars symbolizuje twoja seksualność i energię. Wenus to symbol twoich relacji z innymi, natomiast Jowisz oznacza twoje zdolności rozwoju oraz możliwości do wykorzystania. Mając taki aspekt, twój popęd płciowy jest silny, dlatego seks nigdy ci się nie znudzi. Zawsze masz ochotę na miłosne igraszki, co niekiedy prowadzi do seksualnej rozwiązłości. Mars reprezentuje również impulsywność, nic więc dziwnego, że masz tendencję do małych „wyskoków” i dajesz się ponosić fali pożądania.

Planety w 5 domu w horoskopie urodzeniowym

Piąty dom jest domem miłości dawanej, romansu, przyjemności, zabawy oraz dzieci. Kiedy masz planety w piątym domu, jest wielce prawdopodobne, że seks uprawiasz zazwyczaj w celach rekreacyjnych i niekoniecznie jest on wyrazem poważniejszego zaangażowania.  Reguła ta sprawdza się szczególnie w przypadku takich planet, jak: Wenus, Mars, Uran, Jowisz, Neptun, Pluton w domu 5 horoskopu/kosmogramu.

Strzelec w domu 5 w horoskopie urodzeniowym

Dom 5 rządzi sprawami seksu oraz miłości. Strzelec w tym domu w kosmogramie oznacza tendencję do posiadania wielu partnerów seksualnych w życiu. Znak Strzelca w domu 5 oznacza także niezwykłą płodność.  5 dom pod auspicjami Strzelca oznacza również swobodę, wolność oraz rozmach do działania. Znak Strzelca w domu 5 horoskopu oznacza umi­ło­wa­nie roz­ry­wek, gier, przy­jemno­ści, licze­nie na szansę i przy­pa­dek, co jest to typowe dla Jowi­sza.

Aspekty Wenus / Saturn lub planeta Wenus w Koziorożcu w horoskopie urodzeniowym

W astrologii, twarde aspekty (kwadratura, opozycja) Wenus-Saturn mogą świadczyć o niskiej samoocenie i kompleksach. Taka osoba może wykorzystywać seks jako rekompensatę swoich rzekomych niedoskonałości, potwierdzać tym sposobem swoją wartość. Seks może również odgrywać rolę testu – metody udowodnienia sobie, że dana osoba zasłużyła na miłość.

Z kolei Wenus w znaku zodiaku Koziorożec jest często związana z prostytucją, a osoby zajmujące się nierządem bardzo łatwo rozdzielają emocje i sprawy cielesne. Często również, Wenus w Koziorożcu może oznaczyć wprowadzenie do interesów dodatkowego elementu, jakim jest seks.

Aspekty pomiędzy Marsem a Saturnem w horoskopie urodzeniowym

Mars jest reprezentantem seksualnej energii, podczas gdy Saturn jest znakiem określającym zdyscyplinowanie, sposób zachowania wobec zakazów i braku zdecydowania. Aspekt ten oznacza dużą wytrzymałość seksualną i duże zapotrzebowanie na miłość cielesną przez całe niemal życie. Ten aspekt wiąże się z eksplorowaniem nowych obszarów seksualności i erotyzmu, próbach zgłębiania mrocznych stron seksu, związanych z dominacją, bólem. Bardzo często osoby starają się poprzez seksualne eksperymenty zweryfikować i potwierdzić swoją seksualną atrakcyjność.

Aspekty pomiędzy Wenus a Marsem w horoskopie urodzeniowym

Aspekty Wenus do Marsa są o wiele silniejsze i bardziej istotne, niż aspekty Wenus do ascendentu i zenitu, bądź Wenus do Wenus. Miłość Wenus jest głębsza i o wiele bardziej szlachetna i oddana niż miłość Marsa. Wszystkie wzajemne aspekty Wenus do Marsa oznaczają pożądanie, pragnienie podbojów, zdobywania oraz posiadania. Koniunkcja oraz opozycja Wenus do Marsa, to dwa aspekty, które tworzą silne powiązania pomiędzy ludźmi i trwałe związki.

AspektyWenus – Mars z Neptunem w horoskopie urodzeniowym

Twarde aspekty (kwadratura, opozycja) pomiędzy Wenus i / lub Marsem oraz Neptunem są często związane ze związkami uczuciowymi i mogą skutkować rozwiązłością. Ten aspekt może zwiastować występowanie niezaspokojonego apetytu seksualnego. Neptun jest planetą uzależnień, a w sytuacji, kiedy współpracuje z Wenus i Marsem, może rodzić uzależnienie od namiętności i przyjemności płynącej z seksu. Z drugiej jednak strony, dla Neptuna seksualność jest związana z wyższym wymiarem, ze świętością, natomiast nieharmonijne aspekty Marsa i Wenus sprzyjają pojawieniu się namiętnych i gorących uczuć. Osobie mającej twarde aspekty Mars-Neptun może brakować cierpliwości i wytrwałości, by pracować nad jakością i trwałością związku oraz na bycie z partnerem na tyle długo, by mogła pojawić się prawdziwa wieź. W rezultacie takie osoby mogą w życiu mieć wielu partnerów, bowiem wciąż poszukują one idealnego seksu z idealnym partnerem.

