Harmonijne aspekty Słońce – Księżyc w horoskopie

Słońce jest dawcą życia. W horoskopie reprezentuje siłę woli, twórcze moce oraz dodaje energii. Słońce to ego. Kieruje ludźmi, można nazwać go władcą horoskopu.

Księżyc uosabia z kolei najgłębsze potrzeby, pragnienia i marzenia, podświadomość.

Słońce działa – Księżyc reaguje. Księżyc to matka, pierwiastek kobiecości. Słońce reprezentuje męską, pierwotną energię, która może tworzyć lub niszczyć. Spala lub daje życie. Księżyc przytula do piersi, głaszcze po głowie lub tworzy urojenia, wizje. Snuje nierealne plany.

W przypadku aspektów harmonijnych – trygonu, sekstylu i w tym przypadku również koniunkcji – równowaga pomiędzy pierwiastkiem żeńskim i męskim jest zachowana.

Sekstyl Słońce – KsiężycKoniunkcja Słońce – Księżyc
Aspekt ten dodaje osobie pewności siebie i wewnętrznej równowagi. Pragnienia i cele obierają wspólny kierunek. Przynosi łatwość adaptacji, pod warunkiem, że wszystko odbywa się w zgodzie z jednostką. W przeciwnym wypadku aspekt wróży trudności w porozumieniu się z otoczeniem – szczególnie, jeśli pragnie ono narzucić swoją wolę.

Taki aspekt w horoskopie zazwyczaj wróży życie spokojne i szczęśliwe. Sprawia, że wszelkie relacje i związki są łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej harmonijne. Osoba wzbudza sympatię, jest lubiana. Stara się ostrożnie postępować z ludźmi, nie urażać ich uczuć.

Trygon Słońce – Księżyc
Trygon pomiędzy Słońcem a Księżycem pokazuje, że osoba potrafi utrzymać równowagę pomiędzy swoimi emocjami a działaniem i wolą. Daje wewnętrzne poczucie własnej wartości.  Najprawdopodobniej stosunki z rodzicami układały się poprawnie i to właśnie dzięki nim człowiek może stać się tym, kim pragnie być. Ma dodatkowo duże pokłady wewnętrznej siły i zaufania do samego siebie. W horoskopie urodzeniowym takie położenie oznacza także asertywność.

A u Ciebie jakie aspekty tworzą te dwie planety? Przekonaj się sam!