Astrologia porównawcza: Pozytywne aspekty

Spis treści:

Aspekty Słońce Wenus w horoskopie partnerskim Aspekty Jowisz Księżyc w horoskopie partnerskim Aspekty Merkury Merkury w horoskopie partnerskim Aspekty trygon Saturna z innymi planetami w horoskopie partnerskim

Większość osób, korzystających z mądrości ukrytej w astrologii, zwłaszcza tej dotyczącej związków i emocji, skupia swoją uwagę na zderzeniach silnych energii i mocnych powiązaniach konstelacyjnych. Dzieje się tak zazwyczaj wtedy, kiedy nazbyt skomplikowana relacja osobista staje w obliczu poważnych kłopotów, a kochankowie szukają zrozumienia kłopotów w gwiazdach. 

Jednak nie każde połączenie kosmicznych energii będzie powodowało możliwość pojawienia się emocjonalnych wybojów. Te delikatne, nie zawsze uderzająco mocne przyciąganie jest przecież tym, co sprawiło, że większość par weszło na drogę wspólnego związku. Poniżej zostaną przedstawione te połączenia, które są nieco mniej wybuchowe, ale dają gwarancję na potencjalnie solidny związek.

Aspekty Słońce Wenus w horoskopie partnerskim

Wysoka samoocena Słońca, jego olbrzymie wręcz ego oraz chęć błyszczenia to elementy, które działają na Wenus niczym magnes.  W drugą stronę działa to tak, że obecność Wenus jest dla Słońca swoistym polepszeniem każdego aspektu jego życia. Ta swoista energetyczna symbioza sprawia, że obie osoby są wyjątkowo zadowolone z takiej relacji. Tolerancja Wenus i docenienie jej przez Słońce sprawia, że mają one szansę na naprawdę silne uczucie oraz obopólną akceptację. Trzeba mieć się jednak na baczności.

Uczucie to nie jest bezwarunkowe i dane raz na zawsze. Słońce musi mieć na wodzy swoje chęci do wykorzystywania uwielbienia, jakim darzy go Wenus. Powinno być ono raczej użyte, jako energia do tego by wydobyć z siebie wszystko, co najlepsze. Wenus powinna nauczyć się korzystać z tego, co Słońce posiada w nadmiarze  – siły, pewności siebie, poczucia własnej wartości. Umiejętne kierowanie tą energię pozwoli na osiąganie wspólnych celów.

Aspekty Jowisz Księżyc w horoskopie partnerskim

Mający tendencję do wpadania w podły nastrój Księżyc znajduje w Jowiszu remedium na wszelkie swoje złe emocje.  Emocjonalne otwarcie, jakie następuje w zazwyczaj zamkniętej naturze Księżyca sprawia, że staje się on osobą o wiele bardziej ufną wobec otoczenia.  Silna energia Jowisza sprawia, że Księżyc silnie identyfikuje się z jego pomysłami, co daje obu stronom wiarę w trwałość całej relacji.

Związek Księżyca z Jowiszem to nadzieja na to, że wszystko będzie dobrze. Pozytywna energia krąży pomiędzy partnerami dając ogromne szanse na znalezienie jasnej strony każdego zdarzenia. Połączenie Księżyca z Jowiszem to wręcz swoisty sojusz przeciwko pesymizmowi. Trzeba jednak pamiętać, że każda para jest inna i to, co jest ogólnym założeniem może zniknąć w szczegółach. Zrozumienie idei patrzenia na jasną stronę życia może być podstawą przyszłości całego związku.

Aspekty Merkury Merkury w horoskopie partnerskim

Porozumiewanie się bez słów, czytanie sobie w myślach i przekazywanie emocji jednym spojrzeniem to elementy relacji, jakie występują pomiędzy dwoma Merkurymi. I choć może się wydawać, że taki związek bywa nudny z uwagi na brak silnych emocji, to prawdą jest, że zrozumienie i wysoki poziom bliskości stanowią prawdziwą siłę, z której czerpią obie strony. Umiejętność rozmawiania ze sobą i znajdowania porozumienia jest tym, co przesądza o trwałości związku.  Wszak dobrze jest mieć przy sobie kogoś, kto doskonale rozumie o czym mówisz i dlaczego właśnie tak, a nie inaczej patrzysz na pewne sprawy. Wsparcie, pewność oraz zaufanie to elementy związku tworzonego przez Merkurego z Merkurym.

Aspekt trygon Saturna z innymi planetami w horoskopie partnerskim

Trygon Saturna z innymi planetami to idealne połączenie, które daje siłę oraz moc objawiającą się we wspieraniu przez Saturna najlepszych cech drugiej planety.  W związku takim powstaje wyraźny podział ról na mentora, którym jest Saturn oraz ucznia bądź podopiecznego.  Subtelnie dawkowana energia mistrza pozwala na osiąganie nawet najbardziej śmiałych celów przez dającego się prowadzić partnera. Trzeba jednak uważać i nie przyjmować, że Saturn będzie zawsze wsparciem i dawcą opieki oraz mądrości. Choć łatwo wykorzystać jego naturalną skłonność do opieki nad innymi oraz głębokie poczucie odpowiedzialności, to trzeba pamiętać, że bazowanie tylko i wyłącznie na tych jego cechach nie pozwoli na zbudowanie solidnego związku. Saturn wymaga zaangażowania nawet, jeżeli może wydawać się rozdrażniony próbami zmiany jego przyzwyczajeń. 

Okaż mu jak bardzo cenisz jego osobowość i wiedzę a zyskasz w nim nie tylko mentora, ale prawdziwego partnera w mocnym związku. Energia płynąca z trygona rozchodząca się równomiernie od każdej z osób może uśpić i powodować samozadowolenie ze stanu związku. Należy na to bardzo uważać. Nic nie jest dane raz na zawsze.

O związek, choćby wydawał się już idealny trzeba dbać właśnie po to, by ta wspaniałą energia nie wyparowała w codziennej rutynie. Wymienione przykłady połączeń kosmicznych energii, ukrytych pod symbolami planet, nie dają oczywiście gwarancji, że każde z nich będzie idealnym związkiem. Warto jednak bliżej poznać dobre i złe strony swojego partnera, także w kontekście astrologicznym. Pozwala to na odnalezienie tych sfer, w których oboje możecie poczuć się szczęśliwie. A przecież o to chodzi, prawda?

Portfolio