Pluton w 12 domu horoskopu urodzeniowego

Dwunasty dom może budzić przerażenie. To bowiem dom sekretów, ukrytych spraw i ograniczeń, choć niekoniecznie powinno nas to zaniepokoić. Nie jest istotne, w którym domu znajduje się Pluton – jego energia może być zawsze wykorzystana do podwyższenia świadomości, a także do ćwiczeń siły woli, która może nakierować świadomość na twórczą ekspresję.

Osoby mające Pluton w dwunastym domu interesują się tajemnicami, treściami ukrytymi w nieświadomości oraz wszystkim, co można zgłębiać i odkrywać. Są wyjątkowo spostrzegawczy, mają niezwykłą intuicję. Niekiedy mogą mieć nawet zdolności do uzdrawiania.

Osoba rodząca się z Plutonem w dwunastym domu czuje się powołana do wykonania zadania – uwolnić świat od cierpienia, smutku oraz żalu. Targają nią niesamowicie silne emocje, w tym poczucie winy z powodu zbyt małej efektywności działania. Może brać na siebie role kozła ofiarnego, przyczyniając się w ten sposób do zdjęcia cierpienia z innych ludzi. Nierzadko pada ofiarą przemocy i brutalności.

Pluton dąży do uwolnienia na zewnątrz ukrytych emocji, a jego zadaniem jest rozwój nieuświadomionej części osobowości, która powoduje pewne blokady w funkcjonowaniu. Planeta w dwunastym domu horoskopu posiada niezwykłą wrażliwość na ukryte życie innych osób. Pochłania negatywne energie wokół ludzi, demony skryte za uśmiechniętymi twarzami.  Jest wrażliwy na wszystko to, co w społeczeństwie jest mroczne i destrukcyjne. Jest w stanie zapobiec wielu nieszczęściom, ma głęboką potrzebę robienia tego, co jest niezbędne w danej chwili.

Pluton w dwunastym domu wymaga jednak zmiany jakości swojego życia psychicznego, poprzez zaangażowanie się w zgłębianie pewnych przekonań czy prawd, co w efekcie pozwala uwolnić się od depresyjnych myśli i poczucia beznadziei.

Jednak osoby z Plutonem w dwunastym domu w horoskopie urodzeniowym nie powinny dopuścić do sytuacji w której poczucie winy, z powodu braku możliwości zbawienia całego świata oraz tendencja do samobiczowania się, zdominowały ich życie. Kluczem do przetrwania jest dla nich wykształcenie określonych postaw duchowych wobec podejmowanych wyzwań, a także wobec każdej dziedziny życia. Kiedy ta przemiana duchowa zostanie dokonana, a osoba mająca Plutona w dwunastym domu w swoim horoskopie urodzeniowym osiągnie punkt, w którym zaakceptuje swoje ograniczenia, będzie ona mogła doświadczać poczucia jedności ze wszystkim, co żywe.