Aspekty Mars – Pluton w horoskopie urodzeniowym

Mars posiada energię, która daje możliwość zwycięskiego przechodzenia nawet najcięższych prób oraz podejmowania nowych wyzwań płynących ze zmiennego otoczenia, reprezentując jednocześnie pożądanie i wolę.

Pluton natomiast symbolizuje energię pozwalającą na pracę z podświadomością i jest ściśle związany z ukrytym głęboko w trzewiach pożądaniem i samowolą. Reprezentuje on instynkty, które są zakorzenione w psychice wszystkich ludzi, a które niekiedy dają o sobie znać w sposób niespodziewany i gwałtowny.

Jak zatem sytuacja będzie wyglądała w przypadku aspektu Mars – Pluton w horoskopie urodzeniowym?

Aspekt Mars – Pluton w horoskopie urodzeniowym wskazuje na nieograniczone możliwości działania, zarówno konstruktywnego, tworzącego nową jakość (w przypadku występowania w horoskopie urodzeniowym aspektów: trygon Mars-Pluton, sekstyl Mars-Pluton), jak i będącego w stanie zniszczyć wszystko wokół (w przypadku występowania w horoskopie urodzeniowym aspektów: kwadratura Mars-Pluton, opozycja Mars-Pluton i często konjunkcja Mars-Pluton).

Współpraca planet Mars i Pluton składa się na wyjątkowo silną osobowość, zdolną pokonać olbrzymie trudności. Taki układ energii może skończyć się skrajnym działaniem wówczas, kiedy pierwotna siła jest uwalniana z głębi czyjegoś jestestwa. Skrajność w działaniu pojawia się wówczas, kiedy dana osoba ma do swojej dyspozycji niewyczerpalny zapas energii, nie zawsze do końca uświadomionej, bądź kiedy osoba z takim dostrojeniem stara się usilnie zapanować nad teoretycznie od niej przepływem energii. Wówczas może pojawić się kumulacja tej energii i nawet chwilowy brak kontroli kończy się erupcją.

Taki aspekt w horoskopie urodzeniowym pozwala na radzenie sobie z realizacją wielu spraw jednocześnie, a użyte do tego metody działania odznaczają się niebywałą konsekwencją. Jednak taka wielozadaniowość, a przy tym perfekcja w działaniu, może skutkować niekiedy bezwzględnym zachowaniem wobec drugiej osoby. Jako perfekcjoniści, osoby mające taki aspekt, doprowadzają wszystko do końca i chcą to zrobić jak najlepiej, niecierpliwią się, kiedy pojawiają się przeszkody w postaci nieprzewidzianych zdarzeń czy ludzi. Ta pewna oschłość i brak wrażliwości idzie w parze z wielką odwagą i niezwykłą wprost zdolnością do panowania nad sobą i podejmowania rozsądnych decyzji nawet w obliczu presji czy zagrożenia. Osoby z takim dostrojeniem szczególnie dobrze sprawdzają się w sytuacjach i zawodach, w których konieczne jest podjęcie szybkich działań i decyzji.

Każda osoba posiadająca w swoim horoskopie urodzeniowym aspekty tych dwóch planet, musi zmierzyć się z ich naturą. Największe znaczenie będą tu miały wartości osobiste, kierujące wyrażaniem siły Marsa i Plutona. Energie te, połączone z wrażliwością jednostki, mogą zamienić daną osobę w pewnego rodzaju kanał, dzięki któremu możliwe będą pewne działania oraz zmiany, których nie każdy ma odwagę się podjąć. Należy jednak pamiętać, że angażując się w przemianę, osoba z aspektem Mars – Pluton, może spotkać pewne problemy, którym będzie musiała stawić czoła. Przede wszystkim musi zwalczyć w sobie chęć karania siebie i zbyt surowego podejścia do własnych słabości.

Aspekt ten jest uważany za trudny również w kontekście potencjału przemocy i agresji w kontaktach z drugim człowiekiem. Aspekty  napięciowe (kwadratura, opozycja, koniunkcja) pomiędzy Marsem a Plutonem w horoskopie urodzeniowym powodują trudności w relacjach z innymi. Taka konstelacja rodzi również pasje, wzmaga seksualność i wolę walki. Choć związek może być burzliwy, zaś życie z pewnością nie będzie sielanką, to sceny zazdrości czy kłótnie, kończyć się mogą u takich osób wspaniałym seksem.