Jakie znaczenie mają symbole senne ?

Jak twierdzą uczeni, każdy z nas śni codziennie, bardzo rzadko jednak pamiętamy nasze sny, najczęściej mamy wrażenie, że przytrafiają nam się one jedynie od czasu do czasu, a niektórym z nas nawet nigdy.

Prawda jest taka, że zazwyczaj po prostu, zapominamy o tym, co śniliśmy. I nawet, gdy zaraz po przebudzeniu coś pamiętamy, to później wszystko „wylatuje” nam z głowy. Dla tych jednak, którzy mogą cieszyć się bogatymi snami stworzono specjalne książki interpretujące symbole senne.

Senniki powstawały od zarania dziejów, już w czasach starożytnych ludzie przywiązywali ogromną wagę do snów, a symbole senne były dla nich jak przepowiednie. Ta dziedzina życia rozwijała się bardzo intensywnie, praktycznie we wszystkich kręgach kulturowych. Stąd też obecnie mamy mnóstwo interpretacji snów, różniących się mniej lub bardziej. Najczęściej wybiera się, więc definicję znaków z własnego kręgu kulturowego.

Symbole senne bardzo często tłumaczone są na zasadzie przeciwieństw, na przykład widok krwi może być znakiem przyszłego powodzenia, tak jak widok mordercy, a umierające dziecko może być zwiastunem wielkiego sukcesu. Obecnie powszechne znaczenie snów bardzo łatwo można sprawdzić, nie trzeba już mieć nawet grubej księgi, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową odpowiednią frazę i od razu pojawi się nam przynajmniej kilka znaczeń konkretnego symbolu.

Niekoniecznie trzeba jednak przywiązywać do nich wielką wagę i traktować, jako przepowiednię na przyszłość, lepiej skupić się na snach, jako na pewnym obrazie nas samych, sny jak się, bowiem przyjęło mówić, to nasze ukryte pragnienia bądź lęki.