Konstelacja przyciągania fizycznego w horoskopie partnerskim

Zachowania seksualne są niejako wpisane w horoskop urodzeniowy. Z położenia planet i ich wzajemnego układu można również dowiedzieć się, jak będzie przebiegało wspólne życie i czy jesteśmy dla partnera / partnerki atrakcyjni, również pod seksualnym względem.

Pierwszy dom w horoskopie partnera/ Planety w koniunkcji z ascendentem
Ascendent i pierwszy dom reprezentują nasz wizerunek oraz sposób, w jaki prezentujemy się w otoczeniu. Kiedy partner ma planety w twoim pierwszym domu, bądź ty masz planety w pierwszym domu partnera oznacza to silny pociąg fizyczny. Planeta Słońce w pierwszym domu kobiety oraz Mars mężczyzny w pierwszym domu partnerki, to połączenie decydujące o wzajemnej atrakcyjności i obopólnym pożądaniu najczęściej prowadzące do związku małżeńskiego.

Planety w 7 domu lub koniunkcja planet do Medium Coeli (Mc) w horoskopie partnerskim

Siódmy dom w horoskopie oraz i Mc reprezentują nasze indywidualne relacje z partnerem i opisują cechy idealnego towarzysza życia. Mając planety w 7 domu partnera możemy być pewni, że taka konstelacja wskazuje na wzajemne przyciąganie się i wibracje pomiędzy partnerami. Cechy, które reprezentuje partner, będą służyły również do równoważenia naszych indywidualnych cech osobowości, co wprowadzi do naszego życia harmonię. Najsilniejszy pociąg fizyczny jest jednak wówczas, kiedy planety partnera wchodzą w 7 domu (szczególnie, jeśli tą planetą jest Słońce).

 

Planety w 5 domu partnera w horoskopie partnerskim

5 dom w horoskopie niesie ze sobą przyjemność, zabawę oraz beztroski romans. Jeśli zatem u partnera planety są w 5 domu, to znaczy, że jest on osobą charakteryzującą się romantyczną duszą, a przy tym jest atrakcyjny seksualnie. Uwielbiacie spędzać czas ze sobą, zaś piąty dom gwarantuje pobudzenie, a także miłosne uniesienia i satysfakcjonujący seks. Szczególnie, kiedy planetami w 5 domu są planety miłości, czyli Wenus i Mars, możesz spodziewać się trzęsienia ziemi i porywu namiętności, która zwala z nóg. Z kolei Jowisz w siódmy domu daje dużo dzieci i łatwość zajścia w ciążę przez partnerkę.

Planety w 8 domu partnera w horoskopie partnerskim

Ósmy dom w horoskopie oznacza seks, intymność, tajemnice i odrodzenie. Jest to zatem bardzo silna konstelacja i wpływa na relację pomiędzy partnerami. Zapowiada on gorący romans, bowiem planety pobudzają pragnienie 8 domu, nakłaniają do odkrywania głębi seksualności danej osoby. Temperatura podniesie się jeszcze bardziej, jeśli twój partner pozostaje pod opieką Wenus bądź Marsa, czyli najbardziej seksualnych wśród wszystkich planet. Gdy Wenus i/lub Mars partnera są w Twoim 8 domu układ taki oznacza niekończące się pożądanie i nieodparty urok, zaś relacja pomiędzy partnerami może się nawet przerodzić w prawdziwą obsesję. Jedno jest pewne – nie jest to konstelacja dla niewinnych i bojaźliwych!

Aspekty w horoskopie partnerskim Słońce-Wenus

Wenus jest planetą piękna, zmysłowości i przyjemności, podczas gdy Słońce reprezentuje podstawowe potrzeby i zabezpiecza byt. Aspekty konstelacji z udziałem Słońca oraz Wenus objawiają się silnym pociągiem seksualnym, szczególnie ze strony Wenus. Nie oznacza to, że Wenus zwiąże się ze Słońcem z egoistycznych pobudek, tylko po to, żeby podbudować swoje ego. Również Słońce w tej relacji odniesie korzyści, przede wszystkim zostanie dowartościowane. Wenus uwielbiać będzie Słońce, zaś Słońce uwielbiać będzie Wenus – przede wszystkim za niepowtarzalny wdzięk i szyk. To bardzo romantyczny układ i stanowi on gwarancję na trwały i satysfakcjonujący związek.

Aspekty w horoskopie partnerskim Słońce-Mars

Zarówno Słońce i Mars są to męskie znaki, dlatego też ich konstelacja wskazuje na kompatybilność seksualną. Rytmy waszych ciał zgrywają się instynktownie i podążają tą samą ścieżką wzajemnej satysfakcji i spełnienia. Pary takie doskonale wiedzą, jak sprawić sobie przyjemność, jak się zadowolić. Pełen seksu i męskiej siły Mars przyciąga szczególnie osoby pozostające pod wpływem Słońca. Tych z kolei pragnienia są stymulowane przez Marsa. Ten aspekt jest zapowiedzią wzajemnego pociągu i niesłabnącej atrakcyjności względem siebie. Prawidłowość ta jest szczególnie widoczna w trygonie i sekstylu. Opozycja i kwadratura natomiast mogą stać się przyczyną konfliktów i starć ego, choć nie umniejsza to w żaden sposób przyciągania seksualnego i erotycznego napięcia pomiędzy osobami.

