Horoskop na 2021 rok – Rak

Horoskop na 2021 rok – Rak – Przegląd

Już od samego początku roku towarzyszy Ci Jowisz, planeta ekspansji i radości. Jej obecność może przynieść Ci zastrzyk gotówki, ale przede wszystkim – intensywne poczucie szczęścia i zadowolenia. Przynajmniej do lipca gromadź energię – później Jowisz przeniesie się do znaku Lwa, zostając jednak w Twoim domu finansów. Oznacza to, że latem będziesz mógł pozwolić sobie na ekstra wydatki!

W stosunku do poprzedniego roku zanotujesz wzrost zaufania oraz wiary w samego siebie.

Jeśli chodzi o inne aspekty, w Twoim znaku znajdują się także Saturn i Pluton, planety nierzadko trudne, ale końcowo niosące cenne doświadczenia oraz szczerą satysfakcję. Jeśli jesteś w związku, prawdopodobnie napotykasz teraz przeszkody. Musisz zdać sobie sprawę, jak wiele od Ciebie zależy. Nie neguj swoich problemów i nie bój się zajrzeć w głąb swojej psychiki; właśnie tam możesz odnaleźć odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i, co za tym idzie, ulgę. Przestań obwiniać innych za to, co jest w istocie Twoim osobistym dramatem. Popraw to, co przestaje się sprawdzać, wyjdź z męczącego marazmu. Dotychczas na pewno nauczyłeś się, jak stawiać osobiste granice. Dynamika relacji mogła Cię przytłaczać i jest to jeden z aspektów, które w nadchodzącym roku będą przepracowywane. Ważna okaże się także uczciwość – czasami masz problemy z mówieniem wprost o tym, co Ci przeszkadza, a gdy już wydusisz z siebie trudne wyznanie, robisz to w sposób ofensywny. Spróbuj nabrać subtelności i poszukaj balansu między relacjami międzyludzkimi a swoim silnym poczuciem indywidualności.

To, że od czasu do czasu przyznasz się do błędu albo poprosisz o pomoc nie oznacza, że jesteś słaby i sprzeniewierzasz się własnym zasadom.

Horoskop na 2021 rok – Rak – Miłość

W Twoim domu partnerstwa znajdują się dwie potężne planety – Pluton i Saturn. Ich obecność sprawi, że relacje i uczucia będą dla Ciebie niezwykle ważne w nadchodzącym roku. Staniesz przed wieloma wyzwaniami, wymagającymi od Ciebie głębokiego zaangażowania i uczciwości. Nie będzie lekko – związki są dla Ciebie trudne i musisz samodzielnie zweryfikować, dlaczego. Czasami dostrzegasz w drugiej osobie samego siebie, swoje złe strony. Kluczem do zwiększenia tolerancji wobec innych często jest akceptacja samego siebie. Musisz się ze sobą skonfrontować– nie będzie to łatwe ani przyjemne, ale efekt pozytywnie Cię zaskoczy. Dopiero kiedy uporasz się z własnymi demonami, będziesz mógł szczerze i głęboko pokochać, a następnie – stworzyć wartościowy związek.

W 2021 wreszcie poczujesz się gotowy do zmian.

Kolejnym wyzwaniem okaże się dla Ciebie odnalezienie harmonii i spokoju w relacjach rodzinnych. Choć najbliższego otoczenia zazwyczaj po prostu się nie docenia, Ty powinieneś poświęcić mu trochę dodatkowej energii i uwagi. Ruch na północnym niebie oznacza, że skrajne reakcje zostaną wyeliminowane, zastąpione konstruktywnymi rozmowami. Musisz poświęcić swój egocentryzm i wczuć się w uczucia innych, obdarzając ich większą cierpliwością. Okaż przywiązanie, nie krzycz, zaproponuj kompromis. To wcale nie takie straszne, jakim się wydaje!

Jeśli czujesz się nienaturalnie, proponując innym wsparcie, na początku zadbaj o samego siebie. W zdrowym ciele zdrowy duch – jako człowiek wypoczęty i szczęśliwy chętnie podzielisz się z innymi swoją radością i dobrym nastawieniem.

Nie bój się spędzać więcej czasu na myśleniu i rozmowach. Niektóre relacje potrzebują przedefiniowania, inne podkreślenia, jeszcze innego – nakreślenia granic. Omawiaj trudne kwestie, w ten sposób przynajmniej częściowo uwolnisz się od przerażającej wizji rozczarowania.

Horoskop na 2021 rok – Rak – Kariera

Kariera stanie się ważnym obszarem Twojej aktywności w 2021 roku. Prawdopodobnie ustaliłeś już cele i plany oraz jesteś gotów realizować je konsekwentnie, z ambicją i wytrwałością. Jowisz zabezpiecza Twoje finanse, może też uchronić Cię przed porażką czy rozczarowaniem.

W pierwszej połowie roku skupisz się na samej pracy, aby latem wziąć pod szerszą rozwagę także pieniądze. Do czerwca będziesz więc skoncentrowany na realizacji planów, ale i na aspekty takie jak budowanie wizerunku czy wiary w siebie. Później zaczniesz zastanawiać się, jak zwiększyć swoje zyski. Obecność radosnego Jowisza powinna odwieść Cię od niesprawdzonych spółek i jakichkolwiek wszelkich interesów. Korzystaj ze swojej mądrości i nabytej wiedzy, zamiast szukać dróg na skróty.

Ruch na niebie północnym wskazuje, że powinieneś zadbać o wewnętrzną równowagę. Podkreśleniu mogą ulec kwestie rodzinne – Twoi bliscy w jakiś sposób wpłyną na to, co robisz lub myślisz zawodowo. Nie zaniedbuj tych aspektów – bez nich odczujesz brak, który da się zrekompensować tylko poprzez ponowne zaangażowanie się w życie domowe.

Dodatkowo charakterystyczna jest dla Ciebie pewna nieufność. Wystawiasz swoich potencjalnych współpracowników na próby, chcesz ich sprawdzić, zanim powierzysz im coś ważnego, coś Twojego. Czasami czujesz się z tym źle, pamiętaj jednak, że to cenna umiejętność, która prawdopodobnie już nieraz uchroniła Cię przed podjęciem trefnego zobowiązania.

Aktualizacja: 2019 rok