Horoskop na 2021 rok – Koziorożec

Horoskop na 2021 rok – Koziorożec – Przegląd

W tym roku planety sprzyjają Koziorożcom! Następne miesiące mogą okazać się dla Ciebie jednymi z najbardziej korzystnych i szczęśliwych w całym Twoim życiu.

Od stycznia do lipca będziesz z powodzeniem gromadzić energię, dzięki której jesienią nie zmienisz się w smutasa. Przez pierwsze dwa miesiące roku zaopiekuje się Tobą Wenus, planeta miłości i piękna. Jej obecność może zachęcić Cię do rozliczenia się z przeszłością. Czasami następują tutaj niespodziewane spotkania z dawnymi przyjaciółmi lub partnerami. W lutym relacje z innymi, szczególnie romantyczne związki, będą przynosić Ci dużo radości. Możesz liczyć także na przypływ gotówki.

Dobrą energię będzie wyraźnie widać w aspektach profesjonalnych, zawodowych. Skup się na celach i realizuj je – żadne przeszkody nie powinny stanowić dla Ciebie poważnego zagrożenia. Twoją planetą prowadzącą jest Saturn, zwiększający ambicje. Jeśli konstruktywnie wykorzystasz jego wpływ, możesz szczęśliwie doprowadzić do końca nawet najbardziej wymagające, złożone projekty.

Dużo zmian może u Ciebie dotyczyć systemu wartości oraz podejścia do świata. Zapewne zwiększysz poziom zaangażowania, jeśli nie w kwestie społeczne, to we własną pracę i samorozwój. Równocześnie zdasz sobie sprawę, jak cenne jest wsparcie i partnerstwo, zarówno w biznesie, jak i w życiu osobistym. Mimo wszystko zachowaj odrobinę dystansu – ktoś może Cię oszukać.

Kolejnym istotnym obszarem będzie w nadchodzącym roku życie rodzinne, czasami też losy kraju. Możesz wreszcie wyzwolić się od ciężkiego bagażu doświadczeń, wspomnień, reguł i zasad. Tradycje trzeba kultywować, nie warto jednak robić tego kosztem radości z życia. Nie musisz walczyć – spokój jest ważniejszy i bardziej cenny niż przeforsowanie racji czy poglądów. Masz w sobie siłę, aby stanąć ponad rodzinnymi waśniami.

Horoskop na 2021 rok – Koziorożec – Miłość

Wsteczny ruch Wenus w pierwszej części roku oznacza, że skupisz się na przeszłości. Towarzyszy Ci swego rodzaju nostalgia – chętnie wspominasz to, co przeżyłeś. Możesz tęsknić, ale koniec końców powinieneś wyciągnąć ze swoich doświadczeń i emocji konstruktywne wnioski.

Czasami zima przynosi odnowienie starych, pozornie zakończonych relacji. Przemyśl swoje decyzje, nie podejmuj ich pod wpływem silnych emocji ani zewnętrznych nacisków. Nowy Rok to dobry czas, aby zakończyć niedookreślone sprawy.

Jeśli jesteś w związku, możesz zapragnąć przerwy. Intuicja podpowiada Ci, że czas na poważne wybory jeszcze nie nadszedł. W styczniu unikaj rozmów o finansach, skup się na tym, co przynosi Wam obojgu radość.

Początek 2021 roku oznacza dla Ciebie głębokie refleksje oraz skupienie na uczuciach. Marzec przynosi gotowość do wprowadzenia idei w życie. Zyskujesz szansę, aby wyrwać się z jakiegoś toksycznego schematu, z uzależniającej, niszczącej miłości. Oczywiście nie jest to proste, ale wysiłek z pewnością się opłaci.

Latem znajdziesz się pod wpływem Jowisza, rozświetlającego w Twoim życiu sfery seksualności i intymności. Wszelkie związki powinny przynosić Ci dużo satysfakcji; możesz liczyć na namiętne, głębokie zbliżenia oraz poczucie wspólnoty, więzi. Zmiana doświadczeń sprawi, że zechcesz zinterpretować swoje reakcje. Zmierz się z własnymi lękami i niepewnością, a zaznasz prawdziwego szczęścia.

Horoskop na 2021 rok – Koziorożec – Kariera

W ostatnich latach Twój znak był pod wpływem Plutona i Saturna, co dawało Ci dużo ambicji i kreatywności. Nadchodzący rok stanowi swoiste podsumowanie tego, na co pracowałeś.

W Twoim horoskopie dodatkowo pojawia się teraz Mars, co oznacza, że przynajmniej do czerwca będziesz pracował bez wytchnienia. Sam jednak wiesz najlepiej, że wysiłek sprawia Ci radość.

Spróbuj pracy w programie Excel.

Saturn, który rządzi Twoim horoskopem, podkreśla rolę grupy i rozmaitych stowarzyszeń, ale wskazuje także na długoterminowe plany. Można wnioskować, że Twoja motywacja będzie tym większa, im więcej osób Cię wesprze. Pamiętaj, że można jednocześnie być indywidualistą i pracować w zespole – pomoc innych w żaden sposób nie umniejsza Twojej wartości.

Nie zaniedbuj życia społecznego ani osobistego.

W lipcu Saturn opuści dom relacji, aby przenieść się do domu pieniędzy. Jego ruch oznacza, że w drugiej połowie roku możesz swobodnie pożyczać pieniądze. Wcześniej, szczególnie w lutym, unikaj większych wydatków.

Jeśli się postarasz, znajdziesz poważnych, uczciwych i hojnych inwestorów.

Aktualizacja: 2019 rok