Horoskop na 2021 rok – Skorpion

Horoskop na 2021 rok – Skorpion – Przegląd

Ostatni rok prawdopodobnie był dla Ciebie jedną wielką zmianą – 2020 to dla Skorpionów czas intensywny i kształtujący, ale także w oczywisty sposób niosący wyczerpanie. Czujesz się zmęczony, ale spójrz na świat z innej perspektywy – dzięki tym wszystkim wydarzeniom masz teraz więcej siły niż kiedykolwiek wcześniej. Najważniejszym jest, żebyś pogodził się z przeszłością, pozwolił jej odejść, nie trzymał kurczowo przy sobie. Bez otwarcia się na nowy etap nic się nie zmieni, a przecież zmienić się powinno i musi. Gwiazdy wręczają Ci niecodzienny dar – odrodzenie.

Jeśli dobrze wykorzystasz towarzyszące Ci tranzyty, staniesz się gotowy na nowy etap. 2021 rok będzie rokiem zaangażowania i kształtowania pasji, charakteru. Twoja natura jest ekspansywna, interesujesz się wieloma rzeczami, choć widać w Tobie wątpliwości – masz wrażenie, że wszystko znaczy nic i że tak naprawdę nie warto imać się wielu spraw naraz. Masz trochę racji, ale Twój silny charakter pozwala na łączenie rozmaitych, czasami odległych, zainteresowań.

Chcesz żyć pełnią życia – po prostu uwierz, że jest to możliwe! W ostatnim roku mierzyłeś się ze swoimi najgłębszymi lękami i obawami; zyskałeś dzięki temu nie tylko mnóstwo siły, ale i doświadczenie.

Wpływ Marsa, Twojej planety prowadzącej, okazuje się w tym roku nad wyraz łagodny; nie oznacza męczącego boju, ale zwiększoną rolę wyobraźni. To sugestia, żebyś zwrócił uwagę na aspekty takie jak komunikacja, ale też sny. Otaczają Cię symbole, co do których masz pewne przeczucia, ale nigdy do końca nie wiesz, co znaczą. Spróbuj nadać im konkretny kształt w realizacjach artystycznych; latem możesz odczuć potrzebę tworzenia, nie opieraj się jej.

Obecność Saturna może sprawić, że przemyślisz w najbliższym czasie kwestie przeznaczenia. Podświadomie zdajesz sobie sprawę, że część Twojego losu jest zapisana w gwiazdach.

W marcu planety zaczną poruszać się po niebie północnym, prowokując Cię do głębszego spojrzenia na kwestie takie jak intymność i zaangażowanie. Refleksje nie są dla Ciebie zbyt typowe, ale po pierwszych wątpliwościach nie powinieneś się im opierać. Dzięki swojej inteligencji wyciągniesz konstruktywne wnioski z trudnych doświadczeń.

Saturn testuje Twoją dojrzałość; jest to kolejne duże wyzwanie, któremu musisz sprostać. Na początku 2021 roku możesz czuć się w jakiś sposób samotny, odseparowany od radości i beztroski. Nie bierz tego za zły omen i nie traktuj jako stałej – izolacja to w istocie środek do celu, jakim jest wewnętrzny wzrost.

Bez zewnętrznych sugestii i wsparcia odwołasz się do tego, co tkwi w Tobie. Nie skupiaj się na rozczarowaniu, tylko na wzmocnieniu. Spraw, aby trudne doświadczenia stały się wspaniałą nauką.

Horoskop na 2021 rok – Skorpion – Miłość

Nadchodzący rok może przynieść Ci stałość w uczuciach. Masz wolną, niezależną duszę i z reguły unikasz zaangażowania, ale podświadomie jesteś już zmęczony ciągłymi zmianami. Chcesz wypróbować stałe związki, bo przeczuwasz, że mogą one wnieść w Twoje życie całkowicie nową, konstruktywną jakość.

