Horoskop urodzeniowy – koniunkcja oraz opozycja lub kwadratura Słońce-Księżyc

Położenie planet – Słońca i Księżyca – jest w astrologii, a szczególnie w horoskopie urodzeniowym, bardzo istotny. Harmonijne aspekty, czyli sekstyl i trygon, oznaczają zdecydowanie oraz gotowość do walki o prawa własne oraz bliskich.

Aspekty napięciowe – kwadratura i opozycja, a częściowo także koniunkcja – zapowiadają konflikt wewnętrzny. Z drugiej strony jednostka zyskuje jednak wyraźną motywację, siłę, która pcha ją do przodu. Takie osoby nie potrzebują poklasku, chcą udowodnić własną wartość przede wszystkim samym sobą.

Kwadratura pomiędzy Słońcem a Księżycem często wskazuje na to, że dana jednostka była w dzieciństwie świadkiem konfliktów między ojcem a matką i musiała opowiedzieć się po którejś stronie. Takie traumy tłumaczą wewnętrzne rozdarcie oraz problemy ze zdefiniowaniem swoich emocji. W horoskopie urodzeniowym ten aspekt buduje konflikt sumienia – freudowskiego ego – z emocjami.

Jeśli w Twoim horoskopie urodzeniowym Słońce wchodzi w koniunkcję z Księżycem, to właśnie ta druga planeta obdarza Cię swoimi cechami. Jesteś odważny i szlachetny, masz silne poczucie sprawiedliwości.
Towarzyszy Ci także wysoka ambicja, która determinuje Twoje działania i relacje. Potrafisz wiele poświęcić, aby osiągnąć założony cel. Pociąga Cię rywalizacja, lubisz wygrywać; czujesz się lepiej, gdy Twoja wartość zostaje obiektywnie potwierdzona. Pamiętaj, że porażka drugiego człowieka nie powinna być powodem do zdefiniowania własnej wyższości.
Potrafisz działać intuicyjnie, nierzadko czytasz w drugiej osobie jak w otwartej książce, odgadując jej uczucia i emocje.
Miewasz zmienne nastroje, często działasz spontanicznie, a decyzje podejmujesz pod wpływem impulsu. Może być to trochę kłopotliwe dla rodziny i przyjaciół, bo nigdy do końca nie wiadomo co zrobisz.
Rada dla Ciebie: spróbuj wypracować większy dystans do samego siebie. Zmień czasami perspektywę i spójrz na świat z nowego punktu.

Gdy w Twoim horoskopie Słońce ustawia się w kwadraturze lub opozycji do Księżyca, zapewne naraża Cię na trudne doświadczenia. Twój skomplikowany charakter może wynikać z trudnych relacji w dzieciństwie; jedno z rodziców często bywa tutaj nieobecne lub nadmiernie wymagające. Ktoś z Twoich bliskich może też nadużywać jakichś norm lub substancji.
Prawdopodobnie masz silną potrzebę udowadniania światu i sobie własnej wartości; wykształtowała się w Tobie ambicja, którą chcesz spełnić za wszelką cenę. Łatwo wchodzisz w konflikty, kompromis bywa w Twoim rozumieniu synonimem porażki i słabości.
Twoje obecne relacje w jakimś stopniu wiążą się z rywalizacją – w pracy może to być stymulujące i zwiększać obustronną motywację czy produktywność, uważaj jednak, aby nie przenikało do życia prywatnego. Nie da się zbudować satysfakcjonującego związku na gruncie oceniania i wartościowania decyzji drugiej osoby.
Możliwe, że kluczem do złagodzenia Twoich wewnętrznych napięć jest powrót do przeszłości i próba ponownego określenia relacji z rodziną.

Kwadratura czy opozycja nie są  „złymi” aspektami w horoskopie – dają one napęd, który pcha jednostkę do przodu. Przy tych wpływach można osiągnąć naprawdę wiele. Największym wyzwaniem jest to, że dana osoba stawia przed sobą niezwykle wysokie, czasem niemożliwe do spełnienia, wymagania.