Astrologia: Księżyc w domach horoskopu

Księżyc w domach horoskopu – charakterystyka osobowości i indywidualnych możliwości w oparciu na położenie planety Księżyc w jednym z dwunastu domów w kosmogramie.

Sprawdź, gdzie jest Twój Księżyc i przeczytaj co to oznacza.

Księżyc w domu 1 horoskopu:

Księżyc w pierwszym domu wskazuje, że masz chłonny umysł, dużą ciekawość i ruchliwość procesów myślowych. Może Cię również charakteryzować pewna zmienność i chwiejność nastrojów. Jesteś człowiekiem wrażliwym, dlatego czasami możesz martwić się zupełnie niepotrzebnymi rzeczami.
Twoją misją jest budowanie pewności siebie i wiary we własne siły. Możesz to zrobić stawiając czoło przeciwnościom i przekonując się tym samym, że nie taki straszny diabeł, jak go malują.
Duży wpływ na Twoje życie miała matka. Zarówno Twoje siły, jak i słabości, wynikają ze związku z nią. Jeśli jakieś sprawy są między wami nie do końca rozwiązane, warto je uporządkować; będzie Ci wtedy łatwiej spoglądać w przyszłość.

Księżyc w domu 2 horoskopu:

Księżyc w drugim domu wskazuje, że masz silną potrzebę posiadania i gromadzenia środków materialnych. Pieniądze są ważne dla Twojego emocjonalnego bezpieczeństwa.
Zazwyczaj to położenie księżyca wskazuje także na zmysł do interesów oraz sukcesy finansowe dzięki pomocy kobiet.

Księżyc w domu 3 horoskopu:

Księżyc w trzecim domu wskazuje na zdolności pisarskie oraz krasomówcze. Świetnie możesz sprawdzić się jako pisarz, mówca, poeta, autor piosenek, mediatora, prawnik, przewodnik itp.
Masz poczucie humoru, lubisz żartować i bawić się. Szukasz i potrzebujesz różnorodności, wyzwań, nie lubisz się nudzić.
Twój umysł jest elastyczny, chłonny, ciekawy życia. Jako nowy pracownik szybko przystosowujesz się do swojej pracy i zadań, traktując je bardziej jako wyzwanie i dobrą zabawę niż jako problem.
Największą karą dla Ciebie będzie nudne, monotonne zadanie. A może warto podróżować i w ten sposób zaspokoić swój żywy, chłonny wrażeń umysł?

Księżyc w domu 4 horoskopu:

Księżyc w czwartym domu wskazuje na zwykle ciepłe, dobre stosunki z matką. Ponadto daje mocne rodzicielskie więzi oraz silną potrzebę posiadania stabilności i stałości w życiu osobistym.
Bardzo ważne jest dla Ciebie życie rodzinne, dobre stosunki z rodzicami i rodzeństwem oraz partnerem i dziećmi. Będziesz poświęcać dużo siły, aby utrzymać je na wysokim poziomie.
W pracy potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa i stabilności. Księżyc w tym domu dodaje również dużo sił witalnych i wnosi optymizm.

Księżyc w domu 5 horoskopu:

Księżyc w piątym domu wskazuje na silną potrzebę poszukiwania miłości w życiu. Możesz szukać miłości poprzez wchodzenie w różne związki. Masz w sobie dużo czaru i uroku osobistego. Księżyc w tym domu może być zapowiedzią posiadania dużej ilości dzieci.
Warto czasami w tym pędzie się zatrzymać i chwilę pobyć samemu, tak aby uporządkować myśli. I nie ma się czym martwić, samotność z tą pozycją księżyca nie powinna Ci grozić.

Księżyc w domu 6 horoskopu:

Księżyc w szóstym domu wskazuje na ogromną wrażliwość emocjonalną. Świetnie sprawdzisz się w zawodach polegających na służbie innym.
Istotne jest dla Ciebie, abyś się odprężył i przestał martwić wszystkim wokoło. I bardziej uwierzył w siebie, w swoje zdolności i siłę. Twoje problemy są zazwyczaj bardziej wyimaginowane niż rzeczywiste.
Ponadto wskazane jest, żebyś nie bał się zmian w pracy, jak najbardziej powinny wychodzić Ci one na dobre.
Masz również tendencję do przepracowywania się; może spróbuj ćwiczyć jogę?

Księżyc w domu 7 horoskopu:

Księżyc w siódmym domu wskazuje na silną potrzebę bezpieczeństwa. Możesz jej poszukiwać poprzez związki z innymi ludźmi, ale tak naprawdę odnaleźć ją możesz tylko w sobie. I to jest Twoja misja życiowa – przekonać się, że sam ze sobą możesz czuć się dobrze i bezpiecznie.
Powinieneś również cieszyć się dużą popularnością, zazwyczaj masz dużo przyjaciół i znajomych.
Prawdopodobnie będziesz miał więcej niż jednego partnera życiowego. W głębi serca pragniesz stworzyć prawdziwy, stabilny dom, w którym będziesz czuć się bezpiecznie.

Księżyc w domu 8 horoskopu:

Księżyc w ósmym domu wskazuje na silne poczucie bezpieczeństwa, które mogą zapewnić przede wszystkim środki materialne.
Często czujesz niepokój i wątpisz w swoje siły i możliwości. Zupełnie niepotrzebnie. Jesteś bardzo wrażliwą osobą, masz ukryte zdolności paranormalne, najprawdopodobniej odziedziczone po którymś z przodków. Powinieneś je rozwijać. Możesz również odnieść korzyści dzięki małżeństwu.
Praca dla Ciebie to praca badawcza, praca naukowa, psychologia, nauki tajemne itp.

Księżyc w domu 9 horoskopu:

Księżyc w dziewiątym domu wskazuje na marzycielską i romantyczną duszę. Lubisz poszukiwać; możesz to spełniać poprzez podróże zagraniczne, studia itp.
Interesujesz się różnymi rzeczami, zazwyczaj masz wszechstronne zainteresowania i można porozmawiać z Tobą na prawie każdy temat.
Powinieneś podróżować, może nawet zamieszkać poza granicami ojczystego kraju, przyniesie Ci to osobisty sukces.

Księżyc w domu 10 horoskopu:

Księżyc w dziesiątym domu wskazuje, że bardzo zwracasz uwagę na to co inni mówią i myślą o Tobie. Czujesz ogromną potrzebę osiągnięć i sukcesu.
Charakteryzujesz się charyzmą, która umożliwia Ci nieświadome wywieranie wpływu na innych.
W życiu mogą Ci pomagać kobiety.

Księżyc w domu 11 horoskopu:

Księżyc w jedenastym domu wskazuje na posiadanie licznego grona przyjaciół, na których można zazwyczaj liczyć.
Lubisz pracować w grupie i jesteś w stanie poświęcić się dla jej dobra. Jesteś wrażliwy na potrzeby i uczucia innych.
Masz dużą zdolność odczytywania emocji, co pozwala Ci wybrnąć z niezręcznych sytuacji i zjednywać sobie ludzi.

Księżyc w domu 12 horoskopu:

Księżyc w dwunastym domu wskazuje na skłonność do pracy w odosobnieniu, izolacji. Czujesz, że musisz spełnić jakąś misję o której inni nie mają pojęcia.
Jeśli Twój Księżyc znajduje się w dwunastym domu horoskopu, musisz szczególnie uważać na ukrytych wrogów!