Horoskop na 2021 rok – Byk

Horoskop na 2021 rok – Byk – Przegląd

Mówi się, że Byki doprowadziły do bolesnej przesady uczucie empatii. Być może znasz z własnego doświadczenia negowanie swoich potrzeb i spełnianie w zamian zachcianek innych ludzi. Nadchodzący rok da Ci szansę, abyś wreszcie zadbał o samego siebie. Pamiętaj, że uleganie swoim małym pokusom nie czyni Cię egoistą. Zasługujesz na przyjemności i komfort, ale we współczesnym świecie nie zaoferuje Ci tego nikt poza Tobą. W zeszłym roku zapewne nauczyłeś się, że czasami warto odpuścić i nie kontrolować wszystkiego wkoło. Dbaj o siebie; nadchodzące miesiące podarują Ci dużo energii oraz konstruktywnych pomysłów na jej wykorzystanie.

W Twoim życiu wiele się zmienia. Na nowo definiujesz hierarchię wartości oraz ważne pojęcia i priorytety. Nadchodzi czas budowy. W nadchodzącym roku będziesz miał okazje, aby zyskać poczucie bezpieczeństwa, równowagę i harmonię. Jeśli myślisz o siłowni lub ćwiczeniach, spróbuj, to naprawdę sprzyjający czas. Powinieneś ponadto lepiej się wysypiać i nie przepracowywać.

Rok 2021 zapowiada skupienie na komunikacji, pracy i osobistych nawykach. Będziesz mógł wiele się nauczyć. Szczególnie od lipca zapragniesz nabrać nowych doświadczeń i umiejętności. Będziesz szukał inspiracji, nadziei i życiowego celu. Nie zabraknie Ci w tym wszystkim wytrzymałości, pracowitości ani cierpliwości. Nadchodzący rok może dać Ci odpowiedzi.

Gwiazdy kierują Twoje zainteresowania w rejony konstruktywne. Uczestnictwo w nowych projektach da Ci dużo satysfakcji i polepszy Twoje samopoczucie. Dodatkowo możesz otworzyć się na sztukę i piękno, czyli obszary, które zwykle traktujesz z lekkim przymrużeniem oka. Nie zapominaj o zdrowiu.

Dobrze, że nie boisz się zmian – prawdopodobnie nie jesteś tego świadomy, ale naprawdę wiele osób ma problemy z tym, co Ty robisz bez wysiłku. Zdajesz sobie sprawę, że to, co nie działa, musi zostać zmienione lub usunięte. Szczególnie w pracy zdecydujesz się na rozwiązania oszczędzające Twoją energię, ale przynoszące dobre wyniki. W Twoim świecie jest miejsce na sentymenty, ale te zdrowe, nie zatrzymujące rozwoju.

Zmienia się Twój cały sposób, system myślenia. Zyskujesz świadomość własnej wartości i przestajesz winić się za sprawy, na które nie masz wpływu. Wszystko idzie ku lepszemu!

Horoskop na 2021 rok – Byk – Miłość

Od dłuższego czasu towarzyszy Ci Saturn, planeta nauki. Jego lekcje są czasami trudne i wymagające, ale koniec końców przynoszą wiedzę i doświadczenia, które są warte każdego wysiłku. Walczysz ze swoimi wewnętrznymi, prywatnymi demonami. Musisz pokonać w sobie lęk oraz niepewność, ale nadchodzące miesiące pokażą, jak bardzo jesteś silny i wytrzymały. Jedną z Twoich najsilniejszych stron jest stałość i wierność – potrafisz tworzyć harmonijne, głębokie związki.

Lekcja, jaką ostatecznie powinieneś wyciągnąć ze swoich doświadczeń, to konieczność ustalenia granic w kontakcie międzyludzkim. Mimo że kochasz, pamiętaj – związek to zetknięcie dwóch niezależnych jednostek. Nawet w najbardziej udanej, bliskiej relacji powinno się zachowywać indywidualność.

Wenus, Twoja planeta prowadząca, to bogini miłości i piękna. Jej obecność dodaje Ci namiętności oraz uroku, któremu trudno się oprzeć. Na początku roku planeta porusza się wstecznie, co oznacza, że w Twojej głowie mogą pojawić się wspomnienia. Czasami spotykasz z tej okazji dawnych przyjaciół czy partnerów, najbardziej charakterystyczna jest jednak systematyczna poprawa relacji, w których znajdujesz się obecnie. Potrafisz budować związki i utrzymywać je, nie tracąc zaangażowania, uczciwości ani dobrej woli.

W drugiej połowie roku Twoim romansom zacznie przyświecać radosny, ekspansywny Jowisz. Lipiec odciąży Cię od obowiązków, zastępując część z nich przyjemnościami. Zachowaj balans – pamiętaj, że zasługujesz na odpoczynek!

Horoskop na 2021 rok – Byk – Kariera

Twój dom kariery jest od początku roku okupowany przez Marsa, boga wojny i męskości. Wpływ planety – częściowo agresywny, ale też konstruktywnie stymulujący ambicje – będzie towarzyszył Ci równo przez sześć miesięcy. W praktyce oznacza to, że zyskasz wielki zastrzyk energii! Spróbuj obrać w życiu zawodowym konkretne cele; Mars działa najlepiej, kiedy wie, do czego dąży.

Od marca do maja coś może się zmieniać, odrobinę wytrącając Cię z rytmu.

Wzrośnie Twoja kreatywność oraz siła przebicia. Niespodziewanie możesz też zacząć doceniać piękno, zarówno w rozmaitych projektach czy sztukach, jak i w życiu codziennym. Nadchodzący czas sprzyja zrywaniu ze szkodliwymi nawykami.

Obok Marsa na Twoją karierę będzie także wpływał Jowisz, planeta masywna i hojna. Jej obecność daje Ci dużo szczęścia, zwiększa także siłę przekonywania. Zdajesz sobie sprawę, jak silnie oddziałujesz na innych, szczególnie, gdy odwołujesz się do ich uczuć. Nie nadużywaj tego i pamiętaj o zdrowym balansie między emocjami a rozumem. Mimo wszystko intuicja powinna prowadzić Cię w najlepszym kierunku.

Kolejnym wpływem, jaki Cię czeka, jest ruch Saturna. Dzięki niemu zwracasz uwagę na znaczenie uczciwości, stajesz się także wymagający – zarówno wobec współpracowników, jak i wobec samego siebie. Być może masz za sobą rozczarowania innymi ludźmi, niektórzy zapewne próbowali Cię wykorzystywać lub oszukać. Intuicyjnie unikasz teraz osób lekkomyślnych i niedbałych. Otaczasz się ludźmi takimi, jak Ty – cierpliwymi i gotowymi do wytężonej, szczerej pracy.

Aktualizacja: 2019 rok