Aspkety Wenus – Uran w horoskopie porównawczym

Pierwszym krokiem, który pomoże nam zrozumieć istotę relacji wynikających z horoskopu partnerskiego, jest właściwa interpretacja zależności istniejących w obu horoskopach urodzeniowych. Jest to możliwe, jeśli dokonamy analizy położenia planet osobistych, m.in. Wenus, pod kątem predyspozycji partnerskich.

Połączenie Wenus – Uran niesie ze sobą kapryśne uczucia. Pozycja Wenus mówi o pragnieniu i łatwości nawiązywania nowych kontaktów, oczekiwaniach wobec partnera, intensywność potrzeb i popędów, nastawieniu do towarzystwa, a także o uroku osobistym. Przekłada się bezpośrednio na ekspresję osobistą w relacjach z partnerem oraz na umiejętność czerpania przyjemności z cielesnych zbliżeń. Z kolei Uran przynosi niespodziewane zdarzenia, zaś jego wpływ zwiększa świadomość. Planeta ta związana jest z postępem, spontanicznością, intuicją, a także chęcią oryginalnego działania. Pokazuje również nasze przyjaźnie, nadzieje i marzenia.

Osoby z Wenus w koniunkcji, kwadraturze bądź opozycji do Urana tworzą związki pełne ognia, w którym nie ma miejsca na monotonię czy nudę. Romanse, uwodzenie, emocje są nierozłączną częścią tej relacji, a związek rozwija się w błyskawicznym tempie.

Takie połączenie może oznaczać również skłonność o niezwykłych ludzi i rzeczy, niekonwencjonalnych znajomości, ale także potrzebę przestrzeni w związku i dążenie do zachowania wolności osobistej.

Połączenie Wenus – Uran w horoskopie partnerskim niesie ze sobą ekscytacje i przynosi powiew świeżości, ale ogień możne się szybko wypalić, bowiem jego nieustanne podtrzymywanie może być trudne dla stron. Codzienność i problemy zwykłego dnia mogą przerosnąć partnerów i wówczas taki związek jest trudny do utrzymania. Jedno jest pewne – aspekty pomiędzy Wenus i Uranem dalekie sa od tego, co ogół społeczeństwa uważa za „normalność”. Ta relacja jest bowiem niekonwencjonalna, niezwykła i wolna od uprzedzeń, barier czy stereotypów. Z pewnością cechuje ją nieprzewidywalność oraz niepokój.

Nieharmonijne aspekty Wenus i Urana, takie jak koniunkcja, opozycja czy kwadratura, działają oczywiście mocniej, niż trygony i sekstyle. Niezmienne jest jednak to, że osoba, której urodzeniowa Wenus jest aspektowana przez Urana, odczuje działanie tych planet bardzo silnie.

Powiązanie Wenus z Uranem może również oznaczać relację z przyjacielem, bądź związek, u podstaw którego leży właśnie przyjaźń. Choć jednocześnie może nieść ze sobą również niestabilność i niewierność.