Horoskop Skorpion na 2022 rok

Skorpiony muszą przygotować się na to, że rok 2022 będzie dla nich wyjątkowo bogaty w sukcesy. Niezależnie od tego, czy będą to wielkie życiowe przemiany, czy drobne codzienne zwycięstwa, można się spodziewać, że na każdym kroku czekać będzie pozytywne wydarzenia.

Wyjątkowo silny wpływ sił astralnych oraz szczególna siła Skorpionów sprawią, że osoby urodzone pod tym znakiem będą musiały zachować wyjątkową ostrożność. Nadarzające się co rusz okazje mogą stać się zarówno źródłem ogromnego sukcesu, jak i pierwszym krokiem na drodze do ogromnej porażki. Wszystko to będzie skutkiem wyjątkowej mieszanki energii płynącej z Marsa, Wenus oraz Plutona. To wyjątkowe połączenie spowoduje, że życie wokół Skorpiona wręcz wybuchnie, a on sam będzie stał w jego epicentrum podziwiając swoje sukcesy. Innymi słowy, w rozpoczynającym się roku Skorpion znajdzie się w centrum uwagi nawet jeżeli nie będzie tego chciał. Bycie na piedestale może jednak zawrócić w głowie, dlatego konieczne jest podchodzenie ze zdrowym dystansem do wszystkiego, co będzie działo się wokół.

Szczegółowy horoskop na rok 2022

Z układu gwiazd wynika, że dla Skorpionów rok 2022 będzie podzielony na dwa odmienne okresy. Pierwszy z nich będzie trwał od początku roku do połowy drugiej dekady Kwietnia. Będzie to czas swoistego rozedrgania i zmian.  Wpływ potężnego boga wojny Marsa będzie przejawiał się w rosnącej wewnętrznej sile Skorpionów. Nawet jeżeli nie będzie przekładała się ona na efektywność w pracy to dzięki pomocy Czerwonej Planety możliwym stanie się pokonanie każdego wroga. Ten pierwszy okres roku 2022 to idealny moment na to, by rozwiązać trudne, zeszłe problemy. Bóg wojny jasno zachęca Skorpiony by odrzuciły wątpliwości i niczym szarża husarii rzuciły się na życie torując sobie drogę z przeszkód i kłopotów.

Cały rok 2022 będzie sprzyjał Skorpionom w podejmowaniu trudnych decyzji. Jednak okres od końca Kwietnia aż pod kres lata będzie czasem zmniejszonego tempa wydarzeń. Nawet jeżeli będzie to wciąż czas, w którym konieczne może okazać się pokazania przez Skorpiona swojej siły i umiejętności, to los nie będzie tego zbyt często wymagał. Niemniej jednak, wstydliwość czy brak wiary we własne siły powinien być ostatnią rzeczą o jakiej może pomyśleć Skorpion. Na płaszczyźnie emocjonalnej Skorpiony powinny być gotowe na to, by unikać jakichkolwiek przygód czy drobnych flirtów. Choć okazji do skoku w bok nie będzie brakowało, należy za wszelką cenę zachowywać się zgodnie z wrodzonym dla Skorpiona poczuciem sprawiedliwości. Szczerość, uczciwość i postępowanie w zgodzie z własnym sumieniem będzie najlepszą drogą dla Skorpiona.

Jednocześnie będzie to czas, w którym Skorpiony powinny skorzystać z porad osób, które posiadają merytoryczną wiedzę. Pozwoli to na spokojne przejście przez mogące pojawić się trudne chwile i jednocześnie zwolnić na chwilę nerwy.

Wraz z końcem roku dla Skorpionów nadejdzie czas pokoju i równowagi. Wyraźnie wyczuwalny spadek wpływu ciał niebieskich będzie skutkował uspokojeniem świata wokół Skorpiona. Będzie to najlepszy moment na podjęcie długofalowych decyzji. Spokój ducha i wcześniejsze doświadczenia pozwolą na rozsądne podjęcie nawet najtrudniejszego tematu.

Jednocześnie może się zdarzyć, że po raz pierwszy w tym roku Skorpion straci kontrolę nad wydarzeniami. Nie ma co wpadać w panikę. Zdrowy rozsądek i nerwy ze stali będą towarzyszyć Skorpionowi nawet wtedy, kiedy wokół będzie trwało tornado. Dlatego też warto skupić się na pracy. Wszystkie inne sprawy będą toczyły się własnym biegiem i nic nie będzie im zagrażało. W życiu zawodowym natomiast, może pojawić się tak zwana klątwa Midasa, dzięki której wszystko czego tknie się Skorpion zamieni się w złoto.

Wykorzystanie tego czasu pozwoli nie tylko na triumfalne zakończenie roku 2022 ale także wejście w glorii chwały w nowy 2023 rok.

Aktualizacja: 2019 rok