Horoskop Koziorożec na 2022 rok

Dla Koziorożców najbliższe dwanaście miesięcy zapowiada się, jako wyjątkowo niestabilny ale niepozbawiony rozrywki czas. Wyraźne zarysowuje się także podział roku 2022 na pięć okresów. Gwiazdy wskazują, że będzie to sinusoida, w której dynamiczne i wyczerpujące miesiące będą przeplatane czasem spokoju i monotonii. Dzięki temu będzie zachowany równy bilans dobrych i złych wydarzeń, a Koziorożce nie będą mogły narzekać na brak silnych emocji.

Horoskop szczegółowy na rok 2022

Początek roku, od Stycznia do Marca nie będzie zapowiadał tego, co ma nastąpić później. Można nawet powiedzieć, że pierwszy kwartał będzie dla Koziorożca wręcz nudny. Nie znaczy to jednak, że będzie to czas negatywny, a jedynie monotonny. Dlatego też Koziorożce nie powinny planować na początek roku 2022 żadnych dużych imprez czy wydarzeń, a nawet urlopów. Nie chodzi tu jednak o to, że wszystkie plany zakończa się sromotną porażką, ale o to, że dla Koziorożca wszelkiego rodzaju imprezy czy przyjemności zwyczajnie nie będą satysfakcjonujące w takim stopniu, w jakim może mieć to miejsce w kolejnych miesiącach. Dodatkowo, uwagi będzie wymagać życie uczuciowe Koziorożca. Musi on powstrzymać swoje żądze gdyż w przeciwnym przypadku może wpaść w poważne tarapaty. Drobny flirt czy skryte spotkanie z dawną miłością mogą przynieść wiele emocjonalnych uniesień, ale w końcowym rozrachunku nie będą tego warte.

Wraz z końcem Marca Koziorożce wejdą w drugi okres roku 2022, który potrwa aż do początku Czerwca. Po monotonii pierwszego kwartału, wiosna i pierwsze dni lata będą tym momentem, w którym Koziorożce mogą poczuć “wiatr w żaglach”. Dzięki wsparciu Marsa i jego potężnej energii możliwym stanie się zrealizowanie tak wielu planów ile tylko przyjdzie do głowy. Dodatkowo Koziorożec może spodziewać się swoistych prezentów od losu, które będą go spotykały przede wszystkich w życiu zawodowym. Dlatego też, dobrze jest zaplanować na ten okres ważne wydarzenia lub negocjacje zawodowe. Dzięki odrobinie wysiłku możliwy stanie się awans, podwyżka, a nawet zajęcie wysokiego kierowniczego stanowiska. Jedyne, co Koziorożec musi zrobić, to przeć naprzód bez patrzenia w tył.

Nadejście lata będzie zwiastowało fazę roku, która potrwa aż do końca pierwszej dekady Września 2022 roku. Po wyczerpującym czasie, którego Koziorożce doświadczyły w drugim okresie roku teraz nadchodzi chwila odpoczynku i wyciszenia. Nie będzie to jednak czas monotonii, jak miało to miejsce w pierwszych miesiącach ale na pewno będzie to okres harmonii i spokoju. Wszystkie wysiłki podjęte w poprzednich fazach zaczną przynosić efekty, a każdy element układanki zacznie do siebie pasować. Mając zatem głowę wolną od większych zmartwień Koziorożce powinny zwrócić uwagę na swoje zdrowie. Basen czy siłownia powinny zatem na dobre wejść do cotygodniowego grafiku.

Przedostatni okres roku 2022 potrwa od drugiej połowy Września do około 10 Października. W czasie najbardziej depresyjnej pory roku Koziorożce będą po zupełnie innej stronie emocjonalnej karuzeli. Można wręcz powiedzieć, że znajdą się one w samym centrum huraganu szalonym wydarzeń. Będzie to w dużym stopniu powtórzenie drugiej fazy roku, jednak nie w stu procentach. Tym razem Koziorożec musi zadbać o swoją rodzinę oraz przyjaciół. Wielu z nich może mieć kłopoty, które choć nie będą wielkimi życiowymi wyzwaniami, w ostatecznym rozrachunku mogą mieć ogromne znaczenie. Podjęta w tym czasie decyzja o pomocy dla swoich bliskich będzie owocowało umocnieniem więzi i ustawieniem Koziorożca na piedestale.

Finał roku 2022 przyniesie Koziorożcom upragniony moment na wykorzystanie urlopu lub urządzenie dużej, rodzinnej imprezy. Trzeba jednak przy pamiętać, o mądrości płynącej z przysłowia –„uważaj o czym marzysz, bo może się to spełnić”. Dlatego też osoby urodzone pod znakiem Koziorożca muszą przygotować się na to, że los postanowi spełnić ich wszystkie plany, nawet jeżeli wydają się one już dawno zapomniane. Co więcej kumulacja astralnych energii sprawi, że Koziorożce poczują się wyjątkowo dobrze w każdym tego słowa znaczeniu. Wszystko wokół, a także wewnątrz będzie po prostu tak, jak powinno być. Będzie to stan, który po szalonym, jak na Koziorożca roku pozwoli na znalezienie wewnętrznej równowagi i spokojne podsumowanie kończących się dwunastu miesięcy.

Wiele osób urodzonych pod znakiem Koziorożca może odczuwać pewien dyskomfort w ciągu roku. Z jednej strony energia gwiazd będzie powodowała idealizowanie samego siebie i wyobrażanie sobie sukcesów w zupełnie nierealnych barwach. Dlatego pojawiające się porażki mogą mieć budzić większe poczucie niezadowolenia niż będą tego warte. Trzeba pamiętać, by nie zwracać uwagi na drobne potkniecie i mieć przed oczami kres swojej drogi, na którym czeka ten wielki sukces.

Aktualizacja: 2019 rok