Astrologia: Położenie Urana w horoskopie urodzeniowym

Czy da się lubić Urana?
Na pewno jest nieprzewidywalny i lubi zmiatać z powierzchni to, co stare i niepotrzebne. Tranzyt tej planety z Wenus (opozycja i kwadratura) rozbija wszelkie związki. Cena, jaką trzeba ponieść po przejściu Urana, jest czasami dość duża.

Ale… Uran to również nowe pomysły, przebłyski geniuszu i zrywanie kajdan. Jego obecność pozwala podążać za marzeniami.

Oto krótka charakterystyka pozycji Urana w poszczególnych znakach zodiaku w horoskopie urodzeniowym.

Sprawdź, czy opis ten pasuje również do Ciebie.

Jeśli nie wiesz, w jakim znaku zodiaku znajduje się Twój Uran, wykonaj swój bezpłatny horoskop astrologiczny. W tym celu musisz się zarejestrować i podać swoją datę i miejsce urodzenia. Jeśli będziesz chciał mieć dostęp do pełnej treści – możesz ją dodatkowo wykupić za 7,87 zł. Treść skrócona – jest bezpłatna dla wszystkich.

Uran w znaku zodiaku Baran

Uran w Baranie sprawia, że dość często powiesz coś, zanim pomyślisz. Nie robisz tego nawet złośliwie, po prostu taki już jesteś. Tym niemniej nie przysparza Ci to przyjaciół. Na całe szczęście rekompensujesz to swoją inteligencją i bystrością umysłu.
Szybko i sprawnie potrafisz łączyć fakty i tam gdzie inni się gubią, Ty już masz właściwą odpowiedź.
To położenie Urana daje również zdolności i wyczucie w sprawach finansowych i zawodowych. Pieniądze zazwyczaj się Ciebie trzymają, z resztą potrafisz znaleźć sposoby, aby nie cierpieć na ich brak. Oczywiście chciałbyś mieć więcej, ale to już kwestia natury ludzkiej.
Cenisz ludzi, którzy, podobnie jak Ty, potrafią otworzyć się na nowości i nie ukrywają swojej oryginalności. Powinieneś podróżować, inwestować w nowe technologie, badania, prowadzić naukowe ekspertyzy.

Uran w znaku zodiaku Byk

Uran w Byku obdarza zdecydowaniem i uporem w dążeniu do celu.
Masz oryginalny umysł, który w połączeniu z dobrą intuicją daje Ci zdolności do wszelkiego rodzaju przedsięwzięć finansowych. Niejako szóstym zmyłem potrafisz przewidzieć, jaki będzie ostateczny rezultat, wynik określonego przedsięwzięcia.
Twoim minusem jest jednak to, że dość często nie wykorzystujesz swoich umiejętności. Cenisz swój uporządkowany świat i nie zawsze lubisz stawać do walki. Może to wynikać z Twojej wewnętrznej wrażliwości, miękkości. Na zewnątrz pokazujesz twardą skórę, w środku jesteś czułą i delikatną osobą.
Z tym położeniem Urana od czasu do czasu wypadałoby wyjść i sięgnąć po swój sukces. Rezultat może pozytywnie zaskoczyć nawet Ciebie.

Uran w znaku zodiaku Bliźnięta

Uran w Bliźniętach daje jednostki o niezwykle oryginalnym, twórczym umyśle.
Masz bardzo dużo pomysłów, które z powodzeniem możesz przenieść na rzeczywiście realizowane przedsięwzięcia.
Możesz działać praktycznie we wszystkich dziedzinach nauki, istotne jednak aby Cię one w pewnym sensie bawiły. Nuda i monotonia intelektualna dla tego położenia Urana jest najgorszym złem, jakie można sobie zgotować.
Staraj się rozwijać zainteresowania i pasje, a będziesz szczęśliwym człowiekiem. Co równie istotne, nie zaniedbuj kontaktów z ludźmi. Spotkania i rozmowy dostarczą Ci niezbędnej podniety intelektualnej, a jednocześnie kształcą oraz rozwijają.
Możesz odbywać liczne podróże, z korzyścią dla siebie.

