ASCENDENT W ZNAKACH ZODIAKU

Od dnia twoich urodzin pozostajesz pod wpływem Słońca, Księżyca i ośmiu planet, ale  przyjęcie za pewnik horoskopu wyłącznie jednego znaku zodiaku może być mylące. Możesz więc przeczytać horoskop odnoszący się do twojego znaku słonecznego, który zupełnie nie pasuje do twoich cech psychicznych. Dopiero ascendent powie nieco więcej o twojej naturze, a także wskaże sposób w jaki jesteś przez innych postrzegany.

Ascendent w znaku zodiaku Baran

Posiadasz pewność siebie i energię. Masz nieustraszone serce i bez obaw wychodzisz naprzeciw życiu – to jedna z twoich głównych zalet, która jednocześnie może Cię zniszczyć. Jesteś impulsywny i gwałtowny, ale Twoje reakcje oraz decyzje są niezwykle trafione. Potrafisz jasno i precyzyjnie określić cel działania. Jesteś tarczą dla innych i starasz się być na pierwszym planie. Dzięki rywalizacji rozkwitasz, ale niekiedy powinieneś zaakceptować drugie miejsce. Masz zapędy dyktatorskie i jesteś osobą niezależną, dlatego możesz mieć problem ze współpracą z innymi.

Głód nowych doświadczeń i duże poczucie humoru pozwalają Ci w pełni zakosztować życia. Jesteś wolnym duchem, którego charakteryzuje działanie, otwartość, upór, odwaga, ambicja, asertywność, współzawodnictwo, walka, agresja i bezpośredniość. Niestety, dość szybko się wszystkim nudzisz i równie łatwo popadasz w zniecierpliwienie. Cechą, nad którą musisz popracować, jest wytrwałość.

Wygląd – silny kościec i okazała postura, wysoki wzrost, energiczny chód, silny głos. Na ciele możesz mieć blizny lub szramy, nierzadko wyniesione z dawnych walk i przygód.

Ascendent w znaku zodiaku Byk

Jesteś osobą zdecydowaną, o silnej woli. Twardo stąpasz po ziemi, pragniesz konkretów, a twoja potrzeba poczucia bezpieczeństwa jest tak silna, że nie spoczniesz, dopóki nie osiągniesz komfortu tak w sferze materialnej, jak i emocjonalnej.

Lubisz planować; każdy aspekt twojego życia musi toczyć się ustalonym rytmem. Cechuje Cię upór, ale jednocześnie jesteś osobą praktyczną, ciepłą, gospodarną i wrażliwą. Masz łagodne usposobienie, co niekiedy wprowadza w błąd osoby postronne, stykające się z Twoją nieustępliwością w dążeniu do zdobycia wytyczonego celu.

Stopniowo przyswajasz sobie nowe wiadomości, wiedzę itp. Jesteś dobrze przystosowany do życia i – w przeciwieństwie do innych –  potrafisz czerpać prawdziwą i długotrwałą satysfakcję z drobnych osiągnięć. Posiadasz dużo osobistego uroku, charakteryzuje Cię zmysłowość.

Wygląd – średnia budowa fizyczna, krępa postura, szeroki kark, duża muskulatura. Chodzisz rozważnie i powoli. Masz wysoki, silny głos.

Ascendent w znaku zodiaku Bliźnięta

Jesteś osobą niecierpliwą, potrzebujesz różnorodności i wszelkiego rodzaju kontrastowych doznań. Panicznie boisz się stagnacji i monotonii. Twoja aktywność życiowa wymaga nieustannej stymulacji. Jesteś typem intelektualisty, a wszechstronny umysł błyskawicznie gromadzi informacje. Kochasz zdobywać wiedzę Jako osoba ciekawa i niespokojna, uwielbiasz kontaktować się z otoczeniem, angażujesz towarzysko.

Trudno Ci jest się skoncentrować na czymkolwiek przez dłuższy okres czasu i dlatego możesz mieć kłopoty z zachowaniem w życiu pewnej stabilizacji. Tej niestałości towarzyszy też powierzchowność – interesuje Cię tyle zagadnień, że często osiągasz w nich tylko podstawową, powierzchowną orientację.

Jesteś osobą skomplikowaną, domagasz się kontrastów. Umiesz korzystać ze swojej życiowej energii i uwielbiasz być osobą zajętą. Duchowo, pozostajesz zawsze młody, jesteś typem „Piotrusia Pana”. W związku, jesteś wierny do momentu kiedy partner podziela idee, zainteresowania.

Wygląd – średnia budowa ciała, chód zwinny i szybki, ekspresyjność i gestykulacja, wysoki głos.