Coś w Tobie tęskni za stabilnością, za najzwyklejszym poczuciem bezpieczeństwa i harmonii. Szukasz kochającego partnera, który potrafiłby Cię zrozumieć. Pamiętaj jednak, że oczekiwania i potrzeby nigdy nie wychodzą tylko z jednej strony – jeśli chcesz coś dostać, powinieneś także zaoferować coś od siebie. Twoje poszukiwanie intymności może zakończyć się sukcesem, ale zanim to się stanie, przeanalizuj swoje obawy. Do poświęcenia trzeba być gotowym, świadomym.

Dobrą wiadomością jest z kolei to, że stanowisz teraz bardzo atrakcyjną partię! Inni wyczuwają w Tobie siłę i nietuzinkowy charakter. Jeśli żyjesz w związku, możesz zauważyć pewną świeżość, wzrost obustronnego przyciągania.

Twoją planetą prowadzącą jest Mars – w pierwszej połowie 2014 roku będzie on przebywał w Twoim domu partnerstwa. Harmonijny aspekt sprawia, że Twoje relacje nabierają harmonii i równowagi. Kierujesz swoją energię na budowanie szczerych, głębokich związków. Uczysz się czerpać radość i satysfakcję z kompromisowych rozwiązań, których do tej pory unikałeś jak ognia. Doceniasz pokój i takt, stabilne relacje są dla Ciebie piękne i to właśnie do nich będziesz dążył.

Od marca do maja odczujesz potrzebę przeanalizowania starych, zwykle zakończonych relacji z przeszłości. Chcesz wyciągnąć z nich naukę, odnaleźć wzorce i dowiedzieć się, co i dlaczego poszło nie tak. To szlachetny cel, powinieneś jednak pamiętać o zachowaniu elastyczności myślenia. Zamykasz się we własnych myślach i oczekujesz, że inni to uszanują, nawet jeśli zamiast powiedzieć im o swoich potrzebach, zwyczajnie oburzasz się przy każdej próbie kontaktu.

Czasami brakuje Ci empatii; spróbuj zobaczyć się cudzymi oczami lub po prostu poważnie porozmawiaj z  partnerem na temat wzajemnych potrzeb i oczekiwań.

Od lipca do września kłopoty zanikną, przypominając Ci, że można żyć z kimś bez stresu.

Horoskop na 2021 rok – Skorpion – Kariera

Jowisz, planeta bogactwa i ekspansji, znajdzie się w 2021 roku w Twoim domu kariery. Jego obecność oznacza poprawę Twojej sytuacji materialnej, ale także dużo pracy – chcesz samodzielnie osiągnąć to, co sobie zamierzyłeś. Twoja intuicja sprawia, że możesz znacząco powiększyć swoje dochody, nie zniżając się do oszustw. Dodatkowo lgną do Ciebie uczciwi ludzie, często wysoko postawieni czy dobrze sytuowani. Jowisz sprawia, że inni chcą Ci pomagać, inwestować w Ciebie prawdziwe pieniądze. Nie unoś się honorem; przyjęcie wsparcia nie oznacza sprzeniewierzenia się zasadom.

Z drugiej strony w Twoim horoskopie pojawia się Saturn, wyraźnie sugerując, abyś nie brał w tym roku pożyczek. Spróbuj znaleźć balans – układ gwiazd wskazuje, że najlepszy czas na kredyty to późne lato lub, bardziej ogólnie, druga połowa roku. Znajdziesz się wtedy pod ochroną Jowisza i chociaż ciągle powinieneś uważać, możesz liczyć na zminimalizowanie ryzyka.

Gorące miesiące to też chwile, w których prawdopodobnie pozwolisz sobie na niekoniecznie konstruktywne wydatki. Uwielbiasz prezenty i lato w istocie będzie najlepszym czasem, żeby komuś je wręczyć.

Dzięki wpływom Marsa i Jowisza zwiększysz swoją ambicję, energię i produktywność. Nie zamykaj się w ramach przyzwyczajeń i wyciągnij rękę po to wszystko, o czym do tej pory tylko nieśmiało marzyłeś. Uwierz w swój sukces.

Aktualizacja: 2019 rok