Uran w znaku zodiaku Rak

Uran w Raku wprowadza trochę zamieszania do Twojego życia domowego. Rak pragnie stabilnego bezpiecznego gniazdka, a Uran nie do końca na to pozwala. Na tym polu mogą zachodzić różne nieprzewidziane wydarzenia, które na pewno dodadzą kolorów. Jakich? To zależy już tylko od tego, w jaki sposób na nie spojrzysz i spróbujesz sobie z nimi poradzić. Wszystko będzie dobrze, jeśli dodasz sobie optymizmu i wiary.
Masz oryginalny sposób myślenia o prawach człowieka. Świetnie sprawdziłbyś się w roli obrońcy pokrzywdzonych. Twój humanitaryzm i empatia mogłaby być tarczą dla tych, którym się w życiu nie powiodło.

Uran w znaku zodiaku Lew

Uran w Lwie daje Ci pragnienie uczynienia czegoś, co zyska przychylność i uznanie innych. Ważne jest, aby ludzie Cię podziwiali i szanowali.
Twoje życie miłosne może być zmienne i różnorodne, niejednokrotnie sam będziesz je komplikował, tym niemniej, czyż niebezpieczeństwo i ekscytacja nie idą ze sobą w parze?
Poglądy i opinie, które głosisz, mogą być nie do końca rozumiane przez innych, ale Lew w Uranie musi wykazywać swoją wyższość i władzę.
Zawierane przyjaźnie mogą być oryginalne i twórcze dla Twojego  umysłu. Jesteś serdeczny, otwarty, a dla ludzi, których kochasz i cenisz, potrafisz zdobyć się na największe poświęcenie. Uran przydaje Lwu oryginalności, Lew Uranowi – próżności.

Uran w znaku zodiaku Panna

W tym położeniu Uran dodaje analitycznej i krytycznej Pannie oryginalności i otwartości w myśleniu. Twój umysł jest lotny, krytyczny, potrafi z łatwością łączyć fakty w jedną całość. Na zewnątrz możesz być postrzegany jako osobnik ekscentryczny, ale będący w stanie urzeczywistnić swoje wizje.
Często interesujesz się sprawami zdrowia i diety, a także ekologii czy ochrony środowiska. W tym temacie Twoja wiedza i spojrzenie mogą wybiegać daleko w przyszłość.

Uran w znaku zodiaku Waga

Uran w Wadze obdarza bogatą wyobraźnią i zdolnościami artystycznymi. Możesz zawierać oryginalne, twórcze przyjaźnie, które będą stanowić natchnienie do Twojej pracy.
Tak naprawdę powinieneś realizować się i spełniać poprzez swoją pracę.
Masz skłonność do wchodzenia w nietuzinkowe relacje partnerskie, które mogą być niezrozumiałe lub nawet nieakceptowane przez otoczenie. Magnetyczny czar i urok przyciągają do Ciebie ludzi.
Potrafisz tak ubrać swoje pomysły, że mogą one stanowić natchnienie dla innych.

Uran w znaku zodiaku Skorpion

Uran w Skorpionie sprawia, że jesteś trochę dziwną, tajemniczą jednostką. Charakteryzuje Cię wewnętrzna siła dzięki której potrafisz walczyć o swoje prawa. Często nie zdajesz sobie nawet z niej sprawy, do czasu, aż nie zetkniesz się z trudną sytuacją.
Twoje pokłady energii  pozwalają Ci na pokonanie stanu, kiedy ciało już nie ma siły, ale duch idzie dalej. Często Uran w Skorpionie ujawnia zdolności do samo-regeneracji.
Potrafisz myśleć w sposób oryginalny i patrzeć na wiele spraw inaczej niż czyni to większość ludzi. W ten sposób, to co widzisz nie jest tym samym co spostrzegają inni. Taki otwarty punkt obserwacji sprawia, że chadzasz własnymi drogami.
Do związków i spraw miłosnych podchodzisz w sposób otwarty. Cenisz swoją niezależność i jakakolwiek próba uwięzienia Cię – kończy relację. Potrzebujesz czuć się wolny. Świadomość swobody, możliwości wyboru – jest dla Ciebie bardzo ważna.

