Horoskop chiński – Smok

Lata Chińskiego Smoka: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012.

Jeśli urodziłeś się w roku Chińskiego Smoka, jesteś osobą obdarzoną dużym życiowym szczęściem. Masz naturalny wdzięk, dobrze wiesz, czego pragniesz i jak to osiągnąć. Najprawdopodobniej należysz do najbardziej wytrwałych osób w całym horoskopie! Lubisz być w centrum uwagi, masz dar przyciągania do siebie innych i zjednywania powszechnego uznania i sympatii.

Kochasz życie we wszelkich jego przejawach i pragniesz czerpać z niego pełnymi garściami. Bywasz ekscentryczny, ale i wymagający w stosunku do siebie i innych. Prawdziwy z Ciebie przyjaciel i powiernik. Lojalność, wierność i wspaniałomyślność to cechy, które Cię określają. Pewnym minusem Twojej postawy jest fakt, że Smok pragnie być w centrum uwagi, lubi dowodzić, niechętnie podporządkowuje się innym. Stąd możliwe stają się spięcia z szefami, nauczycielami; najłatwiej będzie Ci pracować na własny rachunek.

Sprzyja Ci szczęście, jeśli chodzi o pieniądze. Po prostu przyciągasz dobra materialne, potrafisz je gromadzić. Możliwe, że dojdziesz do znacznych profitów, pod warunkiem jednak, że całym sercem zaangażujesz się w to, co robisz. Właśnie serce jest kluczem do Twojego życiowego sukcesu.
Najważniejsze, abyś miał w życiu cel i do niego dążył. Gdy tylko uda Ci się go określić, dasz z siebie wszystko, aby go osiągnąć. Masz w sobie wystarczająco dużo wewnętrznej siły i pogody ducha, aby pokonać wszelkie przeciwności, które staną Ci na drodze.

Również w miłości potrafisz zawalczyć o obiekt swoich uczuć. Masz w sobie dużo żaru i pragnień, które przy odpowiedniej osobie potrafią ujawnić się w całej plejadzie barw; miłość, pożądanie, oddanie, przyjaźń, ale i zazdrość, chęć dominacji i pragnienie całkowitego zawłaszczenia partnera tylko dla siebie. Powinieneś wybrać osobę silną na tyle, aby nie ugięła się pod naporem Twoich uczuć i odpowiednio z Tobą współgrała. Potrzebujesz partnera silnego, ale jednocześnie ciepłego i takiego, który pozwoli Ci zachować  pewną suwerenność. Kobieta lub mężczyzna bluszcz – zdecydowanie nie jest dla Ciebie.

Jeśli chodzi o zdrowie, zazwyczaj Ci ono dopisuje. Uważaj jedynie na głowę, możliwe są tutaj przewlekłe migreny oraz nadciśnienie.