Horoskop na rok 2020 – znak zodiaku Koziorożec

Rok 2020 może się Koziorożcom wydawać szary, nudny i pozbawiony radości. Jednak wystarczy podjąć minimalny wysiłek, aby tak nie było. Wiele Koziorożców w 2020 roku będzie mogło poczuć ciężar odpowiedzialności za siebie i swoją rodzinę. Dostrzegą jeszcze lepiej cały otaczający ich świat zarówno z jego zaletami, jak i wadami. Pojawią się również pytania natury egzystencjalnej. Koziorożce zechcą się dowiedzieć, jaka jest ich rola w świecie oraz jaką misję mają do zrealizowania. To uduchowienie będzie skutkowało podjęciem nowych wyzwań, takich jak uczęszczanie na kursy i zajęcia. Wasze życie nabierze sensu, którego od dawna poszukiwaliście. Czy to będzie pozytywna zmiana? Dla większości z Was tak. Ale nie dla wszystkich.

W przypadku niektórych Koziorożców, Saturn przesuwający się nad Strzelcem, może doprowadzić do odizolowania i mniejszej aktywności społecznej. Powrót do dawnego trybu życia będzie wymagał czasu, wysiłku oraz samotności. Nie jest jasne jak większość Koziorożców będzie spędzała ten rok. Czy na autoanalizie i próbach zrozumienia własnej osobowości, czy może na wykonywaniu przyziemnych czynności, których celem będzie pomnożenie pieniędzy. Jedna rzecz jest pewna – w 2020 roku koniecznie musicie pozwolić sobie na trochę zabawy. Zadbajcie o to, aby mieć dni, w których można zapomnieć o codziennym zgiełku i nudnej rutynie.

Poza aktywnym poszukiwaniem duszy, w pierwszej połowie 2020 Koziorożce będą musiały rozwiązać swoje problemy finansowe. Problemy te będą związane z kredytami lub niezapłaconymi fakturami od kontrahentów. Jednak niekonwencjonalne podejście gwarantuje Koziorożcom pełen sukces. W drugiej połowie 2020 roku, kiedy Jowisz porusza się w znaku Panny, będzie można na nieco dłużej odpocząć od codziennych obowiązków. Będzie to czas doświadczania nowych, życiowych wrażeń. Czekają Was wyjazdy zagraniczne, pielgrzymki, podróże z rodziną, a także służbowe wyjazdy. Każda z tych wyprawa zapewni Koziorożcom wiele pozytywnych wrażeń.

Koziorożce urodzone od 3 do 9 stycznia będą silnie odczuwać wpływ Urana. Będzie to dla Was czas reform, innowacji i zmian. Pamiętając o swojej niechęci do zmian, mogą się one wydawać trudne i niepotrzebne. W większości przypadków nie będą łatwe do wykonania, ale kiedy już się skończą, pozostaniecie z nich zadowoleni.

Jeśli urodziłeś się w okresie między 27 a 31 grudnia, szybko zauważysz że Twój twórczy zapał staje się coraz bardziej wyraźny. W 2020 roku zaczniesz odkrywać w sobie nowe talenty, które pozostawały do tej pory uśpione. Nie staraj się ich powstrzymać, tylko pielęgnuj i rozwija. Pamiętaj o tym, że nigdy nie jest za późno, aby rozpocząć malowanie, naukę gry na gitarze, lub pisanie.

Koziorożec urodzone od 10 do 11 mają wszelkie szanse na jeszcze lepsze zorganizowanie swojego życia oraz na znalezienie życiowego partnera.