Horoskop na 2021 rok – Baran

Horoskop na 2021 rok – Baran – Przegląd

Nadchodzi rok intensywnych relacji i wzmożonej kreatywności. Jakaś część Ciebie pragnie całkowicie nowych doświadczeń, zespolenia, miłości. Może zafascynować Cię ktoś z przeciwnej strony horoskopu, czyli spod znaku Wagi.

W 2021 roku Barany będą doskonaliły się w sztuce kochania, zarówno pod względem metafizycznym, jak i stricte cielesnym. Pamiętaj, że udany związek nie oznacza rezygnacji z indywidualizmu – Twoja dusza pragnie wolności i to dlatego masz kłopoty z odnalezieniem szczęścia w długotrwałych relacjach. Już niedługo zyskasz wiele okazji, aby uczyć się kompromisu. Twój romantyzm poprowadzi Cię w stronę harmonii. Początek roku oznacza poważne zmiany, dotyczące także Twojego postrzegania piękna i sprawiedliwości.

Od marca planety zaczną przygotowywać Cię do nowego cyklu. Będziesz mógł uchwycić równowagę między sobą a światem. Nadchodzące zmiany z początku okażą się subtelne, trudne do zauważenia, ale z czasem na pewno zdasz sobie z nich sprawę. Dzięki Jowiszowi możesz liczyć na szczęśliwe, pełne romantyzmu lato.

Twoją planetą prowadzącą jest Mars, bóg wojny, męskości i ognia. W pierwszej połowie roku jego obecność będzie przejawiała się tak jak w ostatnim czasie, a więc stymulując Twoje poczucie niezależności, autonomii i indywidualizmu. Musisz bardzo uważać, aby te tendencje nie zdominowały Cię całkowicie. Pierwsze miesiące roku okażą się dla Ciebie wyzwaniem – podświadomie utożsamiasz kompromis z porażką, co w oczywisty sposób nie służy bliskim związkom. Unikaj starć, bo możesz zrobić lub powiedzieć coś, czego przyjdzie Ci gorzko żałować.

Oszczędzaj energię – po tych kilku ekstremalnie trudnych miesiącach Mars przeniesie się do znaku Skorpiona, kładąc nacisk na intymność. Poza przyjemnymi zbliżeniami zyskasz szansę na przeżycie prawdziwej przemiany.

W roku 2021 Twoje planety obierają cykle długie, ale zmieniające się w sposób nagły. Od lutego do grudnia ważny będzie dla Ciebie świat oraz to, w jaką relację z nim wejść. Możesz zaktualizować swoją rolę w życiu społecznym lub wejść w związek, szczególnie wiosną. Następne lata wiele Cię nauczą w kwestii bliskich znajomości. Otwórz się na ten proces i dopuść do wiadomości, że szczęście jest możliwe.

Horoskop na 2021 rok – Baran – Miłość

Nadchodzący rok będzie dla Ciebie wyzwaniem. Gwiazdy wskazują na intensywne związki oraz znaczne wątpliwości. Stoisz przed poważnym dylematem – jak odnaleźć równowagę między indywidualizmem i związkiem? Jeśli uda Ci się opanować impulsywne, wojownicze tendencje, odnajdziesz harmonię. Prędzej czy później dojdziesz do wniosku, że trwała i głęboka relacja jest warta więcej niż kolejne romanse, choć z pewnością bardziej wymagająca.

Twoje obawy przed rutyną, monotonią czy nudą są zrozumiałe, ale niekoniecznie uzasadnione. Gdy już otworzysz się na kompromis i zaangażujesz w relację, zdasz sobie sprawę, że to w Twoim życiu zupełnie nowa, cenna jakość. Harmonia nie musi oznaczać stagnacji – wspólny obszar intymności sprzyja eksperymentowaniu. Erotyczne doznania nierzadko okażą się teraz głębsze i bardziej intensywne niż w poprzednim okresie.

W lutym do Twojego znaku przesunie się Księżyc – oznacza to dobry wpływ. Zwiększy się Twoja gotowość do współpracy. Będziesz ponadto potrafił wyciszyć skupienie na sobie, aby wziąć pod uwagę decyzje i uczucia innych. Prawdopodobnie nie jesteś przyzwyczajony do tak głębokiego poziomu empatii, stąd Twoje własne reakcje wydadzą Ci się z początku dziwne. Nie bój się – współczucie i otwarcie nie oznacza słabości! Wiele się do końca roku nauczysz.

W lipcu w Twoim horoskopie partnerskim pojawia się Jowisz, planeta radości i dobrobytu. Jego pozytywny ruch będzie oświetlał Twoje życie towarzyskie przez następne pięć miesięcy, aż do zimy. Możesz stać się bardzo namiętny, gdy planeta wkroczy w znak Lwa. Wróży to także mnóstwo radości i zabawy.

Horoskop na 2021 rok – Baran – Kariera

W styczniu Twoja strefa kariery będzie zdominowana przez Wenus, poruszającą się wstecznie. Po pierwszym miesiącu (będącym zapewne podsumowaniem tego, czego dokonałeś w ostatnim czasie) jej kierunek się zmienia, co oznacza, że od lutego możesz ruszać do ataku. Późniejsze miesiące wyraźnie sprzyjają ponownemu wykreowaniu wizerunku. Poczujesz także napływ weny twórczej oraz ogólnej chęci do działania. Gwiazdy wspierają Twoje projekty, wykorzystaj to. Pilnuj jednak hierarchii wartości i priorytetów – żaden sukces nie jest dostępny bez wysiłku.

Od pięciu lat znajdujesz się pod subtelnym, długotrwałym wpływem Plutona. Jego obecność będzie towarzyszyła Ci jeszcze przez dziewięć lat. Ale nie martw się, w żadnym wypadku nie oznacza to monotonii! Ta planeta symbolizuje w horoskopie przemianę i postęp. Od 2008 roku zdążyłeś zdać sobie sprawę, że, żeby coś zbudować, trzeba najpierw przedefiniować wartości i odejść od przyjętego porządku. Spędziłeś dużo czasu na myśleniu, analizowaniu, prowadzeniu wewnętrznego dialogu. Teraz jesteś już gotowy, aby rozpocząć właściwy proces kreacji. Twoja innowacyjność może zgrabnie iść w parze z solidnością i trwałością.

Od kwietnia do września Pluton będzie znajdował się w ruchu wstecznym, co daje Ci dużo możliwości, aby odkryć obszary, które nie funkcjonują dobrze, i poprawić je albo zastąpić czymś innym, a czasami całkowicie zlikwidować. Zyskujesz szansę, aby poprawić swoje umiejętności organizacyjne – rok 2021 jest dobrym rokiem do podejmowania długoterminowych planów czy projektów zawodowych. Nie bój się, nie stracisz w tym wszystkim swojej oryginalności ani kreatywnego, nieszablonowego podejścia.

Aktualizacja: 2019 rok