Luksusowy prezent dla mężczyzny

Spis treści:

Luksusowy prezent dla mężczyzny: Męski świat zegarków

Luksusowy prezent dla mężczyzny: Męski świat zegarków

Pokaż mi twój zegarek, a powiem ci, kim jesteś – tak można sparafrazować słynne przysłowie. Zegarek jest ulubionym męskim gadżetem, którego noszenia nie mogą sobie odmówić. Wiele mówi on o zainteresowaniach właściciela, jego pasjach i stylu życia, jest również wyznacznikiem statusu społecznego. Są jednak zegarki, na które mogą pozwolić sobie tylko wybrani – oto pięć najdroższych zegarków świata, które każdy mężczyzna chciałby bez wątpienia mieć na swojej ręce.

1. Vacheron Tour De Lile

Vacheron Constantin to najstarsza na świecie manufaktura zajmująca się produkcją zegarków, założona w 1755 r. w Genewie. Jeden z jej najdroższych (i najpiękniejszych) wyrobów to Vacheron Tour De Lile – zegarek złożony z 834 części. Zegarek Tour de l’Ile został zaprezentowany po raz pierwszy w 2005 r. dla upamiętnienia 250-tej rocznicy firmy. Wyprodukowany w liczbie siedmiu egzemplarzy kosztuje 1,25 miliona dolarów.

Do jego konstruowania użyto m.in. 18-karatowego złota, którym pokryto kopertę oraz skóry aligatora na pasek. Jego funkcjonalność umożliwia mu m.in. pokazywanie faz słońca, kalendarza, wybranej strefy czasowej, datownika (lata, miesiące, dni, dni tygodnia), miniaturowych map nieba. Nic dziwnego, że Tour De L’ile został uznany nie tylko najdroższym, ale i najbardziej skomplikowanym naręcznym zegarkiem na świecie.

2. Classical Billionaire Tourbillion

„Billionaire” w nazwie zegarka, jest zapowiedzią jego ceny. Ten wyjątkowy czasomierz kosztuje 998 000 dolarów. Jest pokryty białymi, wyjątkowymi, niebieskimi szafirami i 18-karatowym złotem.

3. Tecnica Skeleton Chronograph

Ten zegarek, zaprojektowany przez Parmigianiego Fleurier kosztuje zaledwie 850 000 dolarów. Platynowa koperta i liczne funkcje, tj. tourbillion (obrotowa klatka zawierająca balans i mechanizm wychwytowy), repetycja minutowa itp.

4. Patek Philippe Ref 5016P

Ten zegarek za 762 000 dolarów jest wykonany z platyny. Zostały wyposażony w takie funkcje, jak: wieczny kalendarz, możliwość wskazywania faz księżyca. Gwarancją producenta jest objęta punktualność – zapewnia on, że zegarek nie będzie się aż do 2100 roku.

5. AP Royal Oak Grande Complication

Ten ekskluzywny model powstał, aby uczcić 20-lecie zegarka marki Audemars Piquet – Royal Oak Offshore. Pierwowzór, został po raz pierwszy zaprezentowany w 1993 roku i szybko stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych (i pożądanych) zegarków marki Audemars Piguet. Wydanie rocznicowe od słynnego poprzednika odróżnia stopień skomplikowania mechanizmów – nie bez przyczyny w jego nazwie pojawiło się określenie „Grande Complication”.

Tradycyjny, automatyczny mechanizm został wyposażony w trzy dodatkowe funkcje, tj. minutowa repetycja, stoper z doganiającą wskazówką oraz wieczny kalendarz.  Zegarek składa się z 648 części i jest wykończony ozdobnymi szlifami widocznymi przez przezroczystą tarczę. Jego 44-milimetrowa koperta wykonana została z tytanu i ceramiki.