Neptun w 8 domu kosmogramu w horoskopie urodzeniowym

Taki układ oznacza kierowanie uwagi na głębsze dziedziny życia oraz aspekty podświadomego umysłu. Oznacza również wyidealizowany obraz seksu i ogromną rolę, którą jednostka nadaje zbliżeniom. Może również oznaczać, że seks używany jest tu jako ucieczka od rzeczywistości, co w konsekwencji może prowadzić do częstej zmiany partnerów seksualnych.

Aspekty Marsa do Urana w horoskopie urodzeniowym

Twarde aspekty (kwadratura, opozycja jak również koniunkcja) między Marsem, planetą seksu, a Uranem, planetą nieprzewidywalności, oznaczają gwałtowne emocje. Dla przykładu koniunkcja wywołuje nagłe podniecenie, sympatię, która jednak może szybko przeistoczyć się w nienawiść. We wzajemnych konfliktach to Uran jest silniejszy, będzie więc górą. Emocjonalność oznacza także seks – dziki, gwałtowny, ale wiążący się z częstymi zmianami partnerów.

Mars / Wenus / Pluton w 8 domu w horoskopie urodzeniowym

Kiedy Mars, planeta impulsywność, znajdzie się w 8 domu, kieruje nią silne pragnienie seksualne oraz namiętności.

Wenus w 8 domu wskazuje na zmysłowy charakter i nieustanne dążenie do odczuwania przyjemności.

Pluton w 8 domu wskazuje na silny popęd seksualny. Oznacza również posiadanie silnej woli życia, podchodzenie poważnie do wyzwań, zajmowanie się tylko istotnymi sprawami.

Aspekty Wenus – Pluton w horoskopie urodzeniowym

Osoby, z tym aspektem potrafią kochać głęboko bądź wcale. Cechują je skrajne postawy w kontaktach z otoczeniem, poszukiwanie głębokich, intensywnych doświadczeń seksualnych.  Związki traktują jako rodzaj trwałej więzi i wszystko, co jest z nim związane przeżywają intensywnie. Charakteryzuje je nieodparty urok i erotyczna, magnetyczna siła przyciągania.

Wenus i Mars w znakach zodiaku powietrza w horoskopie urodzeniowym

Wenus i Mars są znakami seksualnymi. Kiedy znajdują się one w znakach powietrza, zazwyczaj oznacza emocjonalne oderwanie od cielesnych zbliżeń, które są dla jednostki źródłem przyjemności i niekoniecznie wiążą się z głębszym uczuciem. Emocjonalne oderwanie się od seksu może jednak prowadzić do rozwiązłości, dlatego konieczna jest kontrola nad swoimi popędami. Znaki powietrza szybko się nużą, nie lubią monotonii, dlatego szukają odmiany, mają tendencję do posiadania kilku partnerów seksualnych.

Osoby z Wenus i Marsem w Wadze mogą mieć tendencję do rozwiązłości, ale nie z uwagi na monotonię, tylko brak asertywności i umiejętności powiedzenia „nie”.

Osoby z Wenus i Marsem w Bliźniętach mogą mieć tendencję do poszukiwania odmiany, urozmaicania sobie życia seksualnego, co wynika z faktu, że szybko się nudzą – nie dla nich monotonia w związku.

Wenus i Mars w Wodniku zwiastują osobę, która cieszy się nowymi doświadczeniami i różnorodnością, co jednak może doprowadzić do licznych znajomości, częstej zmiany partnerów i poszukiwania wciąż nowych partnerów seksualnych.

Wenus i Mars w znakach zodiaku ognistych w horoskopie urodzeniowym

Osoby z Wenus i / lub Marsem w znaku ognia kochają wolność seksualną i odznaczają się sporą dozą romantyzmu. Są to osoby zalotne, obdarzone fantazją, zaś miłość traktują jako grę, w której ważna jest zdobycz.

Wenus lub Mars w Strzelcu oznaczają osoby niespokojne zarówno w sferze seksualności, jak i miłości. Pragną oni gromadzić doświadczenia, nieustannie próbować, dlatego też mają wiele partnerów seksualnych.

Osoby z Wenus i Marsem w Lwie pragną z kolei uwagi, chcą brylować w towarzystwie, pławić się w świetle reflektorów. Lwem rządzi dom 5, dlatego przypadkowy seks nie jest im obcy.

Osoby z Wenus i Marsem w znaku Barana są z kolei uzależnieni od polowania i zdobywania. Łatwo się pobudzają, a każda chwila pościgu jeszcze wzmaga ich apetyt. Są także impulsywne, często zatem działają jeszcze zanim pomyślą, również jeśli chodzi o seks i miłość.

Wenus w Pannie w horoskopie urodzeniowym

Panna jest znakiem wiążącym się z czystością, zarówno w sensie moralnym, jak i praktycznym.  Wśród Panien znajdują się osoby niezwykle pruderyjne, które do każdej rzeczy związanej z fizjologią odnoszą się z pewną odraza. Jednak większość Panien to osoby twarda stąpające po ziemi i nieodmawiające sobie przyjemności czy fizycznych uciech. Potrzebują jednak szczególnych warunków, by się odprężyć.