Ascendent w znaku zodiaku Rak

Masz wrażliwą, łatwą do zranienia osobowość, a jako osoba obdarzona prawdziwie delikatną psychiką, musisz czuć się bezpiecznie – w przeciwnym razie ujawniają się Twoje mechanizmy obronne. Często chowasz się do swej „ochronnej skorupy”.

Bezpośredniość przychodzi Ci z trudem, wolisz kluczyć wokół tematu o zbliżać się powoli. Jednak, kiedy już zaangażujesz się w działanie, z wielką trwałością dążysz do celu, często budząc zdumienie postronnych obserwatorów.

Ważna jest dla Ciebie rodzina i uczucia, z wieloma krewnymi utrzymujesz bliskie kontakty. Traktujesz miłość poważnie, boisz się zranienia, a rozstania uważasz za klęskę życiową. Źle znosisz zmiany, jesteś osobą troskliwą, nieśmiałą i kapryśną. Niekiedy jesteś w takim stopniu związany z przeszłością, że nie potrafisz wykorzystać nadarzających się okazji.

Posiadasz czar i urok osobisty, a dzięki swojej emocjonalnej naturze i rozwiniętej intuicji, łatwo wczuwasz się w uczucia innych i rozumiesz dobrze, co dzieje się w ich duszach.

Wygląd – tendencje do tycia, okrągła twarz kształtem przypominająca księżyc, dołeczki w policzkach, powolny chód i namiętny głos.

Ascendent w znaku zodiaku Lew

Jesteś osobą, która lubi zwracać na siebie uwagę, wyniosłą i dumną. Pragniesz błyszczeć, być podziwiany. Podejmujesz się tylko ważnych zadań, które wypełniasz z pasją i ogromnym zaangażowaniem. Jesteś ekstrawertykiem kochającym życie. Nudzi Cię banalna codzienność, w życiu potrzebujesz mocnych wrażeń i silnych wzruszeń. Cechuje Cię zaciętość i determinacja, co może niekiedy stać się przyczyną Twojej klęski, możesz bowiem trwać uparcie przy swoim planie działania nawet wówczas, kiedy plan jest skazany na porażkę.

Masz swoje zdanie na każdy temat, często wywierasz nacisk na innych, wymagasz respektu. Nie lubisz ośmieszenia i łatwo urazić Twoją dumę. Masz zadatki na prawdziwego bohatera, jesteś dzielny i odważny, często w starciu z przeciwnościami losu osiągasz wielkość.

Cechuje Cię ognisty temperament i wielka siła osobowości; w miłości i związkach dramatyzujesz. Masz romansową naturę, lubisz flirty, zaloty i nowe znajomości. Potrzebujesz nieustannego potwierdzania własnej atrakcyjności oraz aprobaty i ciągłego „głaskania”, podziwu. Potrafisz doskonale grać zamierzone role. Duże znaczenie ma dla Ciebie wygląd zewnętrzny. Często ulegasz żyłce hazardu.

Wygląd – silna budowa ciała – szerokie barki, mięśnie, bujne, często kręcone włosy, dobra prezencja, dystyngowane ruchy, mocny, dźwięczny, donośny głos. Wyróżniasz się z tłumu.

Ascendent w znaku zodiaku Panna

Jesteś osobą praktyczną i łatwo przystosowujesz się do nowych sytuacji. Masz krytyczny stosunek do siebie i innych, borykasz się z kompleksami i poczuciem niższości. Brakuje Ci  poczucia bezpieczeństwa. Jesteś roztropna i masz silną potrzebę służenia innym, zawsze podajesz rękę w potrzebie. Masz skłonność do przedkładania dobra bliźnich nad własne nawet wówczas, kiedy nie jest to uzasadnione okolicznościami.

Masz hałaśliwy sposób bycia. Ważna jest dla Ciebie dobra praca, dająca poczucie stabilizacji materialnej.

Wysoko cenisz porządek i dobrą organizację; jesteś osobą pedantyczną. Z czasem perfekcja może przerodzić się jednak w prawdziwą obsesję. Twoja ulubiona rola w życiu to „szara eminencja”. Niekiedy odzywa się w Tobie pruderyjność, a do każdej rzeczy związanej z fizycznością, odnosisz się z odrazą.

Wygląd – średnia budowa ciała, wysoki wzrost, wyprostowana sylwetka, regularne rysy, chód normalny, głos wyważony.

