Horoskop miłosny – horoskop porównawczy

W popularnych horoskopach najczęściej uwaga skoncentrowana jest niemal tylko i wyłącznie na Słońce oraz jego wpływie oraz położeniu względem danego znaku zodiaku. Można to wyjaśnić wymogami redakcyjnymi czy relaksacyjnym charakterem takiej lektury.

Horoskop prawdę Ci powie?

Zazwyczaj horoskopy umieszczone w gazetach traktujemy niezbyt poważnie, podchodzimy do nich z „przymrużeniem oka”. Są częścią codziennego rytuału, podobnie jak poranna kawa i zazwyczaj zapominamy o nim zaraz po przeczytaniu, niekiedy tylko złorzecząc na zapowiedzianego pecha czy uśmiechając się na myśl o hipotetycznej wygranej w grach losowych.

Tylko osoby, które interesują się astrologią wiedzą, że kilkuzdaniowe horoskopy to wyłącznie element rozrywki, bowiem prawidłowo postawiony horoskop powinien tak naprawdę liczyć co najmniej dwadzieścia pięć stron maszynopisu. Sporządzając bardziej szczegółowe horoskopy, bierze się bowiem pod uwagę nie tylko pozycje Słońca w dniu narodzin, ale także porę dnia, godzinę i miejsce urodzin, pozycję Księżyca i wszystkich innych planet, także Ziemi.

Czy do siebie pasujecie?

Słońce jest zaledwie jednym faktorem na twoim wykresie astrologicznym i określa ono tylko część twojej prawdziwej natury. Dlatego też w przypadku szczegółowych horoskopów konieczne jest uwzględnienie wielu zmiennych. Nie inaczej jest w przypadku horoskopu miłosnego – horoskopu partnerskiego. Zignorowanie dwóch najważniejszych planet – czyli Wenus i Marsa – może prowadzić do nieporozumień i daje mylne pojęcie o związku. Istotne jest także miejsce Ascendentu, który wskazuje na życiowe priorytety oraz podejście do innych ludzi.

Przy porównywaniu kosmogramów astrologicznych należy podać dokładną datę, godzinę i miejsce urodzenia dwóch osób, dla których chcemy horoskop miłosny uzyskać. Poza położeniem planet należały także zwrócić uwagę na ich aspekty oraz wzajemne wpływy.

Jeśli horoskop dotyczy zakochanej w sobie pary, która planuje małżeństwo, najbardziej  miarodajna jest interpretacja znaków w siódmym oraz piątym domu. Miejsca te oznaczają odpowiednio: partnerstwo i zgodność oraz wspólną przyszłość, pożądanie i potomstwo.

Kolejną wskazówkę dla par dają aspekty Wenus i Marsa: trygon, sekstyl, koniunkcja i opozycja wskazują na silną duchową i emocjonalną więź, a także miłość od pierwszego wejrzenia. Uczucie ma dużą szansę, aby z biegiem czasu nie wygasnąć, ale zmienić się w trwały wzajemny szacunek oraz przyjaźń.

Inaczej wygląda kwestia Urana – ta planeta wnosi między dwie osoby mnóstwo intensywnych, gwałtownych przeżyć. Podobna relacja zazwyczaj zaczyna się nagle i szybko rozwija, aby dotknąć najgłębszych obszarów osobowości. Trudno jednak wróżyć takiemu związkowi trwałość – wygasa on niczym gwałtowny płomień.

Warto zauważyć, że dwie główne planety horoskopu porównawczego (horoskopu miłosnego) odzwierciedlają dwie płcie: Wenus – kobietę, Mars – mężczyznę. Mimo tego astrologia nie zwraca uwagi na orientację seksualną, a interpretacje dotyczą w takim samym stopniu i z takim samym prawdopodobieństwem par heteroseksualnych, jak i homoseksualnych.