Horoskop opisowy – znak zodiaku Skorpion

Głębia oraz intensywność przeżyć wewnętrznych dodaje Skorpionom siły. Urodzeni pod tym znakiem są obdarzeni wielkimi mocami i silnymi pragnieniami, co pozwala im osiągnąć wszystko, czego tylko zapragną. Tajemnicze i nie lękające się niczego Skorpiony zdolne są do całkowitej przemiany – nawet, jeśli upadną, to powstają niczym Feniks z popiołów.

Natura ludzi spod znaku zodiaku Skorpion:

Urodzeni pod znakiem Skorpiona mają przenikliwy umysł i są ciekawi tego, co jest ukryte. Są to osoby bezlitośnie samokrytyczne w dążeniu do prawdy. Doskonale zdają sobie sprawę, co jest ich mechanizmem napędowym i chętnie zgłębiają zakamarki umysłu i duszy innych ludzi. Niekiedy jednak ta znajomość popędów i mrocznych stron sprawia, że Skorpiony stają się nieufne i podejrzliwe.

Mówi się, że Skorpion nie znosi sprzeciwu, a jego uszczypliwość odstręcza szczególnie tych, którzy przeciwko Skorpionowi się zwrócili. Niektórzy boją się jego zmienności. Ten, kto chce przyjaźnić się ze Skorpionem powinien dobrze się zastanowić, bowiem wystarczy raz go zranić, postąpić nie po jego myśli, by pożałować spotkania go na swojej drodze. Rozczarowany, urażony Skorpion jest w stanie mścić się, a to akurat wychodzi mu doskonale. Potrafi miesiącami planować i cierpliwie czekać na możliwość odwetu. Lepiej nie zawodzić jego zaufania, bowiem traci się go bezpowrotnie.

Osoby spod tego znaku są pamiętliwe, mają głębokie poczucie sprawiedliwości. Skorpion  sam nigdy nie ujawnia tajemnic przyjaciela, choćby go błagano, a nawet torturowano! „Na śmierć i życie” – oto jego dewiza. Skryty i tajemniczy, sam potrafi trzymać język za zębami.

Skorpion nie zna kompromisów i kiedy się do czegoś zobowiąże, to z pewnością dotrzyma przyrzeczenia. Musi być przekonany do tego co robi i mieć jasno określony cel, w przeciwnym razie czuje się zagubiony. Istotne dla niego jest życie uczuciowe, bowiem brak spełnienia w jakiejś dziedzinie powoduje, że satysfakcji poszukuje gdzie indziej.

Większość Skorpionów natura obdarowała niebywałą charyzmą, magnetyzmem, który przyciąga innych. Ich zmysłowość może być źródłem energii, ale również być wykorzystana w złym celu.

Skorpion ma niezwykła moc metamorfozy. Kilkakrotnie w życiu potrafi zmienić osobowość, a każda przemiana wzbogaca go wewnętrznie. Mimo iż jest to czas próby, to te zmiany są niezbędne do tego, by móc w pełni dojrzeć. Po przejściu tych prób ma on szansę osiągnąć to, czego szukał – spokój i wolność.

Znak zodiaku Skorpion – Pasje i talenty:

Skorpion jest człowiekiem – orkiestrą. Ma wiele pasji i talentów i dlatego niekiedy trudno mu się zdecydować, czym tak naprawdę chce się zająć. W sytuacji, kiedy w końcu dokona wyboru – konsekwentnie zmierza do celu.

Znak zodiaku Skorpion – Finanse:

Skorpiony lubią poczucie pewności, dlatego dbają o właściwe zabezpieczenie swojej przyszłości. Nawet, kiedy mają problemy, sprawiają wrażenie jakby ich życie było sielanką. Mają silną potrzebę osiągnięcia wysokiego statusu materialnego, a dzięki doskonałej intuicji mają szansę odnieść sukces. Zazwyczaj jednak ciężko pracują na swoją pozycję.

Chęć zdobycia majątku nie idzie w parze ze skąpstwem. Skorpiony lubią wydawać i lubią moc, którą pieniądze dają. Kiedy osiągną spokój i harmonię, potrafią być niezwykle hojni.

Wiele osób spod znaku Skorpiona to urodzeni biznesmeni bądź przedstawiciele wolnego zawodu. Jako urodzeni zwycięzcy mają szansę na sukces nawet w niepewnej i nierentownej branży. Doskonale się czują w sytuacji, kiedy ponoszą pełną odpowiedzialność za siebie.

Znak zodiaku Skorpion – Zdrowie:

Skorpiony na ogół cieszą się dobrym zdrowiem, są bardzo wytrzymałe, ale mają skłonność do szarżowania i są przekonane, że tak będzie już zawsze. Nie oszczędzają się zatem ani w pracy, ani w zabawie, a ich siły witalne powoli i niezauważalnie się wyczerpują. Większość chorób dotykających Skorpiony to dolegliwości o podłożu psychosomatycznym. Dlatego też powinny one zatrzymać się choć na chwilę i zastanowić się nas przyczyną choroby. Skorpiony mają również skłonność do napinania mięśni w sytuacji stresowej, dlatego często odczuwają dolegliwości związane ze sztywnością mięśni szyi, łopatek i pleców.

Znak zodiaku Skorpion – Miłość:

Skorpiony silnie odczuwają pożądanie i zakochują się na zabój. Idealny związek oznacza dla nich jedność duszy i ciała. Wytrwale adorują osobę, która wpadnie im w oko. Swoją osobowość wyrażają poprzez seks – ta sfera życia stanowi istotną część ich związków.

Znak zodiaku Skorpion – Zwierzęta:

Wybierając zwierzę Skorpion dowodzi swojej lojalności szczególnie, gdy czworonożny przyjaciel będzie jedynym towarzyszem. Skorpion nie lubi rasowych pudelków wylegujących się na kanapie, nie dla niego śliczne yorki. Pies Skorpiona musi być przydatny, dlatego właściciel często zajmuje się jego tresurą. Niekiedy Skorpion decyduje się na posiadanie nieco mniej kłopotliwego zwierzaka – włochatego pająka, szczura czy … pytona.