Ascendent w znaku zodiaku Waga

Jesteś osobą zrównoważoną, myślącą i wrażliwą. Posiadasz dużo czaru osobistego, ciepła, jesteś grzeczny i ugodowy, we wszystkim poszukujesz harmonii. Potrafisz zjednywać otoczenie. Jesteś osobą popularną i pożądaną towarzysko, potrzebujesz ludzi bowiem bardzo źle znosisz samotność. Dobre kontakty z otoczeniem są dla Ciebie warunkiem szczęścia.

Jesteś typem intelektualisty, każda Twoja decyzja jest dokładnie przemyślana, zawsze rozważasz za i przeciw każdej sytuacji. Kiedy nie jesteś przekonany co do decyzji, wolisz pozostać nas uboczu. Twoim żywiołem są dyskusje i kontrowersje, niekiedy wyrażasz odmienny pogląd tylko po to, by przekonywać innych do Twoich racji. Może to denerwować otoczenie, ponieważ nikt nie wie, co tak naprawdę myślisz.

Jesteś obdarzony zmysłem dyplomatycznym i urokiem osobistym, potrafisz słuchać innych. Nikogo nie chcesz urazić, dlatego często idziesz na kompromis, co przysparza Ci wielu przyjaciół.

Nie lubisz problemów i zmian, dlatego masz skłonność do ich ukrywania. Potrzebujesz partnera, który rozsądnie patrzy na świat i będzie dla Ciebie wsparciem. Miłość jest sensem Twojego życia. Lubisz być adorowana i zdobywana, trudno jest Ci zachować wierność. Otaczasz się pięknem (ludzie, przedmioty, otoczenie), cenisz sobie dobre maniery i wzniosłe ideały.

Wygląd – średnia budowa ciała, miła twarz o pogodnym wyrazie, delikatne włosy, idealne proporcje, „koci” chód, wdzięczny głos.

Ascendent w znaku zodiaku Skorpion

Jesteś osobą skrytą i ostrożną w nawiązywaniu kontaktów, potrzebujesz prywatności, ale kiedy już się z kimś zaprzyjaźnisz, to jesteś lojalny i stajesz za przyjaciółmi murem. Masz głęboko wpojone poczucie sprawiedliwości, ale kiedy ktoś Cię skrzywdzi, potrafisz być nieustępliwym wrogiem – nigdy nie zapominasz zadanego bólu czy zdrady.

Jesteś osobą o wielkiej mocy i silnych pragnieniach, co pozwala Ci osiągać zamierzone cele. Cechuje Cię tajemniczość i brak strachu, w razie konieczności zdolny jesteś do całkowitej metamorfozy. Potrafisz odrodzić się niczym Feniks z popiołów, by rozpocząć nowe życie.

Odznaczasz się badawczym umysłem i ciekawością tego, co ukryte. Jesteś bezlitosny w dążeniu do prawdy. Chętnie zgłębiasz zakamarki ludzkiej natury, nawet te, które uważane są za niezbadane lub stanowią tabu. Czasami jednak ta znajomość ludzi sprawia, że stajesz się podejrzliwy i nieufny.

Nie znasz kompromisów, cechuje Cię silna wola i determinacja, nigdy się nie poddajesz. Kiedy się do czegoś zobowiązujesz, to zawsze dotrzymujesz przyrzeczenia.

Jesteś osobą obdarzoną pewnego rodzaju charyzmą, magnetyzmem, empatią i wzmożoną  percepcją. Zmysłowość stanowi dla Ciebie źródło energii.

Wygląd – silna budowa ciała, muskularna, zaokrąglone kształty, wyrazista twarz, przenikliwe oczy, mocny chód, przenikliwy głęboki głos, mocne owłosienie.

Ascendent w znaku zodiaku Strzelec

Jesteś niespokojnym wizjonerem, który pragnie odkrywać nowe horyzonty. Jesteś osobą śmiałą i pełną optymizmu, a życie traktujesz jak pełną przygód podróż. Twój entuzjazm i pozytywne nastawienie do świata często przyciągają pozytywne zdarzenia. Wszystko, co napotkasz na swojej drodze przyjmujesz z otwartym umysłem i z uśmiechem.

Twoja ekspansywna natura każe Ci wciąż doświadczać, sprawdzać i poddawać nowym próbom. Jesteś nieustannie żądny wiedzy, możesz całe życie studiować lub podróżować po świecie.

Jesteś osobą dobrze zorganizowaną, choć idealistyczną, pobłażliwą i wyrozumiałą. Decyzje podejmujesz impulsywnie, kierując się często intuicją. Masz skłonność do podejmowania ryzykownych działań, a powodowany miłością popełniasz szalone czyny, które niekiedy mają negatywne konsekwencje. Mogą pojawić się trudności w relacjach partnerskich.

