Horoskop na 2021 rok – Panna

Horoskop na 2021 rok – Panna – Przegląd

Nadszedł czas odpoczynku. Panny są znane jako sztywni, krytyczni pracoholicy, ale 2021 ma zmienić ten ogólny pogląd. W ostatnich miesiącach z nietypowym dla Ciebie zaangażowaniem uczestniczyłeś w życiu społecznym. Teraz możesz czuć się zmęczony – Twoja wrażliwość sprawia, że chcesz pomagać, wspierać i ratować wszystkich wkoło, nie zawsze znajdując w tym wszystkim energię dla samego siebie. Odczuwasz silną presję, wiedząc, że inni oczekują od Ciebie ciągłej błyskotliwości i zaangażowania w ich sprawy. Nadchodzi czas, kiedy w końcu będziesz mógł ukoić nerwy.

Od 2017 roku znajdujesz się w procesie poważnej, głębokiej zmiany, za którą odpowiada w Twoim horoskopie Saturn. Planeta przebywa w domu myślenia, co oznacza dla Ciebie dużo nauki, nie zawsze łatwej.

Symptomy Twojej metamorfozy to między innymi rozjaśnienie myślenia oraz poprawę umiejętności komunikacyjnych. Po wielu trudnych doświadczeniach zaczynasz panować nad swoimi tendencjami autodestrukcyjnymi, zyskujesz też kontrolę nad innymi aspektami umysłu. Stajesz się więc coraz bardziej świadomy, zdajesz sobie sprawę, że warto wysilić się, aby usunąć coś, co już nie działa.

Czasami potrzebujesz po prostu oddechu, świeżego powietrza, długiego spaceru z dala od nachalnych myśli i natłoku obowiązków. Taki dystans pomoże Ci spojrzeć na świat z nowej perspektywy.

Kolejnym istotnym tematem będą dla Ciebie w tym roku pieniądze. Wydajesz je w sposób skokowy, często zarabiasz i gromadzisz, oszczędzasz, aby później pozbyć się ich w mało przemyślany sposób. Uzyskanie równowagi okaże się jednym z Twoich ważniejszych wyzwań na ten rok. Przy myśleniu na ten temat niejako się uspokajasz, rezygnujesz z autokrytyki na rzecz wypracowywania konstruktywnych rozwiązań.

Nie musisz sobie niczego odmawiać, wystarczy, że zrezygnujesz z rzeczy, które nie są Ci potrzebne.

Horoskop na 2021 rok – Panna – Miłość

Możesz nie zdawać sobie sprawy, ale w zakresie uczuć także następuje u Ciebie metamorfoza. Zmiany rozpoczęły się w 2013 roku i będą trwać przez następne lata. Rok 2021 przyniesie Ci kolejne lekcje życia, zaofiaruje cenne doświadczenia i głębokie refleksje nad naturą związków i miłości. Niezależnie od tego, czy z kimś teraz jesteś, nadchodzące miesiące przyniosą silne zaangażowanie. Ruch na niebie północnym wskazuje, że już od stycznia priorytetem będzie dla Ciebie współpraca.

Zrozumiesz konieczność analizowania własnych reakcji i potrzeb – spróbuj zatrzymać się i zastanowić, zanim uciekniesz.

Do tej pory mogłeś wchodzić w związki od jakimiś względami nierówne. Pragniesz głębokiej więzi i satysfakcji; pamiętaj, że najbardziej wartościowe relacje to te, które wymagają zaangażowania, głębokich przemyśleń oraz, nierzadko, zmian. W najbliższym czasie będziesz poświęcał temu wszystkiemu sporo czasu, szczerze dążąc do poprawy. Nie zrażaj się wątpliwościami. Nie ufasz swoim emocjom tak jak rozumowi, nic więc dziwnego, że od czasu do czasu poczujesz się zagubiony.

2021 jest ostatnim rokiem, w którym towarzyszy Ci Saturn (w znaku Koziorożca) – ten wpływ oznacza lekcję intymności i seksualności. Uczysz się, jak ważna jest komunikacja oraz okazywanie uczuć. Otwarte adorowanie drugiej osoby to nic złego ani zepsutego, wręcz przeciwnie, często w konstruktywny sposób odświeża relację.

Z drugiej strony pamiętaj, żeby nie robić nic na siłę. Najsilniejszym afrodyzjakiem jest dla Ciebie intelekt – i jeśli ktoś nie będzie potrafił zająć Cię rozmową, prawdopodobnie nie stworzy z Tobą szczęśliwego związku. Z czasem staniecie się sfrustrowani, oddaleni, bardziej obok siebie niż faktycznie razem. Wygląd to kwestia drugorzędna.

Jeśli jednak czujesz się dobrze, nie zmieniaj nic! Jesteś z natury podejrzliwy, ale Saturn uczy Cię, że czasami warto oddalić się od twardego racjonalizmu. Daj się ponieść emocjom, zakochaj się, oddaj uczuciom.

Horoskop na 2021 rok – Panna – Kariera

Prawdopodobnie nie masz za sobą szczególnie udanego okresu w pracy. Stajesz przed koniecznością zmiany, ponownego ustalenia celów, marzeń i ambicji. Nie myl wizualizacji z rzeczywistością; możesz czuć się pewnie, ale tak naprawdę masz przed sobą sporą drogę.

Wszystko to odczujesz szczególnie w lipcu. Czeka Cię zmiana albo silne zwątpienie. Wykorzystuj swoją energię w pierwszej połowie roku – mądra (niekoniecznie ciężka!) praca ucieszy Cię i pozwoli wykształtować realne postulaty. Lato będzie czasem zastanowienia i odpoczynku.

W ciągu kilku ostatnich – i następnych – lat finanse stanowią bardzo istotny punkt Twoich rozważań. Uczysz się zarówno oszczędzać, jak i konstruktywnie wydawać, inwestować. Zaczynasz odróżniać zbytek od potrzeb, zachłanność od jakości.

Pamiętaj, że dysponujesz zasobami, które mierzy się trudniej niż stan konta – inteligencją i doskonałą umiejętnością organizacji. Potrafisz znaleźć optymalne wyjście z każdej sytuacji, radzisz sobie tam, gdzie inni miewają znaczące problemy. Jeśli dobrze wykorzystasz tę zaradność, zwiększysz swoje zyski.

Nie oszczędzaj na wakacjach; to czas, w którym wreszcie możesz pozwolić sobie na wszystko!

Saturn próbuje otworzyć Cię na świat, wskazując Internet jako sposób na rozszerzenie Twoich wpływów. Nie wzbraniaj się przed stronami czy serwisami społecznościowymi, możesz dzięki nim sporo zyskać. Dbaj o wizerunek i nie rób rzeczy, których kiedykolwiek mógłbyś się wstydzić.

Kolejne planety, które wpływają na Twoje finanse i karierę, to Wenus i Pluton. W ich obecnej konfiguracji możesz liczyć na zwiększenie siły twórczej. Wenus pozwala Ci na autoekspresję, a Pluton zapewnia innowacyjność pomysłów. Korzystaj z tego; warto na przykład, żebyś rozpoczął jakiś kurs. Pluton zostanie w Twoim znaku jeszcze przez dziewięć lat, działaj każdego dnia!

Aktualizacja: 2019 rok