Aspekty w horoskopie porównawczym Wenus-Pluton

Robi się naprawdę ciekawie – to jedna z najgorętszych aspektów porównawczych w związku, jakie tylko dwie osoby mogą mieć! Seks czai się za rogiem, a atmosfera jest aż gęsta od pożądania. Pluton reprezentuje płeć, obsesję i intymność, natomiast Wenus stanowi uosobienie miłości, piękna, wrażliwości. Takie połączenie tych planet zwiastuje nieziemski seks i wspólne sięganie gwiazd! Osoby stymulują się nawzajem, chcą dogłębnie zbadać granice swojej intymności seksualnej, a nawet przekroczyć ją za przyzwoleniem (lub też nie w przypadku kwadratury lub opozycji Wenus-Pluton) partnera.

Intymność fizyczna jest szczególnie ważna i przejawia się choćby w podświadomym szukaniu kontaktu z partnerem, pragnieniem jego dotyku czy pocałunku. Więź, jaka się rodzi pomiędzy dwoma osobami graniczy niemal z obsesją. Aspekt ten może również oznaczać walkę o władzę i dominację, szczególnie ze strony osoby pozostającej pod wpływem Plutona. Czuje on bowiem silny impuls, by zjednoczyć się z osobą Wenus, scalić się z jej ciałem i umysłem. Wenus z kolei, do Plutona przyciąga energia seksualna. To wzajemne pożądanie jest niezmiernie ważne w związku.

Trogon i sekstyl przynoszą intensywne, ale przyjemne oraz harmonijne kontakty seksualne, pogłębione jeszcze przez intymności, ale niezmieniające się we wzajemną destrukcję osobowości i zatracenie indywidualnych cech.

Opozycja i kwadratura natomiast mogą wskazywać na wykorzystanie seksu, jako drogi do osiągnięcia korzyści materialnych i innych nadużyć. Czasami jest to obsesyjna miłość, żądza i chęć sprawowania nad partnerem całkowitej kontroli ciałem  i umysłem. W konstelacji porównawczej Wenus-Pluton, jest po prostu gorąco!

Aspekty w horoskopie porównawczym Księżyc-Mars

Taka konstelacja zapowiada prawdziwą zgodność seksualną i obopólną satysfakcję z pożycia seksualnego. Dotyczy osób, które kierują się instynktami, więc przyciągają się one na wielu poziomach. Aspekt Księżyc Mars jest uważany za najlepszy wówczas, kiedy kobieta pozostaje pod opieką Księżyca, natomiast mężczyzna – Marsa.

Podobnie, jak aspekty Wenus – Mars, tak aspekty Księżyc – Mars reprezentują yin / yang lub męskie / żeńskie energie pomiędzy partnerami. Osoba Mars instynktownie wyczuwa potrzeby osoby pozostającej pod wpływem Księżyca i wytrwale dąży do ich spełnienia. Osobę pozostająca pod opieką Marsa przyciąga do Księżyca podświadomość, fluidy, bądź po prostu intuicja. To pierwotny związek, a przez to bardzo silny. Razem dzielą emocje oraz uczucia, co jest satysfakcjonujące dla obu stron. Wszystkie aspekty Księżyca i Marsa (zarówno miękkie (trygon, sekstyl i koniunkcja), jak i twarde (opozycja, kwadratura) przynoszą pozytywną energię, jedynie twarde, od czasu do czasu, mogą przejawiać się na zewnątrz sypialni i przybierać formę zbyt emocjonalnych argumentów, prowadzić do zbyt wielu słów, a w efekcie do zranionych uczuć.

Aspekty w horoskopie partnerskim Wenus-Mars

Aspekt ten jest szczególnie silny, kiedy to kobieta jest otoczona opieką przez Wenus, natomiast mężczyzna przez Marsa. Większej pikanterii w związku dodaje tylko aspekt podwójny, gdy w horoskopie porównawczym mamy dwa aspekty Wenus-Mars i Mars-Wenus. Wenus jest planetą czułości, zmysłowości i romansu, natomiast Mars niesie ze sobą ogromny ładunek seksualnej energii. Ich połączenie oznacza piorunującą mieszankę i prawdziwe fajerwerki pożądania! Osoba pozostająca pod wpływem Marsa czuje się uwielbiana i kochana przez osobę pod wpływem Wenus, w której z kolei znajduje czyste piękno i doskonałość. Osoba Wenus jest natomiast nieustannie pobudzana przez seksualność Marsa. Taka konstelacja jest szczególnie sprzyjająca trwałym związkom, w którym jednak nie ma miejsca na monotonię i nudę.