Pociąga Cię ruch, więc kiedy poczujesz tylko stagnację w Twoim życiu, popadasz w znudzenie i rozglądasz się za możliwą drogą ucieczki. Masz wysokie mniemanie o sobie. Patrzysz na siebie w kategorii „naj” w każdej dziedzinie życia. Do pełnego rozwoju potrzebujesz wolności i niezależności, lubisz zabawę, emanujesz optymizmem. Masz zawsze dobry nastrój, cechuje Cię poczucie humoru, entuzjazm. Jesteś osobą wiecznie młodą duchem i imponującą wiedzą,  ale również pełną skrywanego niepokoju i emocji.

Wygląd – silna budowa ciała, wysoki wzrost, pewny, sportowy chód, dobitny głos, żywe spojrzenie.

Ascendent w znaku zodiaku Koziorożec

Jesteś osobą ambitną, instynktownie dążącą do osiągnięcia sukcesu. Twardo stoisz na ziemi,  osiągasz konkretne i wymierne sukcesy. Starannie planujesz drogę swojej kariery i wytrwale pracujesz nad realizacją zamierzeń. Osiągnąwszy wymarzony cel pozwalasz sobie na chwilę wytchnienia, by nacieszyć się triumfem, jednak na krótko – wkrótce znów zaczynasz rozglądać się za szczytem do zdobycia. Kariera często jest zresztą na pierwszym miejscu, a często o Twoim poczuciu własnej wartości decyduje zdobyta pozycja i szacunek innych.

Cechuje Cię pracowitość, powaga, surowość, wierność, odpowiedzialność, stałość, równowaga, rezerwa. Usilnie dążysz do tego, by Twoje życie toczyło się w sposób zorganizowany i dobrze przemyślany. Jesteś cierpliwy i rozważny, realistycznie patrzysz na otoczenie, zarówno jeśli chodzi o praktyczną, jak i o materialną stronę życia. Cechuje Cię wysokie morale, dojrzałość. W głębi serca jesteś tradycjonalistą, lubisz trzymać się utartych szlaków i postępujesz zgodnie z obyczajami.

Niekiedy dopada Cię pesymizm i melancholia.

Wygląd – słaba budowa fizyczna, kościstość, mocno zarysowana szczęka, krok pewny, głos twardy, bystre spojrzenie.

Ascendent w znaku zodiaku Wodnik

Jesteś silną i niezależną osobowością, która odrzuca ograniczenia nałożone przez konwenanse. Lubisz wszystko co nowe i unikalne, jesteś nonkonformistą i nie boisz się przełamywać obowiązujących konwenansów. Nie odstępujesz od swoich zasad jeśli rozmijają się one z panującymi powszechnie poglądami nawet, jeśli grozi to ostracyzmem.

Jesteś ekscentrykiem otwartym na świat i innych ludzi. Starasz się pomagać potrzebującym. Cenisz wysoko wolność i niezależność osobistą. Twój wewnętrzny upór walczy z potrzebą uczucia. Z jednej strony desperacko poszukujesz i pragniesz bliskości, a z drugiej – cenisz sobie wolność.

Jesteś typem wynalazcy, który pragnie hodować egzotyczne rośliny i zwierzęta oraz  odkrywać nieznane lądy. Masz trudności w akceptacji władzy innych, nakazów. Żyjesz we własnym świecie. Jesteś oryginałem, znacząco wyróżniającym się z otoczenia.

Wygląd – średnia budowa ciała, mocne nogi,  chód miękki, głos donośny.

Ascendent w znaku zodiaku Ryby

Rozmarzona i wrażliwa, jesteś pobłogosławiona darem intuicji i bogactwem uczuć. Masz tak bujną wyobraźnię, że niekiedy rzeczywistość może Ci się mieszać z fikcją. Potrzebujesz też czasu, by zrozumieć samego siebie dlatego długo nie potrafisz określić jakie masz oczekiwania od życia.

Twoje główne cechy to czułość, wrażliwość, intuicja, empatia i nadwrażliwość. Z troską pochylasz się nad każdą słabszą jednostką ludzką. Każdego otaczasz opieką nawet wówczas, gdy koliduje to z Twoim interesem. Masz otwartą naturę i wchłaniasz zarówno pozytywną, jak i negatywną energię z otoczenia. Nie potrafisz odróżnić swoich uczuć od uczuć innych. Zadręczasz się nawet z błahych powodów.

Niekiedy Twoja uczuciowość może utrudniać życie i powodować cierpienie. Jesteś romantykiem, osobą twórczą i pełną uczucia, co rokuje wielkie szczęście i długotrwałą radość życia.

Wygląd – drobna, delikatna budowa ciała, głęboko osadzone oczy, niepewny krok, słaby głos.