Horoskop na 2019 rok: Zdrowie dla znaku zodiaku Wodnik w 2019 roku

Wszystkie problemy zdrowotne, jakie mogą spotkać Wodnika w roku 2019 będą wynikały tylko  i wyłącznie z jego postępowania. Lekceważenie pierwszych objawów choroby oraz unikanie lekarza będą przyczyną poważnych dolegliwości.

Aby uniknąć wszelkich tego typu niebezpieczeństw Wodnik powinien zacząć uważnie słuchać tego, co mówi do niego jego ciało. Najmniejszy nawet symptom choroby należy od razu traktować, jako możliwy zalążek poważnej choroby. Nie należy obawiać się wizyty u lekarza. To nie wstyd przychodzić do specjalisty ze swoimi wątpliwościami. Wodnik powinien ponadto zwracać szczególną uwagę na swoją dietę oraz jakość spożywanych produktów.

W okresie od 25 lipca do 6 września 2019 roku Wodnik powinien wystrzegać wszelkiego rodzaju zabiegów, które stanowią ingerencję w zdrowie skóry. Terminy zabiegów kosmetycznych lub piercingu powinny być ustalane w każdym dniu roku poza tym okresem.

Pomiędzy 21 lutego a 6 września Wodniki muszą szczególnie uważać na sytuacje, w których mogą ulec wypadkom. Szczególnie w trakcie podróży samochodem wzrasta ryzyko wypadku. Dla Wodników cierpiących na schorzenia kardiologiczne będzie to ciężki okres,  w którym mogą boleśnie odczuwać skutki przepracowania i stresu.

W okresie od 25 czerwca do 8 sierpnia 2019 roku Wodnik powinien zwracać szczególna uwagę na swoją dietę. Szczególnej uwadze powinna podlegać jakość spożywanych produktów. Będzie to bowiem okres, w którym wzrasta ryzyko nabawienia się zatrucia pokarmowego. Dlatego jeżeli już wystąpi choćby najmniejszy objaw problemów żołądkowych należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Okres jesienny, od 26 września do 8 listopada to kumulacja zagrożeń dla zdrowia Wodnika. Wzrasta ponownie zagrożenie urazów i wypadków. Istnieje wciąż wysokie ryzyko nabawienia się zatrucia pokarmowego. Dla Wodników mających skłonności do choroby wrzodowej jest to ostatni dzwonek na to, by udać się do lekarza i zastosować leczenie profilaktyczne.

Aktualizacja: 2019 rok