Uran w znaku zodiaku Strzelec

Uran w Strzelcu daje Ci otwarty, postępowy umysł oraz wyobraźnię, która potrafi przewidywać co w przyszłości może być użyteczne i pozytywne.
Jesteś śmiały, bezpośredni, lubisz nowości – rozwijają Cię one i kształcą. Możesz podróżować i w ten sposób poszerzać swoją wiedzę. Świetnie sprawdzisz się jako pracownik naukowy, badacz, choć atmosfera środowiska akademickiego może być dla Ciebie zbyt skostniała i konserwatywna.
Twój intelekt jest bystry, sposób bycia serdeczny i to otwiera przed Tobą wiele drzwi. Żeby dotrzeć do celu – musisz działać i próbować, a na pewno się uda.

Uran  w znaku zodiaku Koziorożec

Uran w Koziorożcu daje Ci duże życiowe możliwości na zdobycie eksponowanego stanowiska i odniesienie sukcesu w tym co robisz. W celu osiągnięcia tego, nie zawsze jednak będziesz miły i sympatyczny dla innych.
Cechuje Cię pewnego rodzaju oschłość i chłód, który  może odstraszać ludzi.
W Twoim życiu mogą zdarzyć się okresy kiedy Twój charakter będzie szczególnie trudny. Nie czynisz tego nawet specjalnie, tak po prostu wychodzi. Cena sukcesu.
Myślisz w sposób logiczny i analityczny, co sprzyja szybkiemu radzeniu sobie z napotkanymi problemami i przeciwnościami.
Jako partner można na Tobie polegać, dbasz o domowy budżet, tym niemniej w miłości jesteś raczej chłodny choć stały. Dobrze jeśli Twoje pozostałe aspekty horoskopu wprowadzają czułość i ciepło do Twojego charakteru.

Uran w znaku zodiaku Wodnik

Uran w Wodniku daje Ci ogromne pokłady niezależności i potrzeby wolności. W tym znaku Uran jest u siebie, dlatego ujawnia wszystkie cechy Wodnika.
Jesteś otwarty na wszystko co nowe, twórcze, niezwykłe. Masz umysł naukowca i spokojnie możesz realizować się w tego typu profesjach. Twoja dociekliwość, zdolności intelektualne pozwalają Ci na poszukiwanie twórczych i nowatorskich rozwiązań.
Dobrze się czujesz w towarzystwie osób podobnych do Ciebie, które wyznają zbliżony do Twojego światopogląd.
Lubisz patrzeć w przyszłość i tam poszukiwać miejsca dla siebie.

Uran w znaku zodiaku Ryby

Uran w Rybach daje Ci upodobanie do ludzi niezwykłych, nietuzinkowych, często odbieranych przez otoczenie jako dziwacy i ekscentrycy.
Potrafisz z nimi rozmawiać, dobrze się czujesz w ich towarzystwie. Może to po części wynikać z Twojej chęci na zdobywanie nowych doświadczeń na poziomie umysłu.
Masz bujną wyobraźnię, często pozorne sny. Potrafisz tworzyć wizje przyszłości.
Uran w Rybach przynosi również zdolności bioenergoterapeutyczne, umiejętności wróżenia i samo-regeneracji.
Boisz się przyszłości, najczęściej zamartwiając się zupełnie niepotrzebnie.
Masz potrzebę wchodzenia w okresy samotności – izolacji. Jest to niezbędne dla Twojej równowagi psychicznej. Pamiętaj jednak o tym, aby nie trwały one zbyt długo.