Horoskop chiński na rok 2015 – Rok Kozy(Owcy)

Horoskopy oparte na wielowiekowej chińskiej astrologii pozwalają nie tylko ujawnić to, co przyniesie nadchodzący 2015 rok, ale również podpowiadają w jaki sposób można wieść życie bogatsze i pełne satysfakcji. Pięć tysięcy lat istnienia tej sztuki przewidywania nadchodzących wydarzeń jest najlepszą rekomendacją i pozwala zawierzyć w rzetelność i trafność przepowiedni.

W astrologii chińskiej 2015 rok to rok kozy, często nazywany również rokiem owcy.

ROK KOZY (OWCY) 2015

Chiński rok Kozy (Owcy) rozpoczyna się dnia 19 lutego 2015 r., a kończy się 7 lutego 2016 r. Będzie to niezwykły rok, szczególnie dla osób aktywnych i pomysłowych, którzy swoją kreatywnością otworzą sobie wrota do szczęścia.

Koza (Owca) czuwa w chińskim zodiaku nad rozwojem sztuki, nowymi kierunkami w muzyce oraz trendami w modzie. Ma pod swoja opieką wszelkiej maści artystów i dlatego wszyscy oni mogą liczyć na pomyślny los. Kluczową cechą, która będzie odgrywała rolę w 2015 roku, będzie wyobraźnia. To właśnie ona staje się bodźcem do snucia marzeń, a także do działania.

Koza (Owca) jest symbolem energii Yin, synonimu harmonii oraz pokoju. Dlatego spokojny, wręcz nostalgiczny będzie również cały 2015 rok. Rok 2015 otworzy szansę na wyciszenie emocji, uspokojenie, a być może również na znalezienie kompromisu. Zostanie zażegnana groźba wojny, a pokój, który wydawał się kruchy, zostanie utrzymany.

Koza (Owca) ściśle wiąże się z relaksem, pielęgnacją oraz regeneracją organizmu. Rok 2015 będzie wspierał proces odnowy, sprzyjał przemianie wewnętrznej i zewnętrznej. Nadchodzi okres wiary w dobroć i w to, że zwycięży ona nad złymi uczynkami oraz mrocznymi siłami. W roku 2015, ludzi opanuje potrzeba zwalczania widocznych przejawów zła. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do rewolucji, a przewrót będzie miał na celu obalenie despotycznych rządów. Ludzie tęsknić będą za wolnością płynącą z prostoty, otworzą oczy na piękno otaczającego ich świata i przyrody. Nastanie czas powrotu do natury, do korzeni, korzystania z mądrości przodków, a także poszukiwania sposobów, by powstające konflikty rozwiązywać w pokojowy sposób. W tym działaniu na rzecz pokoju ludzie będą kierowali się intuicją i wewnętrznym przekonaniem dotyczącym tego, co dobre i korzystne dla ogółu.

Żyjemy w niespokojnych czasach, kryzys goni kryzys, wiadomości telewizyjne pełne są przemocy i informacji o kolejnych tragediach. W tym chaosie, coraz więcej osób nie potrafi się odnaleźć, a ich jedynym marzeniem jest spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Mimo iż wydarzenia mające miejsce w 2014 roku nie napawają nadzieją na poprawę nastrojów społecznych i politycznych to przesłanie roku Kozy (Owcy) uspokoi atmosferę i wygasi niepotrzebne napięcia. Być może uda się pokojowo rozwiązać wszelkie konflikty, albo przynajmniej zawrzeć tymczasowe zawieszenie broni.

Energia emanująca z każdego dnia roku 2015 pociągnie za sobą nie tylko zmiany w sytuacji geopolitycznej, ale również w skali mikro, czyli w gospodarstwach domowych. Relacje w rodzinie ulegną poprawie, a ludzie zaczną zwracać baczą uwagę na innych domowników, zatrzymają się w biegu i zaczną słuchać. Zamiast walczyć ze sobą, będą próbowali oprzeć się na komunikacji, wreszcie usłyszą drugiego człowieka, zamiast tylko go słuchać. Nadmierne emocje ulegną wyciszeniu, gniew zacznie przygasać, a ewentualne decyzje zostaną odłożone na później.

Rok 2015 przyniesie odmianę i uzdrowienie na wszystkich poziomach funkcjonowania ludzi i świata. Podobnie, jak i w wielkim świecie zaczną zacierać się różnice pomiędzy poszczególnymi ludźmi, również rodziny zyskają nową jakość funkcjonowania, a więzi ulegną zacieśnieniu. Energia Kozy (Owcy) będzie prowadziła wszystkich do spokoju i harmonii. Można co prawda spodziewać się małych zawirowań, szczególnie w marcu i kwietniu, ale jak po każdej burzy, także i teraz wyjdzie w końcu słońce.