Szczęśliwe dni: Horoskop na rok 2019 dla Raka

Rok 2019 będzie dla Raka wyjątkowo trudny. Gwiazdy nie będą po jego stronie. Już 16 kwietnia, kiedy Pluton znajdzie się w znaku Koziorożca, Rak poczuje, że traci kontrolę nad swoim życiem. Ten stan będzie trwał aż do 24 września. Nie będzie to jednak jedyny zły okres w roku 2019. Raki odczują też negatywny wpływ Urana, który w drugiej połowie roku znajdzie się w znaku Barana. Może pojawić się chęć by zmienić coś w swoim życiu. Zacząć nowe przedsięwzięcie lub rozwiązać ciągnący się od dawna problem. Trzeba zachować powściągliwość i wyjątkową ostrożność. Negatywne odczucia będą powodowały, że Rak nie będzie w stanie podejmować prawidłowych decyzji. Przez cały rok nie znajdzie się dłuższy okres, który pozwoli na poczucie, że sprawy zmierzają w dobrym kierunku. Raki muszą uzbroić się w cierpliwość i z pokorą przeżyć trudne chwile. Pewne jest, że zdobyte w ten sposób doświadczenie zaowocuje w dłuższej perspektywie dając silną świadomość własnej wartości.

Pierwsze dni stycznia 2019 roku będą dawały złudne odczucie, ze nadchodzący rok będzie pełen pozytywnych zdarzeń. Wszystko będzie dobrze aż do połowy stycznia. Nagłe zdarzenie odmieni wszystko o 180 stopni. Zdezorientowany Rak nie będzie mógł nawet zareagować na szybko zmieniającą się sytuację. Wszystko to sprawi, że pod koniec miesiąca nic nie będzie takie, jak jeszcze kilka tygodni wcześniej.

Luty będzie miesiącem, w którym Raki wciąż będą doświadczały negatywnych wrażeń mających swój początek w styczniu. Jednocześnie będzie to czas, kiedy mogą pojawić się małe sukcesu. Nie będzie to podwyżka ale na przykład pochwała od szefa. Rak powinien umieć cieszyć się z tych drobnych sukcesów, bo na duże niestety nie ma szans. Nie można jednak skupiać się tylko na pracy zawodowej. Wskazane jest by Raki słuchały głosów płynących ze strony rodziny. To ona będzie najlepszym wsparciem w trudnym okresie.

Wraz z początkiem Marca 2019 roku przed Rakami pojawi się nowa droga, którą przyjdzie im podążać. Sytuacja ta nastąpi nagle i będzie ogromnym zaskoczeniem. Raki po raz kolejny poczują, że nie mają wpływu na to, co się wokół nich dzieje i nie są w stanie zrealizować żadnego ze swoich planów.

Skutki wydarzeń mających miejsce w marcu będą odczuwalne jeszcze w kwietniu. Ogromne emocje, jakie będą pojawiały się w Raku znajdą się poza jakąkolwiek kontrolą. Może to prowadzić do drażliwości i nerwowości. Rak powinien na chwile usiąść i spojrzeć w głąb siebie. Należy odnaleźć w sobie spokój i nauczyć się tego, by nie brać wszystkiego na poważnie. Gruba skóra będzie najlepszą ochroną przed nawałem negatywnych wrażeń. Rak musi się nauczyć robić dobrą minę do złej gry, bo tylko w ten sposób będzie mógł wyjść obronną ręką z nadchodzących opałów.

Maj będzie wymagał od Raka wiele cierpliwości. Tylko dzięki niej możliwe będzie wytrzymanie sytuacji, w której powrócą stare problemy. W okolicach 15 maja do Raka wróci przeszłość, o której zdążył on już dawno zapomnieć. Dzięki wewnętrznej sile oraz uporowi możliwe będzie odesłanie przeszłości tam, gdzie jest jej miejsce.

Czerwiec będzie jak powiew świeżego powietrza. Rak na nowo poczuje przypływ energii i chęci do działania. Od pierwszego dnia miesiąca należy wykorzystywać sprzyjający wiatr i płynąć z prądem pozytywnych zdarzeń. Raki poczują, że wraz z kolejnymi dniami czerwca zaczynają na nowo odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem.

Energia, która pojawiła się w czerwcu 2019 będzie napędzać Raka również w lipcu. Wzrastająca pewność siebie oraz poczucie wewnętrznej siły sprawi, że możliwe będzie osiągnięcie tego co zostanie zaplanowane. Raki nie zawahają się przy podejmowaniu śmiałych decyzji. Będą chciały osiągnąć jak najwięcej czując, że zły czas może do nich wkrótce wrócić.

Początek sierpnia może przynieść Rakom sporą dawkę stresu. Będzie to skutkowało pragnieniem luksusu i komfortu. Może pojawić się pokusa, by koić nerwy jedzeniem. Trzeba jednak pamiętać, że nadmiar, nawet luksusowej żywności, może prowadzić do sporych problemów zdrowotnych. Dlatego we wszystkim należy zachować umiar. Wskazane jest, żeby zająć się ćwiczeniami fizycznymi, które skutecznie rozładują nadmiar złych emocji.

Wrzesień będzie dla Raków najtrudniejszym miesiącem w całym roku. Pojawią się poważne problemy z komunikacją. Wszystko co Rak powie może być interpretowane w sposób zupełnie odmienny od jego zamiarów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie unikanie konfrontacji i skutecznie używanie przysłowia mówiącego, że milczenie jest złotem.

Energia, która pojawiła się latem ostatecznie zniknie w październiku. Kariera zawodowa znajdzie się pod dużym znakiem zapytania. Pojawią się wręcz wątpliwości co do sensu kontynuowania obecnej ścieżki zawodowej. Trzeba jednak zachować zimną krew i nie działać pod wpływem chwili. Rak powinien zacisnąć zęby i spokojnie robić swoje.

Raki w listopadzie będą w zupełnej emocjonalnej rozsypce. Od połowy miesiąca ich zachowanie będzie niczym jazda kolejką górską. Wysoka drażliwość, brak energii oraz trudności w radzeniu sobie ze stresem sprawią, ze Rak będzie szczepkiem nerwów. Po raz kolejny trzeba usiąść i spojrzeć w głąb siebie. Jeszcze raz znaleźć siłę spokoju i cierpliwości do przetrwania trudnego okresu.

Trudny rok odciśnie swoje piętno na psychice Raka. Grudzień 2019 roku będzie miesiącem, w którym zmęczenie w szczególnie mocny sposób da o sobie znać. Im bliżej końca roku, tym poczucie bezsilności będzie bardziej dojmujące. Najlepszym rozwiązaniem dla Raka będzie skupienie się na odnalezieniu spokoju w relacjach z bliską osobą. Grudzień będzie sprzyjał rodzinnym spotkaniom, dlatego warto je wykorzystać do ukojenia zszarganych nerwów.

Aktualizacja: 2019 rok